Mali oglasi: Ali pozna kdo to vozilo?

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
No, jaz imam glede tega večkratne osebne izkušnje. Ne da bi kupil, sem se pa vsaj 3x peljal zastonj gor. Za te ljudi so pojmi "ohranjen avto", "prvi lastnik", "nekaramboliran", "realni kilometri" itd..., nekaj drugega, kot sem si predstavljal sam.

Ne rečem da se ne da gor kupit dobrega. In ne rečem niti, da drugje ni "mutibarićev". A v okolici Celja jih je res veliko. Kot bi se tam nekako "specializirali" za te zadeve.
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Celje, Maribor, Ptuj, Ljubljana, Kranj, ... V SLO pri posrednikih še nisem videl avta, ki bi bil tak, kot je zapisano v oglasu. Tudi najboj zveneča imena prestolnice so mi brez izjeme kradla čas (iskal avte s kolegi), lagala o servisni zgodovini, nekaraboliranosti, ohranjenosti.
Malo boljša je zgodba pri zasebnih prodajalcih, poštene (vredne nastavljene cene, ne pa nujno perfektne) avte sem kupil od Portoroža, preko Ljubljane, do Koroške in Štajerske.
Po drugi strani pa karkoli sem kupoval od Šentilja severno, je bil odnos pošten in avti točno taki, kot je bilo rečeno po telefonu.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.081
852
113
Tako je pri nas, balkan. Pa se huje bo, boljse ne verjamem. Sem prav vesel, da sem vedno dosedaj vozil preverjene avte, zadnja dva pa nova. Nobenih tezav, moram potrkat.
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
Šel gledat 3 ave na celjsko/mariborsko regijo. OBUP. Nazaj grede sem se ustavil še v LJ... In naslednji dan je bil avto doma :) Tko da jaz mam z dilerji na štajerskem koncu slabe izkušnje
 
5. apr 2015
1.332
690
113
Ampak smo pa tudi sami krivi, da "verjamemo" oz. da ne pomislimo, da je too good to be true. Sem tudi šel v CE gledat nek avto, na papirju super, letnik, kilometrina, EVRI .. vse privlačno..ampaak ja.. daleč od resnice oz. dejanskega stanja. Sem si rekel, da sem si sam kriv in živim po principu; kar se nakupa avtov tiče; če je too good to be true, je velika verjetnost, da je tako.

Po drugi strani pa tudi slovenceljni ne bomo iskali avtov s 300kkm+ in dali za njega neko realno ceno. Torej povpraševanje -> ponudba. No, pa tudi zakonsko ne preganjajo teh mutibarićev.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
kaj bi tu mel detajlno?
Saj maš v reportu vse detajlno. Nevem kaj ti lahko kdo še bolj detajlno razloži. Slike poškodb in opis popravila, podroben opis opreme.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
zakaj že?
Pač avto ki se uporablja. Redno pran v avtomatskih pralnica in uporaba na parkingih. Ni to avto s katerim je alteraš spal in ga božal.
Kaki pa te misliš, da so avti predn jih zrihtajo za prodajo? Maslo si poglej stanje avtov na avkcijah. To je vse vkalkulirano v ceno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi in Vojnik

tomi

Guru
1. sep 2007
17.954
9.095
113
39
MB
nič takega me ni zanimalo, nisem najbolj domač z nemščino pa glih sem bil na ogledu enega avta pa sem se obrnil na alter strokovnjake :) sem si pogledal zdaj da je blo nekaj barvanja ampak nič resnejšega