Mačji prehlad /kihanje

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Ni čisto pravi forum , a morda kdo ve kaj tudi o naših mucah. ( je kakšen namenski aktiven forum?)

Muca je začela kihati .. Včeraj je bilo dva dni kihanja in sem jo peljal veterinarju. Imela je malce povišano temperaturo a brez izcedkov iz nosu,oči...

Dobila je eno inekcijo in pa tablete clavaseptin 50mg za domov ( za pet dni).

V vsej tisti gužvi sem pozabil vprašati ,kdaj ,po koliko časa bi moralo iti muci na bolje.??

Danes je dejansko slabše. Malo se solzi ,mal se vidi izcedka iz noseka ,pomaga si dihati skozi odprt gobček..

Je to normalen potek bolezni ali so dejansko kakšni zapleti ?

Ima kdo izkušnje ?

Hvala.lp
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.085
3.033
113
Z vlažnim robcem ji čisti ostanke (prisušene) sluzi z nosnic.
Ostalo bo že antibiotik zadržal/preprečil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Je kaj napredka?
Kaj pa vem ,nekako se mi zdi da je še kar enako.... kiha ,smrka,.... Morda je za malenkost bolj živahna. Sploh ni pomembno ,a dejansko muca sploh ni moja. Sosedova ,a on se ne obremenjuje. Itak se pa muca zadržuje večino časa pri meni. Sedaj pa kot da sluti da ji pomagam in je kar tu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Ja bom videl ,če ne bo extra slabše bom počakal do torka, potem pa po potrebi.

Eh za soseda se ne sekiram. Imam jaz še svojega "sivca" starega petnajst let. Takrat sem ga dobil ,ko še ni bilo take evforije okoli pepelnate barve. Pa sem že res misli da bo na žalost konec pred novim letom. Kar hujšal je ,slabel...Pa sedaj je še kar. Ne morem se odločiti kaj je prav , ali mu olajšati in ga dati usmrtiti ali pa še vztrajati..
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Če bi ne bila ,bi verjetno bil opozorjen ?? Tako čez dan se mi zdi da je malo bolje ,a nekako na večer kot da se poslabša..
Kot večkrat opazno tudi pri ljudeh.


lp
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.069
301
83
Če danes ni bolje, se le odpravi nazaj do veterinarja. Po dveh polnih dneh bi se moralo poznat. Lahko da antibiotik ni pravi...