Mačka-tablete za razglistenje

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
ja, to tudi deluje, ampak to je res 'last resort' pri mačkih, pri psih navadno tak 'manever' ni toliko problematičen
 

B81

22. jul 2007
34.514
8.959
113
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Kot pri vseh kosmatih stvareh na 4h nogah:
1. nekako zbašeš tableto v usta, če ne gre zlepa stisneš čeljust s strani
2. zapreš gobec (stisneš) in dvigneš glavo/vrat pokonci
3. s prstom masiraš požiralnik kar sproži refleks požiranja

zmaga.gif


Neumnost.
Če bi rad da máče res požre tableto, jo je treba zdrobit v mleko ali kako drugo tekočino, potem pa mačko primeš od zadaj za vrat za kožuh in jo dvigneš , da stoji na zadnjih tacah. Tako ima usta malce odprta in ne more te pokrampat. Tableto s tekočino ji počasi vliješ v usta, potem pa še dve ali tri žlice tekočine navrh.
Tako se mački dá tableta, sicer zgleda malo hudo, ampak ni. Mačka nima nekega spomina in potem ni jezna
grin1.gif


Glede tablet, pa je Stronghold pilula, ki se stisne na kožo in je proti zajedalcem.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Citat:
Uporabnik SamSvoj pravi:
Kot je bilo že rečeno; Pratel v lekarni. Če ni na spletu, je pa fizično v lekarni, vsaj v večjih. Definitivno najcenejša varianta. Čeprav imam jaz v spominu 3 EUR za 10 tablet.
1 tableta je za 10 kg žive vage. Terapija (ob izbruhu zajedalcev) je doza enkrat na dan tri dni zapored, potem pa po potrebi oz. preventivno 2 - 4 x na leto, odvisno ali je zunaj ali not. Jaz svojim dajem samo ob izbruhu. Zakaj bi žival matral z relativno močnim strupom enkrat mesečno (in to mlado žival) pa ve samo tisti, ki ti je to predlagal. Jaz ga ne bi poslušal ...

Drugače pa ja; veterinarji za male živali so zlatarji ....

No, jaz bi pa poslušal, saj to, če maček v iztrebku nimam odraslih živali (glist), še ne pomeni, da ni okužen, poleg tega so pa nekatere vrste črvov, ki jih ima maček, nevarne tudi za ljudi, sicer v zelo redkih primerih kasiraš tudi težave s srcem, saj nismo normalen gostitelj teh 'živalic' in potem zaradi tega, ker se ne 'znajdejo' najbolje, v ljudeh lahko delajo 'raztur'

Vsak mesec? Ne se zajebavat no ...
Pa ne pozabit na bolhe, pa klope (tudi vsak mesec, pravzaprav na tri tedne), pa garje, pa bog obvari, da v bajto prinese kakšno miš ali podgano (burbonska kuga pa to ...).

Če ima človek pred očmi same strahove, naj ne ima kosmatega prijatelja. Pravzaprav naj ne ima nobenega prijatelja. Zapre se oblazinjeno sobo ....; nak tudi to ni dovolj. Zmanjkalo mi je idej
grims-1.gif


Edit: tipkarska, kot po navadi ...
 
Nazadnje urejeno:

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Kot pri vseh kosmatih stvareh na 4h nogah:
1. nekako zbašeš tableto v usta, če ne gre zlepa stisneš čeljust s strani
2. zapreš gobec (stisneš) in dvigneš glavo/vrat pokonci
3. s prstom masiraš požiralnik kar sproži refleks požiranja

zmaga.gif


Neumnost.
Če bi rad da máče res požre tableto, jo je treba zdrobit v mleko ali kako drugo tekočino, potem pa mačko primeš od zadaj za vrat za kožuh in jo dvigneš , da stoji na zadnjih tacah. Tako ima usta malce odprta in ne more te pokrampat. Tableto s tekočino ji počasi vliješ v usta, potem pa še dve ali tri žlice tekočine navrh.
Tako se mački dá tableta, sicer zgleda malo hudo, ampak ni. Mačka nima nekega spomina in potem ni jezna
grin1.gif


Glede tablet, pa je Stronghold pilula, ki se stisne na kožo in je proti zajedalcem.

