Mala čistilna naprava - čistila za odtok

19. jul 2007
2.756
1.479
113
Če so problem lasje in maščobe je veliko bolj učinkovit pristop z bazičnimi raztopinami (npr. Cevosan - 50 % NaOH).
Veliko bolj učinkovito kot s solno kislino.
Če je bilo čiščeno s kislino, si se uspešno znebil vodnega kamna, poskušaš čimbolj sprati z vodo in potem čez Cevosan, ki zelo hitro odpravi maščobe in tudi lase (za lase traja dlje, 24 ur kar zaleže).
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.754
113
pri taščici
ales85
Nimam pojma, kupil že kakih 8 let nazaj ko sem se prvič v hiši srečal s to težavo.
Se ne spomnim,da bi pogosto opazil ta artikel v košarah.
Pogledam če imam doma slučajno še embalažo, sicer poslikam pa s sliko sprašuj Hofer če se prodajajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
Dvomim da ti bo kemija sploh kaj rešila. S tuša so po navadi problem lasje. Sam snamem ročko od tuša in cev počasi porinem v odtok sifona, z roko zatesnim luknjo. Vroča voda in gas... do sedaj sem še vedno tako rešil.
ti povem, da obstaja stvar za odtoke, 5 min, razkroji lase, čigaretni ogorek, vžigalico, ne poškoduje odtoka.
 

kdk

Pripravnik
25. feb 2014
188
23
18
okoli MB
Do sedaj sem večino zamašitev rešil z dozo Rohrreiniger A2000 ( odmaševalec odtokov A2000) . Doza vsebuje potisni plin in nastavek za odtok umivalnika ali kadi. Dokupiš lahko tudi nastavek za WC . Obvezno natoči nekaj centimetrov vode in zamaši preliv z mokro krpo, da ne bo svinjarije v celotni kopalnici. Doza stane v OBIJU ali BAUHAUSU ca 9 EUR. PRIKAZ DELOVANJA . Včasih potrebuješ 2-3 poskuse. Doza po navodilih zadošča za do 12 aplikacij.
 
  • Wow
Reactions: BornSkeptic
5. apr 2015
1.325
685
113
Skratka.. Verjetn bom tako naredil da bom vlil nekaj cistila v odtok, zunaj pa imam dostop do vmesnega jaška in bom prestregel vodo ki bo splakovana ter potem spral jašek da bo kocetracija preparata čim manjša ter upal da se mi ne bo usmrdelo vse skup.

Tudi Roto mi ni znal svetovati glede čistila tako da dvomim da obstaja kaj "zdravega" za bakterije.
Če ne pač pumpanje čistilne.
 
5. apr 2015
1.325
685
113
Do sedaj sem večino zamašitev rešil z dozo Rohrreiniger A2000 ( odmaševalec odtokov A2000) . Doza vsebuje potisni plin in nastavek za odtok umivalnika ali kadi. Dokupiš lahko tudi nastavek za WC . Obvezno natoči nekaj centimetrov vode in zamaši preliv z mokro krpo, da ne bo svinjarije v celotni kopalnici. Doza stane v OBIJU ali BAUHAUSU ca 9 EUR. PRIKAZ DELOVANJA . Včasih potrebuješ 2-3 poskuse. Doza po navodilih zadošča za do 12 aplikacij.
Wow.. No še prej pa bom to poizkusil.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.754
113
pri taščici
Takole zgleda Hofer miška.
Svinčnik sem ti dal za primerjavo zraven
 

Priponke

  • IMG_20210226_111300.jpg
    IMG_20210226_111300.jpg
    606,3 KB · Ogledi: 171
  • Všeč mi je
Reactions: ales85
5. apr 2015
1.325
685
113
Evo.. Uspel odmašiti..

Ta pumpa je rešila zadevo.
257817_1.jpg

Potegnal je klopčič navzven da sem ga lahko s prsti ven potegnil. Kot bi si odstranil 3 centimetersko špilo :D očitno sreča da se je nabralo kar na začetku ampak kaj ko tega ne veš. Zdej pa mam tudi lovilec na vrhu in naj babnce pridno pučejo.. Beri jaz:rolleyes:

Skratka, tresla se je gora, rodila se je miš. Ampak me sploh ne moti. Pa hvala vsem za nasvete ter razširitev obzorij.

Alter to the rescue once again.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in Hanzi
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ni glih miš, to je nasplošno najbolj osovražen problem. V glavnem čestitke, ker si zmagal.

Lahko bi štemal, kot bom npr. jaz. V kevdrih mi smrdi kanalizacija, potem sem pa našel, da je podgana požrla kpl. talni sifon v spodnji kopalnici. Pregradno steno, potem pa še tisti lijak pod rešetko. Izkopala je tunel, trenutno še razmišljam če bi tisto pregrado zalepil s tangitom, najverjetneje bom pa štemal. :(

To so cvetke sodobne kanalizacije s kolektorjem in čistilno napravo. Še pred 15 leti so mi pa grozili z nevem kakšnimi sankcijami, ker sem imel v kuhinji mlinček za odpadke. Kao da zaradi grožnje podgan itd. :nigladek: Oni lahko, jaz pa ne smem.
 
  • Wow
Reactions: BornSkeptic

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Hm, mogoče mi je pa celo ratalo... Sem še 1x razdrl, z zajlo na silo nekako prebil (bilo treba kar konkretno se namatrat), potem pa še iz sifona proti glavni enako in sedaj vsak odtoki požirajo BP. Bom vidu kako bo ko damo še prat...
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.023
113
Cevosanu mocno povecas ucinek, ce ga zlijes v cevi, pustis kake 10min, vmes zavres vec loncev po 5L vode ki ji dodas sol in takoj se vrelo vodo-krop zlijes v odtok. 4-5 loncev zadostuje. Ce imas plasticne cevi za odtok potem najvec 2 lonca vode in ponovis postopek vsakih 15min da se cevi ohladijo. Za MČN ostane samo krop brez kemikalij in mehansko ciscenje
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic
Ni glih miš, to je nasplošno najbolj osovražen problem. V glavnem čestitke, ker si zmagal.

Lahko bi štemal, kot bom npr. jaz. V kevdrih mi smrdi kanalizacija, potem sem pa našel, da je podgana požrla kpl. talni sifon v spodnji kopalnici. Pregradno steno, potem pa še tisti lijak pod rešetko. Izkopala je tunel, trenutno še razmišljam če bi tisto pregrado zalepil s tangitom, najverjetneje bom pa štemal. :(

To so cvetke sodobne kanalizacije s kolektorjem in čistilno napravo. Še pred 15 leti so mi pa grozili z nevem kakšnimi sankcijami, ker sem imel v kuhinji mlinček za odpadke. Kao da zaradi grožnje podgan itd. :nigladek: Oni lahko, jaz pa ne smem.


to ni glih res...nam je profs kan faksu povedal da so te mlinčke prepovedali, ker da so bili preveč potratni z vodo, EU pa itak sam špara

Glede podgan po kanalizacijskem omrežju...to je pa druga stvar. hrana pride notri na 1000 in 1 način, tako da krivit samo mlinčke je mal nefer. So pa zagovtovo en od vzrokov