Lucka za pregorjeno luc sveti

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
To! Odklop akumulatorja bo za sigurno vgasnil kontrolno lučko. :evil:

Bemti kam smo prišli - soft reset, hard reset avto.

Najboljše da pritisne na armaturi Crt + Alt + Del :fredi:

Ni mi pa jasno zakaj priklop na računalnik in brisanje napak nebi ugasnilo lučke. :(

Za razliko od vaju dveh se jaz s takimi in podobnimi zadevami ukvarjam vsak dan, profesionalno. Zato tudi iz izkušenj vem, kje je običajno problem. Za VAG grupo SPECIFIČNO (ne za Citroen C4 letnik 2007 ali Ford Fiesto 2010; ker "nekje piše na internetu") se lahko pojavi problem, da javlja pregorelo svetilo, čeprav je dejansko (po menjavi ustreznega svetila) na sistemu vse v redu. Zgodi se tudi, da novo (originalno) svetilo tudi dejansko ne sveti, čeprav je na sistemu vse v redu. Lahko avto priključiš na 10 testerjev (pa ne samo na tiste za 20€ z eBaya) in pobrišeš napake, pa ne bo pomagalo popolnoma nič. Pomaga EDINO odklop akumulatorja ... ali ponovno nalaganje programske opreme ustreznega modula (overkill rešitev v primerjavi z odklopom akumulatorja).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi in Robert

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jaz sem čisto resno vprašal, zakaj (seveda uradni) priklop računalnika ne reši težave? Če je modul v luči kriv je seveda drug problem (recimo da malo razumem te stvari - nisem pa profi).

V prvem stavku pa upam da si prebral sarkazem.

PS: nimam C4 letnik 2007 ampak C5 letnik 2009 - pa iz principa hodim na uradni servis - vedno. Mi pa tudi tam vgradijo originalu enake nadomestke, ampak oni odgovarjajo, da bo vse delalo. ;)
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
crashednburnt

Očitno sem bil napak razumljen.
Meni je že jasno, zakaj “odklop” in sem nasvet od odklopu akumulatorja vzel kot zelo dober nasvet za težavo, ki jo ima OT.
A “pojamral” sem pa samo, ker mi je “smešno”, da je vedno več stvari, naprav, ki se “obesijo” in pomaga samo “reset”.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Kaj bi ti sploh rad? Zmigavec opravlja svojo funkcijo, lucka pa se vedno sveti. To je to. Sem pa v podforumu pomoc in nasveti in tisti, ki noce sodelovati, pac gre mimo. Kaj sploh delas tu?
Podal sem ti nasvet:
Originalu enakovreden del priznane znamke ne bo jajcal z napako.
Res pa je, da ne bo stal 5 EUR, kot kitajsko sranje, ki si sedaj nabavil.
Ampak ti si pameten in boš ''reševal'' sranje s kitajcem za 5 EUR, ki ti bo zelo verjetno čez 2 meseca crknil. Ob tem si še pameten, da dela. Ja če dela, potem kaj odpiraš brezvezne teme tukaj?
Če ti je preveč dat 15-20 EUR za kvaliteten nov del, poglej po odpadih za rabljenega.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Evo, zadeva zrihtana. Superb ima zadaj 8 žarnic (4 v vsaki luči) samo za osvetlitev ponoči! Torej, če gledamo samo levo luč, 2 za zadaj in 2 T10 (5W) za stransko levo pozicioniranje. 1 žarnica T10 je bila pregorjena, ena pa je še svetila, zato od daleč ni bilo videti, da je karkoli narobe, saj je luč normalno svetila zadaj in pri strani zaradi motnega rdečega stekla in se je svetloba itak razpršila čez celotno luč. Torej, mi je lučka na armaturki kljub pregorjenim diodam na špeglu v bistvu svetila za pregorjeno žarničko T10 (5W)
Danes sem imel srečo, da je sonce svetilo direkt v luč in sem šel preverjat na 1cm, ker se itak ni nič videlo, če sveti in zato sem pogruntal, da na desni strani svetita 2 T10, na levi pa 1, drugače dvomim, da bi pogruntal.
Še dobro, da nisem nabavil originala, ker bi še vedno svetila lučka na armaturki :jok:
Hvala vsem, da ste si vzeli čas :zmaga:
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Torej, če upoštevamo še 2 žarnici za tablico, sveti zadaj 10 žarnic nonstop :valjamse::valjamse::valjamse:
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ves kaj je pisalo tocno... "Check rear left side light" Ko mi je to napisalo prvic, je bila noc, zunaj sem pogledal okoli in okoli avta in vse luci so delale. Da ni delala ena zarnicka na levi strani ni bilo sploh videt, ker je cela luc svetila rdece in tudi ce eno zarnicko izklopis, sveti isto. Potem sem dal se vse 4 zmigavce in opazil, da levi spegu ne zmiga. No in naprej ves zgodbo. Vso pozornost sem pac usmeril na levi zmigavec v speglu. Sele danes sem od blizu (1cm) videl, da na desni svetita 2 zarnicki 5W, na levi pa samo ena. Dobro, da je svetilo sonce direkt, da sem prislonil glavo na direkt na luc in si se z rokami senco delal, drugace ne bi pogruntal.
Hvala za cestitke :zmaga: