Majhen 4x4 dostavnik za predelavo v AD

panoramic

Fizikalc
20. mar 2010
1.837
0
36
Razmišljam, da bi do konca letošnjega leta nabavil manjši rabljen dostavnik in ga nato do prihodnje pomladi predelal v avtodom oz. potovalnik za 2 osebi. Vendar pa je moja želja, da bi imel tudi 4x4 pogon in tukaj se zadeva ustavi.

Idealen se mi zdi velikostni razred trojke Fiat Scudo / Citroen Jumpy / Peugeot Expert, vendar teh ni s 4x4 pogonom. Glede velikosti bi pogojno še šel kratki VW T4 Syncro, a VW-ji žal držijo zelo visoko ceno. Zgornji limit je namreč nekje 5k eur.

Ali obstaja še kaj v tej velikosti s 4x4 pogonom - mogoče kaj azijskega? Rad bi, da je avto okreten in ne povsem "tovornjaški". Trojka Ducato / Jumper / Boxer mi je že prevelika.
 

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
672
32
28
probaj na niva offroad forumu, tam je par uporabnikov ki so se takih predelav dejansko lotili, in koliko sem pregledal je kar dosti 4x4 dostavnikov, tudi starih od renault masterjev, pa ivecote,...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.921
5.194
113
kaj ti ni jasno? reče da mu je ducato prevelik a ti njemu o masterju govoriš
 

Kovac74

Pripravnik
15. jun 2010
42
0
6
Vrhnika
Zdravo

Tem zahtevam odgovarja samo Kangoo 4x4, katerega imam tudi sam. Na internetu sem našel slike za predelavo v kamper za dve osebe. Sam kangoo je malo prekratek, zato je potrebno spredje sedeže potisniti čim bolj naprej. Dobi se tam okoli 1.9 m spalne površine. Je še en problem pri tem avtu, rezervno kolo je v prtljažniku. Ponavadi je pod zadnjo premo, samo pri 4x4 to ni možno.

Še malo povezav:
Mini Camper
Camping caravan
CamperVW

lp Klemen
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.654
7
38
Ljubljana- okolica
Mogoče(če nista prevelika):
Mitsubishi L400 (Delica) 4WD
ali podobno zadevo Hyundai h1 4x4
Samo so redke zadeve...
 

panoramic

Fizikalc
20. mar 2010
1.837
0
36
Ja, Kangoo 4x4 je tudi meni že padel v oči in tudi njegove predelave sem si že ogledal na netu. Če ne bo nič v rangu Scuda in podobnih, bi mogoče prišel v poštev.

Rezervna guma gre v končni fazi lahko na streho, kjer bi že itak bili nosilci za kolesa in trugo, tako da to ni problem.

Glede na to, da imaš izkušnje z njim, bi te vprašal, kateri motor imaš - 1.6 16V ali 1.9 dci in pa kako se obnese 4x4 pogon. Vem, da ni za kakšen hud offroad; sam bi rabil 4x4 bolj za makadamske ceste, blatne kolovoze in podobno.
 

Kovac74

Pripravnik
15. jun 2010
42
0
6
Vrhnika
Zdravo

Imam 1.6 bencinar, poraba 10 l zaradi stalnega štirikolesnega pogona. Kar se tega tiče, po moje prekaša marsikaterega kvazi all terain avto. Pozimi grem vedno probat, ko pada sneg in nisem nikoli imel problemov (no edin letos, ko sva šla s kolegom v eno gmajno, snega ene 30cm, pa sva ko sva obračala, nasedla). Nima pa kakšne zapore diferenciala, tako da če imaš dva kolesa na slabi oziroma spolski podlagi, bo zavrtel v prazno. Bolj je problem pozimi priti v dolino zaradi ABS-a.
Nekaj časa sem bil tudi brez kardana, ker sem ga enkrat na eni skali uničil (alko press), pa sem ga kmalu dal novega nazaj, ko vidiš, da v dežju sprednji pogon samo vrti v prazno.
Če si kdaj v Ljubljani, ti lahko pokažem.

lp K
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.864
3.892
113
A je obvezno da je "dostavnik" .. poglej malo rajši za enoprostorci, vržeš sedeže ven, nalepiš foljo na stekla in dobiš vsaj soliden avto. 4x4 dostavnik je zelo rizičen nakup (a misliš da tisti ki jih imajo za delo vozijo po AC vsak dan? nope zjebejo jih do konca)!

Torej kaj pa vem, jst bi predlagal starega VW Sharana in 4motion oz. starejši so celo Syncro ... od podobnih imaš še: Chryslerja Voyager, Micka Spacewagon pa recimo tastari Espace je bil v 4x4 verziji. Vse te avte dobiš za 5k ER, še ene toliko vložiš v njih in v homologacijo in imaš 4x4 potovalnik!
zmaga.gif
 

panoramic

Fizikalc
20. mar 2010
1.837
0
36
Dobra ideja. Pri Sharanu me sicer malce moti, da nima drsnih vrat, Chrysler Voyager pa bi znal biti zanimiv. Bom pobrskal tudi v tej smeri. Hvala.
 

Symon

Zelenc'
21. maj 2012
1
0
1
Zdravo, tudi jaz imam 1,6 16V bencinarja in predelanega na plin (službeni avto) in poraba je na plinu okrog 13-15l. Res je sicer terensko delo ampak vseeno bi rad da se izklopi tale 4WD. A obstaja kaka opcija oz ali bi se dalo vsaj predelat, da se vklopi po želji 4WD? Eni sicer pravijo, da se mu izkolopi 4WD nad 40 eni pa nad 70km/h ampak osebno nimam tega občutka. Kaj meniš? LP, Simon
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.528
9.248
113
a so to visko sklopke? kaj ko boš na nekem potovanju pa zadevo preteral pregrel sklopko pa peš domov. "avtodom" bi moral biti čimbolj enostaven. sploh tele stare poceni varinte..Dostavniki so pa vsi zjebani in samo za na odpad.