Utiševalec nabija, kot ponavadi.
Tale tvoja je relativno dobra, vendar ima pomanjkljivost. Vse tablete (brez izjeme) so prav nemarnega okusa. Če mački ne spraviš tablete normalno v gobček, je tudi s tekočino ne boš. Ko enkrat začuti okus (ki je v tekočlini še ojačan), nastane tornado od tačk (zadnjih in sprednjih) in zob, pljuvanje, bruhanje .... ni da ni. Da ne omenjam nevarnosti, da gre tekočina zaradi siljenja v napačno luknjo ...

Torej, po mojih izkušnjah je vrstni red dajanja teblet takle (od najbolj zaželjenga do najmanj):
1. živalco prepričaš, da sama poje tableto (da se, videl na lastne oči in nisem mogel verjet). seveda se ne da prepričat vseh ..
2. tableto daš v prigrizek, ki ga ima najraje. seveda morajo biti koščki tablete dovolj veliki (majhni) da se zadeva čisto zadela in da maček zadevo pogoltne v enem zamahu, da ne začuti okusa tablete. če začuti tableto, je vaje konec....
3. pogojno Denisov predlog, ampak z veliko mero previdnosti in ob zavedanju nevarnosti za oba.
4. mačka zagrabiš za kožno gubo na zadnji strani vratu, podobno kot zagrabi mačka mladiča. to v mačku sproži refleks, da otrpne (kot maldič; če ga dvigneš in je še "fit", se tudi skrči tako) in to ne glede na to koliko je žival stara, torej tudi dedki in babice. potem mu odpreš gobček in tableto po možnosti vržeš ali položiš čisto v žrelo. pri večini mačkov zadeva deluje (še enkrat, pazit je traba da gre zadeva čim globlje v žrelo, če pride na okušalni del jezika, je zabava zagarantirana ....). ne vem več kdo je rekel, da maček nima spomina, ampak verjemite, da ga ima. nekateri mački, ki jih obdelujem si že po dveh takih seansah zapomnijo že zvok predala iz katerega vzamem zdravilo, po štirih je dovolj da vidijo, da grem v sobo z zdravilom, jih že iščem po kotih .... pozabil sem omeniti; ko se žival "obdela" s temle prijemom, jo je dobro čimbolj tiščat k tlom, da ne more uporabljati prednjih tac (in seveda zadnjih). če jih uporabi, se pripravite na mesrsko klanje (kri in podobno). eni mucki so pravi mucki in ne komplicirajo; zagrabiš ga, fant pošteno zine, pusti, da mu greš s prstom v gobček, porineš tableto v žrelo, zadevo pogoltne in to je to. imaš pa zverine, ki je dovolj, da samo pogledaš postrani, pa ga je že treba iskat okoli, ko ga zagrabiš pa otepa z vsemi štirimi (občutek pa je kot da jih ima osem ...). no za take je pa naslednji prijem:
5. potrebuješ pomočnika in dovolj veliko krpo. pomočnik (no, oba) zavije mačka v krpo tako, da ven gleda samo glava. povit mora biti hudo tesno, da ne more premikati nog. potem živalci odpreš gobček in vanj potisneš tableto. in seveda počakaš, da zadevo pogoltne. eni so prav neverjetni pri skrivanju tablete; misliš da jo je pogoltnil, potem jo pa čez kakšno uro najdeš kje v kakšnem kotu. zna pa biti ta vaja srce parajoča, ker se muc upira z vsem svojim telesom, zna prav pošteno in ganljivo zvijati in podobno. zato pa je ta prijem skrajni, če ne gre nič drugega.

Fino je, da se mucka po obdelavi pocrklja, da ne začne človeka povezovati z mučenjem. Tudi to sem že čutil na lastni koži; muc je bežal pred menoj še par tednov ...

Izven kategorije za dajanje zdravil pa so tekočine za na kožo, če govorimo o zatiranju zajedalcev (frontline kombo - navaden na notranje ne deluje, prav tako ne krkin generik, advocate in podobni), ampak je tu cenovni rang čisto drugi - ena ampula za mačka je pri veterinarju 12 + ojrov ... Vsak mesec, če hočemo zaščito pred klopi.
In potem so tukaj injekcije pod kožo. Zame izbira št. 1 če le lahko izbiram. Hitro, enostavno, čisto.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.348
6.542
113
Fajn razcartane žvali mate to, delate z njimi tako kot s otrokom se mi zdi
wink-1.gif
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Najbrž res.
Alternativa pa je gledat kako se matra zaradi bolezni ali zajedalcev ...

