Luč v pritljažniku

GregaVW

Zelenc'
28. okt 2008
15
0
1
Lep pozdrav.
Sem nov na forumu in zato vas bi najprej lepo pozdravil.
Imam težave z lučjo v pritlažniku, ker sam nimam pojma na tem področju se obračam na vas.
Preizkusil sem in do žarnice sploh ni toka. Tako, da verjetno, je fuč kakšna varovalka ali pa stikalo....
Vaše mnenje seveda in kje bi js našel to stikalo ali varovalko...gre se pa za vozilo Passat l. 98 limuzina....

LP!
 
Nazadnje urejeno:

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.861
3.889
113
Najprej preveri stikalo, ki se vklaplja, ko odpreš vratca ... je še najbolj verjetno krivo.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Saj pravi, da ne najde stikala. Jaz ga pri mojem tudi ne najdem. Luč dela normalno samo kje za
evil.gif
montirajo sedaj ta stikala.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.861
3.889
113
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Saj pravi, da ne najde stikala. Jaz ga pri mojem tudi ne najdem. Luč dela normalno samo kje za
evil.gif
montirajo sedaj ta stikala.

Pardon .. na vratcih, kjer je "kljucavnica" .. tisti jezicek/haklc deluje kot stikalo.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.861
3.889
113
Najprej probaj s prsti oz. kakšnim orodjem malo pomigat tisti jeziček .. zna bit, da je zaradi masti, prahu itd. malo zablokiran. Če ni to, preveri res še varovalke: voznikova stran, bočna "stranica" armaturke gre stran in spodaj so varovalke ter releji.

V kolikor je vse OK .. oblogo vrat prtljažnika odstraniš in preveriš napeljavo do stikala. S kakšnim voltmetrom preveri linijo do stikala in od tam dalje.

Zna pa bit tudi kabel, ki gre iz vratc pritjažnika na karoserijo kje precvikan ... gre pa po desni strani vratc, zraven "amortizerja".
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Citat:
Pardon .. na vratcih, kjer je "kljucavnica" .. tisti jezicek/haklc deluje kot stikalo.

Ni pri vseh avtomobilih tako enostavno. Tisti jeziček na ključavnici sem z izvijačem spravil v položaj kot, da je prtljažnik zaprt vendar luč še vedno sveti. Pomoje je nekje skrito nekakšno brezkontaktno magnetno stikalo.
 

GregaVW

Zelenc'
28. okt 2008
15
0
1
Varovalke zato ni, in gorijo vse luči v avtomobilu....s čim je pa pritrjena ta obloga, oz nism opazil kakšnih vijakov....
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.861
3.889
113
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Citat:
Pardon .. na vratcih, kjer je "kljucavnica" .. tisti jezicek/haklc deluje kot stikalo.

Ni pri vseh avtomobilih tako enostavno. Tisti jeziček na ključavnici sem z izvijačem spravil v položaj kot, da je prtljažnik zaprt vendar luč še vedno sveti. Pomoje je nekje skrito nekakšno brezkontaktno magnetno stikalo.

Ne vem, pri passatu je tako; če porineš jeziček do konca (oz. malo manj) se luč ugasne.

Glede obloge pa ti ne vem točno povedati .. verjetno držijo tisti plastični zatiči, ki jih samo potegneš in se odpulijo. Na sredini kjer je držalo za varnostni trikotnik je pa verjetno še kakšen vijak. Z občutkom pa počasi, pa bo šlo!
evil.gif
 

GregaVW

Zelenc'
28. okt 2008
15
0
1
Sem temeljito pregledav in ugotovil, da je obloga pritrjena z križnimi vijaki, vendar so čez vijake prevlečena vlakna, tako, da so kao zamaskirani....a je smiselno to razdirat pa narazn trgat...je še kaka druga varianta?
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
AX pa ima tako stikalo v katerem je kroglica ... ko odprem prtljažnik se kroglica skotali po valju nazaj in da kontakt, tako da se lučka vklopi ... kar nekaj časa sem iskal kje je to stikalo, dokler ga nisem našel zraven ključavnice pod oblogo :)
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.562
690
113
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Saj pravi, da ne najde stikala. Jaz ga pri mojem tudi ne najdem. Luč dela normalno samo kje za
evil.gif
montirajo sedaj ta stikala.
mikrostikalo v ključavnici
smirk-1.gif
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
tako je...težava bo s mikrostikalom za odpiranje prtljažnika...sem imel isto težavo pri Bori l.98...
 

GregaVW

Zelenc'
28. okt 2008
15
0
1
Odkril sem napako...mase ni na luči, zgleda je oksidiral kak kontakt...a ve kdo kam je ta masa napeljana pa če bi blo kaj narobe če bi js to maso drugam zvezav...slišal sem da je možno da bi računalnik lahk zjebal?
 

JustOne

Pripravnik
20. avg 2007
435
24
18
Gorenjska
Preko mikrostikala ti pride na lučko masa in ne plus, tako da preveri če pride masa do mikrostikala. Očitno boš moral res odstraniti tapeto. Podobno težavo sem že zasledil pri sharanu, kjer pa se poel tega zadnja vrata sploh niso zaprla (motorizirano zapiranje) zaradi zarjavelega mehanizma. Predlagam ti da pre razdiranjem zapelješ avto nekam na toplo, ker pri trenutnih zunanjih temperaturah plastika že zelo rada poka in se lomi.