MacOS Safari ter izbira certifikatov?

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Hja jaz sem certifikate instaliral kot je v vseh navodilih na spletu torej odpreš ta Keychain, neseš z miško not certifikat, vtipkaš geslo certifkata, potem greš v nastavitve certifikata ter označiš vse na Trust All. Tako sem instaliral oba certifkata, enega za drugim s tem da ko sem odprl Safari me je prvikrat vprašalo katerega hočem izbrati in tistega katerega sem prvega izbral je potem obveljal za "master" in me dalje ni več spraševalo. Drugih opcij ne vidim sploh pa Safari koliko sem gledal v nastavitvah nima nekih opcij/pravil kjer bi se dalo kaj določati za certifikate. Edino če se da kaj v Keychainu čarati. Ampak če praviš da ti nič posebnega nisi delal potem nevem... Gre pa za aktualen Macbook Pro z aktualnim MacOS-om, aktualno nadgrajen z zadnjo različico Safarija. Pa saj v osnovi ni težave, ko bom rabil drugo banko bom pač šel v Private Windows ampak se mi pa zdi butasto in amatersko.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.583
493
83
Hja jaz sem certifikate instaliral kot je v vseh navodilih na spletu torej odpreš ta Keychain, neseš z miško not certifikat, vtipkaš geslo certifkata, potem greš v nastavitve certifikata ter označiš vse na Trust All. Tako sem instaliral oba certifkata, enega za drugim s tem da ko sem odprl Safari me je prvikrat vprašalo katerega hočem izbrati in tistega katerega sem prvega izbral je potem obveljal za "master" in me dalje ni več spraševalo. Drugih opcij ne vidim sploh pa Safari koliko sem gledal v nastavitvah nima nekih opcij/pravil kjer bi se dalo kaj določati za certifikate. Edino če se da kaj v Keychainu čarati. Ampak če praviš da ti nič posebnega nisi delal potem nevem... Gre pa za aktualen Macbook Pro z aktualnim MacOS-om, aktualno nadgrajen z zadnjo različico Safarija. Pa saj v osnovi ni težave, ko bom rabil drugo banko bom pač šel v Private Windows ampak se mi pa zdi butasto in amatersko.

Jaz sem si naložil chrome samo za takrat kadar uporabljam storitve s certifikatom. Ni se mi dalo več hecat s tem. Me pa tam sedah vedno vprasa katerega uporabim
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Jaz sem si naložil chrome samo za takrat kadar uporabljam storitve s certifikatom. Ni se mi dalo več hecat s tem. Me pa tam sedah vedno vprasa katerega uporabim
Hja saj tudi jaz sem nekaj casa uporabljal Firefox ki deluje odlicno in hitro (bolj odpira kot Safari) samo kaj ko na Macbooku zre baterijo za popizdit... skoda da tega ne resijo... kako je kaj Chrome z požrešnostjo?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Saj to ti v safari vse uvozi samo s pritiskom na gumb, to pa sem bil presenečen, otročje lahko mi je vse uvozilo iz Firefoxa in vse tudi v nulo dela.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Da malo obudim: kaj se pa zgodi ko ti en certifikat preneha in ga zamenja drugi - konkretno stara in nova sigenca. A je treba potem kaj v safariju oz keychainu pobrisat?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Še ena stvar ki me moti v Safariju... gesla ki imam shranjena pri raznih portalih... Zakaj vsakič ko znova štartam Safari zahteva da vpišem uporabniško ime in mi potem samo izpolni geslo? A ne gre kakšna avtomatska prijava kot v Firefoxu? Malo je sitno...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
To je ta Autofill če se ne motim? Skratka najbrž ne gre tako da pride na določeno stran in me avtomatično prijavi not brez da karkoli potrjujem in izpolnjujem?
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
A imaš mogoče nastavljen avtomatičen login, ko se mac boot-a? Gesla se ne shranjujejo v safariju, ampak v Keychain-u. To je tam, ko so tudi shranjeni certifikati. Mene sicer ne sprašuje za geslo, samo lahko pa da je kje nastavljeno, da zahteva potrditev, ko dostopa do keychain-a.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
A imaš mogoče nastavljen avtomatičen login, ko se mac boot-a? Gesla se ne shranjujejo v safariju, ampak v Keychain-u. To je tam, ko so tudi shranjeni certifikati. Mene sicer ne sprašuje za geslo, samo lahko pa da je kje nastavljeno, da zahteva potrditev, ko dostopa do keychain-a.
Pa jaz Macbooka sploh nikoli ne restartam, vedno ga imam zgolj v sleepmodu. In ko npr. Safari čist dol zaprem in zopet odprem me vedno gnjavi za vnos uporabniškega imena in gesla. Potem moram it na okence od uporabniškega imena, kliknit prvo črko uprabniškega imena in potem mi ga po nekaj sekundah ponudi, ga kliknem in mi izpolni vse... Skratka butasto in zamudno. Ko se Mac boota me zgolj vpraša za geslo. Druga jaz načeloma ne vem da bi kaj nastavljal....
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Fak pa ti butasti Maci, a je res tako težko tem amerikancem razumet da če dostopam z geslom do nekega butastega portala da to ni spletna banka in da mi nihče ne bo nič ukradel? :bonk:
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Pa jaz Macbooka sploh nikoli ne restartam, vedno ga imam zgolj v sleepmodu. In ko npr. Safari čist dol zaprem in zopet odprem me vedno gnjavi za vnos uporabniškega imena in gesla. Potem moram it na okence od uporabniškega imena, kliknit prvo črko uprabniškega imena in potem mi ga po nekaj sekundah ponudi, ga kliknem in mi izpolni vse... Skratka butasto in zamudno. Ko se Mac boota me zgolj vpraša za geslo. Druga jaz načeloma ne vem da bi kaj nastavljal....
Jaz samo kliknem na field z uporabniškim imenom in se avtomatsko pokažejo accounti, ki se shranjeni za določen site, ne rabim nič tipkat not. Da bi bilo pa že kar vse izpolnjeno, ko prideš na site, pa še nisem iskal, ker tega niti nisem želel.
 

Podobne teme