(se zgodi, pa ne malokrat, da kljub trudu gledam kako se matra, ker zdravilo ne prime)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.348
6.542
113
Problem je še, da psa niti ne smeš fentat na lastno pest, tako kot se je to včasih počelo ko je fasal bolezen. Torej te na koncu pride več usmrtitev, kot bi zdravila.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Žival je dobra samo dokler je zdrava? Kaj pa, če ji manjka samo malenkost, pa bo spet ko mladič?

(upam, da nimaš kakšne živali ...)
 

B81

22. jul 2007
34.514
8.959
113
Ja mi muca nagnemo nazaj tako da mu raztopljena tableta s tekocino spolzi po grlu in potem nekaj prek se par zlic, prav zaradi okusa. Imamo 2 macka, pa morda kateri bruha potem enkrat na 4 leta ali pa se to ne.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.348
6.542
113
Konec koncev je samo žival. To, kar delajo nekateri, je višek okusnega. Ne vem kako bi to poimenoval...

Prideš v štacuno, potem pa vidiš pse v cekrih ali pa kako jih sprehajajo not...sick.

EDIT: lol...celo obstaja beseda za to: humanizing, dear god.
 

Tony_Clifton

Fizikalc
18. okt 2014
1.635
1
36
Citat:
Uporabnik KocevskiPes pravi:
In kako vam uspe prepričani mačka, da pogoltne tableto? Nam to nikakor ni uspelo.

Zdrobiš, pomešaš z malo paštete... učinkuje pri psih in mačkih.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Konec koncev si tudi ti samo žival (kar obilno dokazuješ s svojim oglašanjem zadnje čase). Te tako tudi tretiramo?

Ampak zdaj že gremo v filozofske vode, kjer nihče ne zmaga (niti ni potrebe da bi). Tega se pa jaz ne grem...
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Fino, če deluje. Verjemi, ne deluje pri vseh. Je pa dobro vedeti za opcijo
zmaga.gif

Mimogrede, če ti uspe tablete popolnoma raztopiti (ne da se vseh), poskusi z injekcijsko brizgo - seveda brez igle. Najbrž bo bolj čisto.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.348
6.542
113
Malce me čudi, glede na to kako velik trg za kaj takega je, da še ni nihče pogruntal tablete s okusom, za žvali, se razume. Nek umetni okus po zajcu ali čem že, pa bi živalim šlo v tek. Par eurov višja cena od navadne, pa bi ljudje tudi kupovali ko nori, da se ne bi ljubljenček preveč mantral, a ne
wink-1.gif
 

barvica

Rent-a--MILF
11. feb 2013
1.562
135
63
KSZ
Naša mucka je brez problema pojedla tabletko. Ja se da! Nismo jo nič silili, samo v v košček mesa iz mačje hrane smo ji dali 1/2 tablete in ji ponudili. Ker je mala požrešnica je pojedla brez problema, je pa res, da je naša mačka scrkljanka. In se bo spet kdo oglasil, da kakšni smo.
Če že imaš žival skrbiš zanjo ko je zdrava in ko zboli. Včasih vas ne razumem določenih, ki imate dokaj čudne izjave.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
To se tudi jaz sprašujem. Odgovor je najbrž v dejstvu, da je večina tablet enakih za vetrino in humano medicino.
Enkrat sem dobil pri vetrinarju antibiotik v obliki tekočine za požiranje, kot sirup (prej so se dobile samo tablete). Asistentke so mi hvalile zadevo kako imajo to mački radi, saj ima okus po ananasu(?!). Mački pa ananas? Dobro, pri vetrinarju bodo že vedeli... Doma dam zadevo mačku; samo na jezik jo dobil, je že skočil v luft preko meter, se začel slilnit, dobesedno mu je udarila pena na gobček, zabava na višku. Naslednjo rundo je dobil tablet,
 

barvica

Rent-a--MILF
11. feb 2013
1.562
135
63
Meni je veterinarka rekla, da naj bi ta tableta imela okus po govedini. Koliko je res pa ne vem, vem, pa da jo je mačka brez problema pojedla.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik barvica pravi:
Meni je veterinarka rekla, da naj bi ta tableta imela okus po govedini. Koliko je res pa ne vem, vem, pa da jo je mačka brez problema pojedla.
Zakaj pa nisi poskusila, če je res okus po govedini? Lahko da so te prinesli okoli in je dejansko okus po svinjini?
crazy1.gif