Luka Koper in banane

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.373
5.889
113
pri taščici
Tudi en % od luke zavzamejo banane po grobi kalkulaciji. Problem za ggm bo v tem da bo imel 75% sadnega terminala praznega in bo moral iskati zamenjavo za banane, ali pa imeti praznega.
 

ahmet_car

poupismen
3. sep 2007
563
0
16
To so politicne spletke, Misica so hoteli zjebati ze na startu pa jim ni uspelo, ker ocitno ne igra v istem klubu kot ostala politicna elita, zdaj so pa ga spravili v kocljiv polozaj lose lose kombinacija. Ce da denar klubu jih bo slisal kaj razmetava denar v teh kriznih casih, ce pa ne da denarja pa izgubi stranko , katera mu prinese dolocen odstotek posla pri kateremu plava na povrsju.
Karkoli zbere bo v pisdi.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.992
3.741
113
Ljubljana
hmpg.net
Donacija NK Koper - lahko
Donacija NK Olimpija - ne gre.

GG ni padel v politične spletke, niso mu jih podtaknili. On sam JE politična spletka. In on je (na našo žalost) preskočil nekaj klinov v vladanju. On je veliko nad svojim nivojem nesposobnosti, kjer se normalno ljudje ustavijo.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Pa en alter strokovnjak je dejal, da znajo samo v Kopru pravilno ukriviti banane...

OK, da se boste še naprej lahko iz mene delali norca. To mi je pripovedoval znanec, ki je sin enega največjih (bivših) veletrgovcev s sadjem in zelenjavo v Sloveniji. Ta njegov oče se je spomnil, zakaj ne bi banan sam uvažal, jih zoril in prodajal, ne pa da jim mora kupovati od posrednikov. Postavil je hladilnico in zorilnico, za kar je zapravil okoli 3 milijone mark. V nekaj letih mu ni nikoli uspelo, da bi iz zelenih banan nastale rumene. Vedno so mu počrnele. Potem je obupal, vse skupaj prodal in banane kupoval naprej od posrednikov.
Zato sem pred časom napisal, da zorenje banan ni mačji kašelj in za to požel kup posmehovanja.
 

Lecter

Pripravnik
26. jul 2007
598
0
16
Citat:
Uporabnik ahmet_car pravi:
To so politicne spletke, Misica so hoteli zjebati ze na startu pa jim ni uspelo, ker ocitno ne igra v istem klubu kot ostala politicna elita, zdaj so pa ga spravili v kocljiv polozaj lose lose kombinacija. Ce da denar klubu jih bo slisal kaj razmetava denar v teh kriznih casih, ce pa ne da denarja pa izgubi stranko , katera mu prinese dolocen odstotek posla pri kateremu plava na povrsju.
Karkoli zbere bo v pisdi.

Tisti, ki brezpogojno verjamejo vanj bojo se vedno verjeli. Ni vazno kako se bo odlocil, sigurno se bo prav.

Ostalim pa je bilo ze prej jasno po njegovih izjavah in dejanjih, da ni primeren za vodenje neke poslovalnice male trgovine kaj sele kake vecje firme. Za salter bi mogoce bil, ce ne smrdi preveckrat po alkoholu.
 

Lecter

Pripravnik
26. jul 2007
598
0
16
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Pa en alter strokovnjak je dejal, da znajo samo v Kopru pravilno ukriviti banane...
hysterical-1.gif

So to znali ze predno je prisel Gaspar, ali je to kaka njegova tehnologija?
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Citat:
Uporabnik Lecter pravi:
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Pa en alter strokovnjak je dejal, da znajo samo v Kopru pravilno ukriviti banane...
hysterical-1.gif

So to znali ze predno je prisel Gaspar, ali je to kaka njegova tehnologija?
Če so bile slučajno že prej krive, so potem ravne podtaknili Nedeljkotu.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.734
6.345
113
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Pa en alter strokovnjak je dejal, da znajo samo v Kopru pravilno ukriviti banane...

OK, da se boste še naprej lahko iz mene delali norca. To mi je pripovedoval znanec, ki je sin enega največjih (bivših) veletrgovcev s sadjem in zelenjavo v Sloveniji. Ta njegov oče se je spomnil, zakaj ne bi banan sam uvažal, jih zoril in prodajal, ne pa da jim mora kupovati od posrednikov. Postavil je hladilnico in zorilnico, za kar je zapravil okoli 3 milijone mark. V nekaj letih mu ni nikoli uspelo, da bi iz zelenih banan nastale rumene. Vedno so mu počrnele. Potem je obupal, vse skupaj prodal in banane kupoval naprej od posrednikov.
Zato sem pred časom napisal, da zorenje banan ni mačji kašelj in za to požel kup posmehovanja.
Ce se ne motim banane do dolocene mere zorijo ze med transportom z ladjo...
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Pa en alter strokovnjak je dejal, da znajo samo v Kopru pravilno ukriviti banane...

OK, da se boste še naprej lahko iz mene delali norca. To mi je pripovedoval znanec, ki je sin enega največjih (bivših) veletrgovcev s sadjem in zelenjavo v Sloveniji. Ta njegov oče se je spomnil, zakaj ne bi banan sam uvažal, jih zoril in prodajal, ne pa da jim mora kupovati od posrednikov. Postavil je hladilnico in zorilnico, za kar je zapravil okoli 3 milijone mark. V nekaj letih mu ni nikoli uspelo, da bi iz zelenih banan nastale rumene. Vedno so mu počrnele. Potem je obupal, vse skupaj prodal in banane kupoval naprej od posrednikov.
Zato sem pred časom napisal, da zorenje banan ni mačji kašelj in za to požel kup posmehovanja.
Ce se ne motim banane do dolocene mere zorijo ze med transportom z ladjo...
Samo, če so strokovnjaki iz Luke Koper na ladji... pa pod drevesom...
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ni čist res....ponavadi na cilju šele dvignejo temperaturo za nekaj dni pa je dovolj.

Drugače pa ja...čist zelene spravijo direkt v hladilnice, da se zorenje povsem ustavi.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
V bistvu je tako, da ko se zorenje enkrat začne, ga ne moreš ustavit. Zato tam nezrele potrgajo in direkt v hladilnico, da se sploh ne začne. Potem pa je treba na cilju dvignit temperaturo pa zraven v plinu etilen, če se ne motim. To potem sproži in ko je enkrat sprožen proces zorenja je konc, ga ne moreš ustavit, lahko ga pa malo upočasniš.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
V luki luki koper je še en model, ki je plačan 10k€ bruto na mesc, ker obvlada to....eden redkih na svetu! Poskrbi za pravo barvo/krivuljo.

To je bizi pravil, tako da 100% drži, Rastoder zaradi tega modela ne bo nikamor drugam vozil zorit banan ali pa bo moral kot pri fucbalu plačati bajne dnarje, da jim spelje tega človeka skupaj z bananam.
shocked-1.gif
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
kaj pa banane, ki ne gredo skozi luko luko koper? so vse čudne? potem v sloveniji jemo najboljše banane na svetu?
ne rečem da je zorjenje najlažje - v resnici nimam pojma. ampak nekaj na svetu? samo nekaj na svetu ga obvlada?
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Danes je doba interneta. Tako da ta iz Kopra na daljavo poskrbi za zorenje tudi preostalih banan po svetu. Skype, IP video kamere, remote desktop, itd...