Loto

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
ksz

Pri takem denarju razmišljate o davkih? Pač plačaš tistih 15% ostalo dvigneš in razdeliš po različnih bankah v tujini, kupiš kakšno nepremičnino,, daš nekaj SLOVENSKIM družinam v krizi, ter lepo živiš od obresti.
Ja če se tukaj ne splača razmišljati o davkih, kje se pa potem splača? Pri nakupu čigumija?
Kako natančno se pa živi od NEGATIVNIH obresti, ki ti jih bodo pribili pri teh vsotah?

Tebi pa res ni nič jasno.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.017
5.725
113
blizu močvirne prestolnice
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Katerih obrestih?

Če ne veš, trenutno firme za malo večje zneske že plačujejo "ležarnino" bankam.
wink-1.gif


In ja zakaj nebi raje Občina opravila svojega dela in za MOJIH 15% rešila nekaj socialnih problemov (ali pa kar vse, če je manjša občina)?

Govorim o Jack potu. Za sebe rabiš vseh 40 miljonov?
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Odpreš račune v tujini, recimo Švica?
Oni so bili prvi z negativnimi obrestmi oz. stroški, da imaš lahko denar tam.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Katerih obrestih?

Če ne veš, trenutno firme za malo večje zneske že plačujejo "ležarnino" bankam.
wink-1.gif


In ja zakaj nebi raje Občina opravila svojega dela in za MOJIH 15% rešila nekaj socialnih problemov (ali pa kar vse, če je manjša občina)?

Govorim o Jack potu. Za sebe rabiš vseh 40 miljonov?

Kaj ti delaš s svojim denarjem mene ne briga, enako pričakujem od tebe.

Me pa še kako briga, kaj dela JS z MOJIM denarjem od davkov - pa magari easy come, easy go!
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Obresti ?
bonk.gif


Pri 40 mio eur imaš vsak mesec na voljo dobrih 55.000 eur,če recimo živiš še nadaljnih 60 let...

Ja,zelo bi se ob takem znesku obremenjeval z obrestmi
evil.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Eni ste zgleda z glavo še nekje v 2014 in je res brezveze karkoli razlagat.
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Za tak znesek 50 mio + in brez velikega rizika, pa da dobis ven mesecne "obresti" se ti edino splaca kupit par nepremicnin in jih oddajat. Edino tako bos dobil nekje 3-5% na leto v Sloveniji. Banke ne dajejo toliko, plus negativne obrestne mere prihajajo. kar pomeni da moras ti placati banki, da imas pri njih denar. Tako da te 2x udarijo po zepu. Prvo stroski vodenja potem pa se stroski "lezarine"...
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Če bi folk pobral ves denar z bank, bi še kako klečeplazili in obljubljali visoke obresti. O negativnih obrestih pa, da so bile samo "špekulacije" NOOOOT. Ljudje smo močni, vendar smo razpuščeni vsak zase in zato nas imajo povsod za norca!!!
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.340
5.853
113
pri taščici
Za davek od takega dobitka bi lahko marsikater zupan odstopil in nastavil dobitnika za župana. (al pa vsaj podzupana, da bo dobitnik imel kaj vpliva kam bo sel njegov denar.

Ajd kaksna ljubljana je res velika, marsikatera občina pa nima letnega proracuna tako visokega.

Uzivajte ob mislih na dobitke na lotu. Meni ga ni treba vec igrati.... Ker sreca gre tezko veckrat na isto mesto....
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.414
98
48
Jest obcinarjem nc ne zaupam glede socialnih problemov. Raj v kuverto sto jurjev, pa v postni nabiralnik familji, ki je socialni problem.
Bo vsaj v roke prave slo
smile-1.gif
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:

Uzivajte ob mislih na dobitke na lotu. Meni ga ni treba vec igrati.... Ker sreca gre tezko veckrat na isto mesto....

Kaj si zadel? Loto ali Jackpot?
tongue-1.gif
 

kwa1

Fizikalc
12. jul 2013
432
33
28
...zadnji.....

recimo...igraš loto v nemčiji....si tam samo tranzitu...in recimo kupiš srečko ali karkoli pač....in zadeneš 20 milijonov.....
kaj in komu plačaš....in ali je potrebno prijavit našim....
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.298
2.398
113
še v SLO - ampak komaj
V Nemčiji ni davka na Loto dobitke.

Našim bi moral prijaviti - ne vem pa ali bi ti priznali kot dobitek igre na srečo in s tem opalili 15% davka od iger na srečo, ali bi to upoštevali kot "dohodek" in bi te "dohodninili".

Edit:'typo
 
Nazadnje urejeno: