Maafushi - Maldivi - napad policije na nič hudega hotečo turistko, ali napad turistke na lokalne vrednote?

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.095
3.034
113
Zahtevat od Maldivcev in še od koga, da se naj ženske oblačijo kakor jim paše ... je kaj?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.531
14.137
113
Ni potrebe po srbskem, imamo slovenskega - "povej mi s kom se družiš in povem ti kdo si".
 
  • Všeč mi je
Reactions: Fonzl

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.796
6.072
113
V čem se pa prilagajaš, če vidiš burko? Ali moraš vedno videti babjo rit, da se počutiš normalnega? :bonk:

Tako kot njih iztiri bikini, mene močno iritira burka. Prav nobene razlike med napol golo babo na Maldivih in hodečimi rjuhami v naši deželi.

Pa da se Bizi neboš razpočil, naj povem da se mi zdi normalno in fer, da mi spoštujemo njihove navade in zakone pri njih, oni pa naj spoštujejo naše.

Ampak bojim se da mi bomo to nekako razumeli, ampak kontra stran tega nikakor nebo mogla sprejet.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Tako kot njih iztiri bikini, mene močno iritira burka. Prav nobene razlike med napol golo babo na Maldivih in hodečimi rjuhami v naši deželi.

Pa da se Bizi neboš razpočil, naj povem da se mi zdi normalno in fer, da mi spoštujemo njihove navade in zakone pri njih, oni pa naj spoštujejo naše.

Ampak bojim se da mi bomo to nekako razumeli, ampak kontra stran tega nikakor nebo mogla sprejet.
Kakšne zakone proti burkam pa imamo? :sprasujemse:
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
zakaj bi pa morali biti tok zategnjeni kot oni?

in kljub temu, da so zategnjeni, je treba spostovat njihove navade na njihovi zemlji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.095
3.034
113
Pa tudi spoštovat njihove navade na našem dvorišču, kar zadevi dodaja vrednost.
Je pa res, da v naravi ne moreš samo dobivati, da druga stran ne bi trpela. Če se bomo mi s tem bogatili bomo njih siromašili.
Mislim, da se jim bomo morali nekako ustrezno oddolžiti. Zdaj pa na dan s predlogi.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ze v nekaj drzavah v EU je prekrivanja obraza prepovedano...tole sta pa 2 napisala na enem forumu...

Citiram: "To bi moralo veljati za vse članice EU, ker skrivanje obraza pomeni slabo namero in žalitev dostojanstva ženske...ker bog je ustvaril žensko golo, lepo in nežno. Vse ostalo so preoblikovali moški."

Citiram: "To sranje je treba prepovedati tudi pri nas. V Ljubljani je čedalje več teh burkač, ki nimajo veze z nobeno vero, ampak z nadvlado moških nad ženskami."
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kjer je prepovedano je prepoved treba spoštovat in kršiteljice ustrezno sankcionirat - kar sicer pomeni, da bodo še bolj stigmatizirane in tako rekoč zaprte med štiri stene nečasa čemur mi pravimo dom!

Torej prepovedujemu tudi pustne maske, ker pomenijo slabo namero in žalitev dostojanstva.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ne, pustne maske niso slaba namera, niti zalitev dostojanstva, zato ne morejo biti isto obravnavane. Malo zdrave pameti je treba. Sej vemo, kje je kec...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Tako je, zdrave pameti manjka vse naokoli!

BTW: se mi ne ljubi iskat slik pustnih mask, ampak mi lahko na besedo verjameš (ali pa tudi ne), da marsikatera predstavlja žalitev dostojanstva in predvsem dobrega okusa. ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69