Lučka za gretje utripa?

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Torej, ko vžgem motor mi po parih sekundah začne utripati lučka za gretje (narisana tuljava) pred vžigom motorja (Marea JTD).
Potem mi kakoh 30 sek. utripa in vgasne.
Pred zagonom motorja normalno gori in vgasne.

A to pomeni, da je kakšna grelna svečka slaba?
Če ja, ali to lahko sam zamenjam?

Hvala za odgovore.
 

motoristic

Fizikalc
18. avg 2007
1.309
18
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Mato pravi:
Torej, ko vžgem motor mi po parih sekundah začne utripati lučka za gretje (narisana tuljava) pred vžigom motorja (Marea JTD).
Potem mi kakoh 30 sek. utripa in vgasne.
Pred zagonom motorja normalno gori in vgasne.

A to pomeni, da je kakšna grelna svečka slaba?
Če ja, ali to lahko sam zamenjam?

Hvala za odgovore.

To pomeni točno to kar si napisal. Lahko jo tudi sam zamenjaš sam... zlo rado se tud zgodi, da svečka poči kako jo pa v takem primeru ven dobit?
ps. na enmu Stilotu v familiji (JTD) se jim je to na servisu zgodl, no orodje imajo, da so jo ven dobil
 

kinimod5

Zelenc'
23. nov 2007
21
0
1
Podoben problem pri vw golf 4,TDI, 90KM. Lučka začne utripati nekje pri hitrosti 100 km/h in kočna ko hitrost pade. Je imel kdo kakšne podobne izkušnje?
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.765
2.053
113
za šankom
pri službenem kagooju se je to pojavljalo če je bila slaba nafta tankana.2x v BIH in 3Xpetrol
ko bo grelna svečka bo težje vžigal
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Citat:
Uporabnik motoristic pravi:
Citat:
Uporabnik Mato pravi:
Torej, ko vžgem motor mi po parih sekundah začne utripati lučka za gretje (narisana tuljava) pred vžigom motorja (Marea JTD).
Potem mi kakoh 30 sek. utripa in vgasne.
Pred zagonom motorja normalno gori in vgasne.

A to pomeni, da je kakšna grelna svečka slaba?
Če ja, ali to lahko sam zamenjam?

Hvala za odgovore.

To pomeni točno to kar si napisal. Lahko jo tudi sam zamenjaš sam... zlo rado se tud zgodi, da svečka poči kako jo pa v takem primeru ven dobit?
ps. na enmu Stilotu v familiji (JTD) se jim je to na servisu zgodl, no orodje imajo, da so jo ven dobil

Slaba ena ali več grelnih sveč. Menjaj čimprej (bodisi sam bodisi servis), ker ko gre ena gredo rade še ostale. Meni so lani na 2.4 jtd crknile dve od petih, ampak sem dal pomenjat kar vse, ker sem itak delal velik servis - pač fresh start, da veš pri čem si.