lotanje mikrostikala - na pomoč

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Živjo,

ključ-kartica za Renault mi je odpovedal poslušnost - tipka za zaklepanje ne dela več.
Malo sem poguglal in identificiral točno svoj problem in potencialno rešitev - tukaj: kako popraviti

Ključ odpreti ni bil problem (čeprav tudi ni izpadlo najlepše). In res, v notranjosti se je premetavalo mikrostikalo, ki bi moralo biti prilotano na tiskano vezje. Imam nek wellerjev lotalnik in sem se lotil zadeve, čeprav sem glede tega aberveznik. Kar se je skoi postopek tudi potrdilo. Z veliko težav (prevelike kaplice cina, pa niso hotele ostati tam, kjer sem želel in podobno) sem stikalo prilotal in - niti tisto za odklepanje ni več delalo. Potem sem stikalo za zaklepanje odlotal stran in vsaj tisto za odklepanje spet dela. Očitno sem prej s cinom ustvaril (vsaj) kakšen nepotreben stik.

Zdaj pa - mi je kakšen majster pripravljen pomagati in prilotati to mikrostikalo? Ali kam se lahko obrnem, da bi to kdo znal/zmogel?
Na vezju se vidi, da sem sam spajkal po njem, a po mojem ga nisem poškodoval.

Hvala za nasvete / pomoč!
 

PPG78

Pripravnik
29. nov 2009
96
0
6
Napiši iz kje si pa se bo že javil kdo iz tvoje bližine.
Če si iz (zgornje) Gorenjske pa lahko prideš do mene.

LP, Peter
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.819
638
113
Ti sam tam, ko maš za prilotat lepo sčisti cin stran in nanesi potem nazaj majhno količini. Postavi gor stikalo in sam pikni, da se bo stopilo in bo lepo prijelo, če seveda nimaš kake bikovske konice za lotanje. Naredu že na rezervnih in nerezervnih ključih od cliota.
smile-1.gif


Aha zdej sem pogledal, da maš kartico. No sej je bolj kot ne isto.
 
Nazadnje urejeno:

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Živjo,

mimgrede sem se pozabil locirat
bonk.gif


Sem na relaciji Radovljica-Kranj, tako da bi se z veseljem uletel po pomoč v bližini.
Hvala vsem pripravljenim, bom pisal PPG78 na ZS, zgleda sva dokaj blizu.
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Živjo,

sem se oprijel tega nasveta (Lotus Kranj) in imam rešeno. Hvala vsem, še posebej PPG78 za pripravljenost pomagati!