Macro objektiv in ring flash

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.821
82
48
Sam imam canona makro 100mm brez IS, saj je z IS dražji za cca 300€. Odličen objektiv, primeren tudi za portrete, zelo oster z lepim bookehom. V kombinaciji z dodatno lečo Raynox 250 in seveda stativom dobiš presenetljivo kakovostne makro fotke. Ampak če uporabiš dodatno lečo, ring flash ne gre več na objektiv.
Za slikanje ustne votline pa bo mogoče res najbolje uporabiti ring flash, razen če kako drugače usmeriš svetlobo luči v usta. Saj imajo zobarji tisti reflektor.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik scorpion pravi:
Sam imam canona makro 100mm brez IS, saj je z IS dražji za cca 300€. Odličen objektiv, primeren tudi za portrete, zelo oster z lepim bookehom. V kombinaciji z dodatno lečo Raynox 250 in seveda stativom dobiš presenetljivo kakovostne makro fotke. Ampak če uporabiš dodatno lečo, ring flash ne gre več na objektiv.
Za slikanje ustne votline pa bo mogoče res najbolje uporabiti ring flash, razen če kako drugače usmeriš svetlobo luči v usta. Saj imajo zobarji tisti reflektor.

Reflektor (oz. luč) je preveč usmerjena in za fotografijo ni najbolj primerna.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Pardon, nisem dal domačega linka, so švabi.

http://www.doctorseyes.de/php/plc.html

220 oz. 300 eur

Samo to je samo ta controler? Potem pa še ring + wing? Wing so 240, Ring pa mi nikjer ne pokaže cene, ampak sklepam, da tudi tam nekje? Kar konkretno
grin1.gif


So mi pa zelo všeč tile kontrastorji, pri nas še nisem videl, da bi jih kdo uporabljal.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Nja, zato pa pravim raje dober namenski flash.

Jaz sem kontrastorje vzel od smileline-a, 100 eur se mi zdi set 4-ih.
 

disco

Fizikalc
21. jul 2007
1.102
0
36
Pomoje bi ti najmanjsi obrocek na nekem 50 1.8 cist ok rezultate dal. Pa za drobiz. Fles pa kupi pri fotokliku, jih imajo po 100 eur. Itak vse na roke nastavis, tko da je vseeno ce je ali ni ttl.

Jaz sem leta delal makro brez makro objektiva, pa ni noben opazil :)
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.599
290
83
www.kacnje.eu
Ti takole povem - pred časom sem kupil makro lečo, vendar se s tovrstno fotografijo praktično nič ne ukvarjam. Pred nakupom sem pretestiral vse živo in se na koncu odločil za Sigmo 150 mm. Ostrina, barve, kontrast in izdelava sta me navdušili. Žal pa me makro nekako ne potegne, pa tudi časa nimam dovolj. Sem ravno oddal Fredmiranda).

Potem pa vzameš še ring fleš in si na konju.
cheer.gif
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.599
290
83
www.kacnje.eu
Vračunati moraš, da ne stojimo pred vrati Amazona.

Sem vseeno pogledal - na nemškem sicer meni pokaže 1044 evrov in če dodamo še poštnino ... in pri meni odštejemo še kakšne evre "po glihanju" bo razlike kar nekaj.
Pri ameriškem je v osnovi ceneje, moraš pa dodati še nekaj cekinov za našo državo.
zmaga.gif