Magnezij?!

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.091
6.478
113
Magnezij je 4. najpomembnejši mineral v telesu in več kot 75% ljudi (to je sicer podatek za USA, za nas itak takega podatki ni, je pa verjetno malo boljše, ampak vseeno bi ugibal da vsaj 50%) ga dobi premalo iz prehrane.

http://www.ancient-minerals.com/magnesium-benefits/facts-info/

Tako da nič narobe, če se vzame dodatek, raje to, kot pa misliti, da je prehrana ok, pa dejansko ni. Pa še poceni je dodatek. Edino ne v lekarni kupovat, tam je bogatija vse
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.091
6.478
113
myprotein recimo, imaš v prahu, 250g za 12 al 13€...pa če na dan rukneš 1g je to za ohoho časa.
majo pa tudi tablete

in je prava oblika magnezija, citrat.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Če ješ zgolj hamburgerje in pomfri, bo magnezija zares premalo. Če pa ješ normalno kmečko hrano, ga pa nebi smelo nikoli primanjkovati. Vsa zelenjava je prebogata z njim, ker ima klorofil.

Citat:
Magnezij je v živilih dobro zastopan. Dober vir magnezija so žita, oreščki, semena, špinača, stročnice, krompir in banane. Vsebujejo ga tudi meso in mlečni izdelki, ribe, soja ter nekatero sadje in celo kava ter čaj.

Tako da ... še vedno mislim, da ste neki vesoljci
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.091
6.478
113
Jaz ga ne dodajam, oz bolj redko, ko začutim krče, trzanje, ipd, takrat pride doza, drugače ne potrebujem, pa četudi švicam par ur na soncu.

Pač imam ok dieto, predvsem meso, večina folka pa je nima.

Drugače pa burger pri nas je takšen: https://www.facebook.com/jacka...e=3&theater
tako da več kot dovolj mesa
wink-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.091
6.478
113
To je pravi burger, ki se je na pravi način. Torej nož in vilica.

Pri nas se je pač izrodil produkt v plesko+lepinjo, po možnosti širšo kot je višja in seveda jest z roko, balkan način.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
ksz..zdaj kar se dodatkov tiče (tem nisem bral, ker vidim da ste zajadrali
grin1.gif
)..moje mnenje

Dokler se zgolj giblješ v času in prostoru z neko umirjeno hitrostjo, ni potrebe po nikakšrnem dodatku (pogoj: nromalna prehrana, vsaj minimalno gibanja). V kolikor pa je gibanja (določenega) veliko, pa se splača podučiti kje nastajajo največji manjki pri tovrstnem gibanju in le te poskušaš nadomestiti (vsaj občasno ob pretiravanju) z dodatki.

Da bi pa kar nekaj kupoval in papal, mi je rahlo mimo in brez potrebe.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.091
6.478
113
Me pa še nekaj zanima, ker vidim da so tu razni znalci gor, priznam, sam ne najdem odgovora in ker je tema primerna, bom vprašal
smile-1.gif


Kdo in na kak način je določil koliko vitaminov/mineralov bi naj "normalen" človek vnesel v telo? Torej RDA vrednosti, kako so jih določili.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ja, te študije je pa že Hitler delal v svojih lagerjih. Na splošno ima vojaška medicina vse izmerjeno in normirano. Kuhar ti dozira s standardno šeflo točno 0,5 l pasulja in ni šans da bi umrl zaradi podhranjenosti
smile-1.gif
. Dobiš magnezija ravno prav, pa še fejst delati je vmes treba - ko si že ravnokar pri vojakih.

Za tistile burger moraš pa menda kar zalet vzeti ... a to školjka potem sploh požre, ko moraš potem na WC?
17758-icon_confused.gif

A sploh še kdo v tej naši ljubi deželici pozna navadno repo in matevža? (seveda lepo zabeljeno kot treba, njammm )
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.091
6.478
113
Sploh ni takšen problem na WCju, ker je večino kvalitetne hrane, ki se skoraj v celoti absorbira. Od mesa je namreč zelo malo odpadnega materiala, ni to zelenjava ali žitarice, kjer imaš potem res delo na WCju.

0.5l pasulja bo pa kar konkretno pod RDA vrednostjo kar se tiče magnezija
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

smile-1.gif
.

Jaz pa glede magnezija še vedno trdim, da ga ni boljšega čez repo in matevža!
grims-1.gif
Greš lahko potem direkt drva v hosto napravljat.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.091
6.478
113
Kaj te to je, stearat, znamka? Magnezijev citrat je "kemijsko ime molekule". Proizvajalec je vseeno, dokler je iz EU in ne nekaj iz kitajske.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.091
6.478
113
Torej, kot sem predvideval, nihče ne ve od kod RDA vrednosti za vitamine/minerale, niti veleumi kot je Utisevalec ne?

Vse bolj sumim, da so te cifre "kar od nekod vzete" in da ne držijo za vse. Jaz sem namreč marsikje pod RDA, pa sem v top stanju. Moja ideologija, če pač ješ živalske izdelek, da bo vse OK, očitno drži.

Drugo pa je, če ga začneš srat z nekimi žitaricami kjer je potem polno lectinov, ki ti zjebejo procese v telesu in rabiš dodatne vitamine/minerale da saniraš škodo, etc
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

To kar praviš, je samo tisto kot ti ravnokar paše. Če ti na splošno paše meso, pomeni da ga telo pravkar potrebuje - toda hitro si izven ravnotežja in telo se začne obnašati kot zasvojeno, saj je meso najmočnejša in direktna preskrba z beljakovinami. Veliko rudnin pa primanjkuje in je treba uživati tudi rastlinsko hrano.

Pravzaprav je razmerje 2/3 rastlinske hrane in samo 1/3 mesa. Meso mora biti, ker v rastlinski hrani niso prisotne vse aminokisline, ki jih potrebujemo oz. jih naše telo lahko naredi samo iz beljakovin iz mesne hrane.

Zadeva je vsaj zame zanimiva tudi skozi krvno skupino , kolikor sem opazoval sebe in moje bližnje, bi kar precej držalo.
smile-1.gif
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Glede diet po krvnih skupinah še ni bilo potrjene nobene raziskave. Tudi stroka je mnenja, da to dvoje ni povezano.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.091
6.478
113
Niti ni logično, da bi bilo, prej bi rekel da pač na geografsko lokacijo, raso, ipd, pa še to je verjetno bolj zaradi adaptacije na okolje, kot pa prave genske mutacije. genom je pri vseh ljudeh enak (0.1% razlike), razen bolanih, tako da ni razloga za razlike.

Demz, drobovina je najbogatejša z minerali/vitamini, kar poglej vsebnosti jeter, možganov, srca, ledvic...pri govedu. Vsaka zelenjava se lahko skrije.