Mali oglasi: Ali pozna kdo to vozilo?

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.208
4.689
113
Kaj če ljudem dobra oprema? Resno sprašujem.
Potem pa sprašujejo po forumih, kako najbolje menjavati z avtomatikom, kako se permanentno izklopi line assist in še kaj podobnega.
Usnje je mogoče uporabna oprema za Balkan. Moj kolega za svoje audije zmeraj reče, da imajo "vso opremo", ker imajo usnje. Manjka pa kaj, kar ima danes nova dacia in hudo dvomim, da audi pred 6-imi leti ni imel v nekem paketu ali za samostojno doplačilo.
Popusti so navadno za tisto, kar je na zalogi. Na zalogi pa je tisto, kar je trgovec naročil in računal, da bo hitro prodal, ali pa tisto, kar je proizvajalec imel viška in "prisilil" trgovce, da spravijo k sebi in prodajo.
 

B81

22. jul 2007
34.459
8.936
113
ja oni audi zgoraj ima kar dobro opremo, manjkajo še adapt. tempomat, powerlift kuferama (kar tile niti niso imeli v opremi) in samodejno parkiranje (tudi ne vem, če so A5 imeli).
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.318
943
113
Titograd
Kaj če ljudem dobra oprema? Resno sprašujem.
Potem pa sprašujejo po forumih, kako najbolje menjavati z avtomatikom, kako se permanentno izklopi line assist in še kaj podobnega.
Usnje je mogoče uporabna oprema za Balkan. Moj kolega za svoje audije zmeraj reče, da imajo "vso opremo", ker imajo usnje. Manjka pa kaj, kar ima danes nova dacia in hudo dvomim, da audi pred 6-imi leti ni imel v nekem paketu ali za samostojno doplačilo.
Popusti so navadno za tisto, kar je na zalogi. Na zalogi pa je tisto, kar je trgovec naročil in računal, da bo hitro prodal, ali pa tisto, kar je proizvajalec imel viška in "prisilil" trgovce, da spravijo k sebi in prodajo.
Jaz teh težav nimam, še nikogar pa nisem slišal da bi hotel izklop lane assista?! Ki super dela na odprti cesti, avtocesti, v gostejšem prometu ali v mestu pa zna biti nadležen, ga vklopiš in izklopiš po potrebi.Mogoče si mislil start-stop? Ker to pa ima res večina voznikov vaga trajno izklopljeno :zmaga: Discover Pro radio je super, velik ekran, brez gumbov (izi za pucanje :cheer:), po defoltu odklenjen android auto (pri discover media moraš doplačati odklep), samozatemnitvena ogledala so vredna vsakega € ponoči, vzvratna kamera tudi, ker eno je pogled nazaj in vse okrog avta, drugo pa samo piskanje senzorja na 4,8m dolgem avtu (kljub temu me je zasilna zavora v vzvratni vožnji rešila da nisem trčil v zelo nizek stebriček ki sem ga spregledal) odmrzovanje prve šipe zakon, če je pozimi avto zunaj, nič čohanja šip, virtualno pedalo kuferana zlata vredno, ko imaš polne roke robe in ne rabiš nič spustiti iz rok za odpiranje kuferana, ampak samo pod odbijač mahneš z nogo, za full led luči pa so tudi xenonke navadne brlivke, kaj šele halogen (ki še ga vedno najdeš tudi v novih avtih). Gretje volana in sedežev ni must, je pa fajn ko imaš, sploh ko sem sam revmatik in je zelo neprijetno, lahko tudi boleče, sedeti na mrzlem sedežu in držati mrzel volan. Usnje na sedežih je lepo, ampak če ni greto in hlajeno, te pozimi svinjsko zebe, poleti pa ti skuri dlake in kožo. Boljša je navadna tkanina ali alkantara.

Avtomatika sem se dolgo branil, zdaj mi je must, ne grem več nazaj. No, avtomatikov na zalogi ni veliko, ročnih pa polno, konkretno prikaz zaloge za t-roca, ki si ga ogledujemo za nakup. Po naročilu je čakalna doba 9 mesecev, če bi hotel po naročilu z ročnim pa največ 2 meseca. Tako je rekel prodajalec na Ptuju.

To je dobra oprema, ki naredi razliko med gajbo in avtom.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.314
3.414
113
No ja.
Pa ene študije pravijo da ni ravno tako.
Najbolj pomembno je da se baterija nahaja med 20 do 80 % napolnjenosti in da se ne pusti avta stati z baterijo ki je več kot 50 do 60% napolnjena.

Naslednja stvar je bolj problematična na teslah je podvozje, na splošno zračnost vseh puš itd, ker to je ponavadi pri teh kilometrih že 2x za zamenjati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gamero

B81

22. jul 2007
34.459
8.936
113
Ne vem, vsako jutro nafilam od 50 do 100%, ze 3 leta.

Btw, kdo pa servisira tesle pri nas?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.314
3.414
113
V glavnem optimalno območje teh baterij je med 20 in 80% napolnjenosti, kar povzroči minimalno degradacijo.

Tudi če napolniš na 100% in se zjutraj odpelješ, da ni ta napolnjenost dolgo v bateriji ne bo neke drame.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.121
928
113
Emona / Carnium
1706960425642.png

Kdo pozna? Je Kaniša še zmer v avtu?
 
  • Haha
Reactions: sajkek