MacBook Pro - Allianz Zaščita

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
510
171
43
Jaz pa razmisljam o prvem nakupu MBP 13’’ in imam par vprasanj za uporabnike, ki ga ze imajo. Ker sem drug teden v ZDA je idealna priloznost da ga dobim po ugodni ceni. Torej:
- MBP 13” ali je touch bar vreden svojega denarja?
- je 8gb RAM dovolj za naslednjih 5-7 let (office, acad, virtualke z win7, 10 z specificnimi software-i)?
- se za namen zgoraj splaca stegnit do 2018 modela s 4 jedrnim proc. (ravnokar predstavljen)?

Nekako se trenutno odlocam med 2017 modelom brez touch bara ter 2017 z touch barom. (1300 oz 1600$) oboje 256gb. 2018 modeli so ze cisto na meji budzeta
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.159
2.256
113
Vsaj iz tega vidika bi jaz vzel 2018, verjetno so toliko pametni da so to tipkovnico popravili...
 

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
510
171
43
Breveze, jajca od prenosnika:

https://www.apple.com/si/support/keyboard-service-program-for-macbook-and-macbook-pro/

Meni so zamenjali vsaj 5 top coverov (komplet zgornjih delov) na modelu 2016, potem pa mi je film poknil pa sem dobil nov MBP 2017. Tudi tukaj to ni rešeno saj v garanciji dajajo gor stare top coverje z napakami iz zaloge, šalobajzerji.
kaksni so pa pogoji za popravilo tipkovnice? se popravlja tudi izven garancije? koliko casa?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.159
2.256
113
Nevem meni so to resevali znotraj garancije... imam se dva kolega pa obema poka ampak ju ne moti.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Nima pravega Type 1 hypervizorja. Kar je ok, saj so maci desktop računalniki. Ima pa hyperkit, ki je izpeljanka freebsd-jevega bhyve. Ta efektivno OS pretvori v type 1 hypervisor. Tega uporablja docker.

Omogoča pa tudi uporabo VT-d in VT-x za direkten dostop do HW in Intelovo strojno virtualizcijo.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.584
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Jaz pa razmisljam o prvem nakupu MBP 13’’ in imam par vprasanj za uporabnike, ki ga ze imajo. Ker sem drug teden v ZDA je idealna priloznost da ga dobim po ugodni ceni. Torej:
- MBP 13” ali je touch bar vreden svojega denarja?
- je 8gb RAM dovolj za naslednjih 5-7 let (office, acad, virtualke z win7, 10 z specificnimi software-i)?
- se za namen zgoraj splaca stegnit do 2018 modela s 4 jedrnim proc. (ravnokar predstavljen)?

Nekako se trenutno odlocam med 2017 modelom brez touch bara ter 2017 z touch barom. (1300 oz 1600$) oboje 256gb. 2018 modeli so ze cisto na meji budzeta

ena pomembna informacija glede debate touch bar da ali ne. tisti, ki so brez touch bara, imajo manj zmogljive procesorje, z enim samim ventilatorjem, posledično se hitreje pregreva in mu hitreje zmanjšuje gHz (throttling), medtem, ko tisti, ki imajo touch bar, imajo 2 ventilatorja, boljše hlajenje in tudi procesor ima višji "toplotni prag" (thermal design power) - recimo, non-tb ima 15 tdp, medtem ko ima tb varianta 45 tdp. tudi sam sem bil enakega mnenja, da je touch bar brez veze, dokler nisem izvedel teh tehničnih podrobnosti. pa načeloma za določene stvari pride dejansko handy. :)

so pa ta vikend izdali konkretno posodobljene mace (drobovje je dobilo nove stvari, predvsem pa so seveda posodobljeni procesorji, bi se splačalo pogledat za kakšnim 4-jedrnim že ...)