LTE router + zunanja antena

guardy

Guru
3. avg 2007
8.390
959
113
Obišči stran
Živjo,

ker vem, da vas kar nekaj uporablja LTE routerje me zanima, če ima kateri izmed njih (prevsem me zanima za Huawei in ZTE rešitve, ki se dobijo pri nas) opcijo omejiti pasovno širino napravi povezani preko WiFi?

Sedaj imam Huawei B310, vendar te opcije nimam nikjer, čeprav po samih navodilih naj bi bilo.

Drugo pa je, da bi potreboval še eno zunanjo antenom preferirano za montažo na steno. Načeloma je signal dokaj OK tudi z tistimi na sami napravi, problem je ob slabem vremenu. Gledal sem tako rešitev, ki jo ima Telekom, bi to zastostovalo oz. ali je sploh OK taka rešitev?

 

kingo

Pripravnik
10. maj 2008
573
19
18
Za vikend bi rabil internet za IP TV. Sem prebral danes, da ima Telekom trenutno zelo ugodno varianto za nove naročnike pri vezavi za 24m (17€/m). Ker so 5G routerji nesramno dragi, kakšna je kaj hitrost na 4g routerjih? Imam Huawei B315. Ima kdo kake izkušnje mogoče?
 

map

Guru
6. jul 2008
7.781
1.924
113
najrajš na babi
Odvisno od lokacije, kakšen signal imaš. Sam router pa verjetno dela.

Drugače ima telemach 17,9 EUR za dejansko neomejeno neta. če imaš dobro telemach pokrit je boljša izbira kot telekom.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Odvisno od lokacije, kakšen signal imaš. Sam router pa verjetno dela.

Drugače ima telemach 17,9 EUR za dejansko neomejeno neta. če imaš dobro telemach pokrit je boljša izbira kot telekom.
tudi stabilnost in hitrosti? sedaj imam telekom in sem kar zadovoljen. Samo za 7€/na mesec ceneje, bi pa pa šel v menjavo...
 

astet

Pripravnik
4. jan 2012
95
14
8
tudi stabilnost in hitrosti? sedaj imam telekom in sem kar zadovoljen. Samo za 7€/na mesec ceneje, bi pa pa šel v menjavo...
Sam bi pustil Telemach tam kjer je. V službi smo vzeli Telemach internet iz istega razloga, ker je cenejši. Finačno je res ampak gredo pa živci. Že takoj na začetku smo dali seveda na LTE signal pa nas je metalo ven in seveda pokličeš pomoč in ti tam gospod reče: Ma ne ne na LTE seveda meče ven daj na 3G pa bo delalo. Mi smo nazaj na Telekomu in imamo mir. Vsak zase ve kar mu najbolj odgovarja.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.781
1.924
113
najrajš na babi
Jest bi pa vzel eno predplačniško varjanto ala revolucijo in dodobra preizkusil na lokaciji ob vseh možnih urah in dnevih. V kolikor je sprejemljivo vredu, drugače ostaneš na telekomu.
 

kingo

Pripravnik
10. maj 2008
573
19
18
A lahko eno (morda butasto) vprašanje. Nabavil sem LTE router in zunanjo anteno, ki bo nanj priklopljena. Kot mi je prodajalec zatrdil bo vsaj stabilnost signala s tem veliko boljša. Kako pa je glede antene z dosegljivostjo samega routerja? Je kaj razlike s tem v zvezi? Pa še nekaj, ali se bo zaradi antene morda kaj poznalo tudi pri samem signalu mobilnega telefona? Hvala lepa vnaprej za pojasnila!
 

serviser!

Fizikalc
21. jun 2021
231
34
28
A lahko eno (morda butasto) vprašanje. Nabavil sem LTE router in zunanjo anteno, ki bo nanj priklopljena. Kot mi je prodajalec zatrdil bo vsaj stabilnost signala s tem veliko boljša. Kako pa je glede antene z dosegljivostjo samega routerja? Je kaj razlike s tem v zvezi? Pa še nekaj, ali se bo zaradi antene morda kaj poznalo tudi pri samem signalu mobilnega telefona? Hvala lepa vnaprej za pojasnila!
Odvisno kakšno anteno si kupil in kam se jo bo priklopilo.
V kolikor je namenjena za boljši ulov mobilnega signala, potem se ti na dometu Wi-Fija na bo poznalo nič. Morda boš edino imel nekoliko hitrejši net, če bo antena dobro opravljala svoje delo.