MacBook Pro - lisast ekran

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Na mojem Macbooku se po čiščenju z namensko krpo (mislim taka za steklo čistit) in čisto vodo - pol krpe rahlo zmočim in potem s suhim delom pobrišem - pojavlja vedno več "lisastih" (marmornatih) delov. Stvar je opazna pri ugasnjenem ekranu in gledanju pod kotom.

Saj me pretirano ne moti, ampak zgleda pa šlampasto. Kaj je vzrok in kako odpraviti to?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Ekran ni steklen, zato ga ne čisti s čistili za steklo. Krpica iz mikrovlaken (za čiščenje očal) in par kapljic vode bi moralo zadostovati.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Evo to je precej potencirano. Pa čistim ga mogoče enkrat na tri-štiri mesece, je pa "flekov" vedno več. :(

V bistvu pri normalnem delu ni moteče in se sploh ne vidi, le če gledaš pod kotom, ali pa ti odseva svetloba od zadaj.

IMG_20181008_090716_resized_20181008_090745106.jpg
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Imam občutek, da je to vodni kamen. Pri naslednjih čiščenjih raje uporabljaj destilirano vodo, dodaj pa tudi nekaj kapljic kisa. Najprej poskusi na majhnem delu ekrana.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Uraden odgovor Apple supporta:

What we can do is set up service for your MacBook. If it is confirmed that it is the anti reflective coating, Apple covers a replacement display for affected systems for 4 years from the original purchase date or 2 years from October 16, 2015, whichever is longer.

So me napotili na iStyle na popravilo.

BigPoppa imaš :nazdravje: v dobrem!
 
  • Všeč mi je
Reactions: BigPoppa

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Ma jaz enakega MBP našpricam kar z Stelexon, na hitro pobrišem z brisačko do suhega in je kot nov, brez mikro pikice (zaenkrat). Kar se pa tiče čiščenja z vodo, tudi sam ga čistim na par mesecev in vse te maščobe ki se nabere gor v tem času skoraj ni mogoče z vodo rešiti. Se mi zdi da se stvar samo maže in paca. Morda bi res pomagala kakšna kapljica kisa. Čeprav mislim da Stelex nima kaj narediti če je z ekranom vse OK...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Apple pravi, da je to napaka v anti-reflex prevleki. Grem z njim na servis pa da vidimo če bo res zastonj menjava.
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
371
118
43
Moj je imel isto, so mi v iStylu zamenjal. en dan sem bil brez; ker pride celoten zgornji del nov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
In potem kot podjetnik - čistilec ekranov, nabašeš na slab izdelek ala apfl in si v riti. ;)
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Ne, kot podjetnik - čistilec si seznanjen s to napako Appla in kot dodatno storitev proti plačilu ponudiš posredovanje in sanacijo ekrana :) Saj pravim, iz tega lahko zgradiš cel posel :evil:
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.575
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Na mojem Macbooku se po čiščenju z namensko krpo (mislim taka za steklo čistit) in čisto vodo - pol krpe rahlo zmočim in potem s suhim delom pobrišem - pojavlja vedno več "lisastih" (marmornatih) delov. Stvar je opazna pri ugasnjenem ekranu in gledanju pod kotom.

Saj me pretirano ne moti, ampak zgleda pa šlampasto. Kaj je vzrok in kako odpraviti to?

tudi pri meni je tako, a se mi zdi, da je to posledica tega, da ko je komp zaprt, prideta v stik zaslon in pa tipkovnica, slednja je mastna in se to prenese na zaslon.

kolega je pogumno čistil s steleksom (tudi sam sem to počel od začetka lastništva), dokler se mu celotna plast antirefleksa ni snela oz. razkrojila, če sem ga prav razumel. tudi sam sem zaznal manjše vdolbinice, in verjetno je bila to posledica steleksa. od takrat čistim s papiratimi robčki in krpicami iz mikrovlaken - papirnat robček namočim samo toliko, da je komaj vlažen potem pa obrišem s krpico. spotoma, ko je komp še ugasnjen, s suhimi papirnatimi brisačkami še tipkovnico obrišem. sicer so ti odtisi kar trdovratni in se kar namatram, plus, da je problem, da je mogoče 2-3 dni ok, potem pa jovo na novo.

bom pa vsekakor preveril, če gre to pod garancijo ... :p
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Pa je tako težko prečitat;:oops1:

Veliko ljudi recimo uporablja papirante brisače ali robčke - napaka! Morda se komu zdijo mehki za razna druga opravila, vendar so za čiščenje računalnika preveč grobi.



Korak 1: Kupite mehke krpe iz mikrovlaken. Na trgu jih obstaja seveda ogromno, vendar so najboljše brez dvoma tiste, ki so namenjene posebej za čiščenje ekranov ali leč.

prvič
drugič