Lokator za Android

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
zmaga.gif
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Ali tuje države - katere, tudi nalagajo gor na tel. to aplikacijo, in ne samo : Slo, Hr, ? Boš kdaj objavil tudi za tuje države zemljevide ? Italija, Avstrija, Nemčija, Grčija, itd. Upam, da si dal, da je prepoznavno po celem svetu. Ko gremo npr. na dopuste, da vemo približno, kje se nahajajo - stojijo baze - antene.
 
Nazadnje urejeno:

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.284
23
38
Murska republika
Aplikacija je v redu vendar dvomim da so podatki glede moči signala v % pravilni kajti če mi kaže doma moč signala 29 % iz določenega oddajnika pri samem oddajniku ko se od njega oddaljen samo nekaj metrov pa 35 % tako šibek% signala ob taki bližini ni točen in to me moti, to isto napako opažam na vseh oddajnikih za TUŠ mobilno omrežje v Prekmurju , lokacija MS .
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Citat:
Uporabnik TUPLI pravi:
Ali tuje države - katere, tudi nalagajo gor na tel. to aplikacijo, in ne samo : Slo, Hr, ? Boš kdaj objavil tudi za tuje države zemljevide ? Italija, Avstrija, Nemčija, Grčija, itd. Upam, da si dal, da je prepoznavno po celem svetu. Ko gremo npr. na dopuste, da vemo približno, kje se nahajajo - stojijo baze - antene.
Trenutno zbiramo podatke za operaterje:
218 05 Bosna in Hercegovina m:tel 3.02
219 02 Hrvaška Tele2 3.00 (Premium)
219 10 Hrvaška Vipnet 3.02
220 01 Srbija Telenor 3.04
220 03 Srbija mt:s 3.03
220 05 Srbija Vip mobile 3.01
270 77 Luksemburg Tango 3.02
270 99 Luksemburg Orange 3.02
293 40 Slovenija Si.mobil 1.00 (Premium)
293 41 Slovenija Mobitel 1.00 (Premium)
293 41 Kosovo Ipko 3.02
293 64 Slovenija T-2 1.00 (Premium)
293 70 Slovenija Tušmobil 1.00 (Premium)
294 02 Makedonija One 3.02
294 03 Makedonija Vip Operator 3.09
297 03 Črna gora m:tel 3.03

Za Tele2 HR pa je že zemljevid:
wink-1.gif

http://www.svetidej.com/projekti/mobilna-telefonija/bazne-postaje/tele2-hr.html
http://www.svetidej.com/projekti/mobilna-telefonija/zemljevidi/brskalnik.html (čisto spodaj, 12 zemljevidov)

Kakšne velike države (naprimer Nemčija) ni mogoče razpoznati imena bazni po Cell ID. Ampak ta problem se reši pri LTE-ju. Velike evropske države bi lahko dobile le zemljevide za LTE. Sedaj počasi indeksiram po bivši Yugi in Luksemburgu ter se učim povezati Cell ID z imenom bazne. Iz Luksemburga imam načrt aplikacijo razširiti na Belgijo in Nizozemsko ter potem na Nemčijo in Francijo. No bomo videli kaj bo iz tega ratalo.

Trenutno je prioriteta slovenski trg ter uspešna uvedba LTE zaznavanja.
 
Nazadnje urejeno:

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Citat:
Uporabnik retro pravi:
Aplikacija je v redu vendar dvomim da so podatki glede moči signala v % pravilni kajti če mi kaže doma moč signala 29 % iz določenega oddajnika pri samem oddajniku ko se od njega oddaljen samo nekaj metrov pa 35 % tako šibek% signala ob taki bližini ni točen in to me moti, to isto napako opažam na vseh oddajnikih za TUŠ mobilno omrežje v Prekmurju , lokacija MS .
Android ima s prikazom moči precejšnje težave. Mi je ta problem znan. Aplikacija prikaže tisto, kar pridobi telefon. Tukaj kaj veliko ne morem storiti. To je napaka telefona.

Bo pa Google izdal nov sistem pridobivanja podatkov o baznih postajah (upam da že pri Androidu 5.0) in upam, da bo tam odpravilo to težavo. Glede na papirje nov sistem obeta.
 
Nazadnje urejeno:

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
V moji aplikaciji je linearno prikazan % med -113 dBm (najslabše) in -51 dBm (najboljše).

Telefoni in druge aplikacijo pa pri -83 dBm prikazujejo še vedno 100% signal. in potem linearno med -113 dBm in -83 dBm.

Ena možnost je tudi, da bazne ne oddajajo "na full" in zato ne dobiš večjega procenta ob bazni. če telefon pravilno prikazuje jakost bi moral ob -51 dBm (ter tudi tako močno oddaja) pridobiti le 5 metrov od bazne.

Jakost signala je najbolj prikazana na GSM kot na UMTS signalu. Pri Nokii mi je enako jakost kazalo 5 km ali 5 metrov od bazne postaje naprimer.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Citat:
Uporabnik Gamero pravi:
Koliko posodobitev zadnje dni, da ni več zanimivo
grin1.gif
Veliko posodobitev, da sem zrihtal Mobitel LTE, da deluje (tudi celo ogrodje za LTE Cell ID). Mislim (vsaj upam), da sedaj dela kot se šika in da je sedaj s posodobitvami nekaj časa mir
tongue-1.gif


No tukaj so že vidni prvi rezultati.
aplauz.gif

http://www.svetidej.com/aplikacije/zemljevidi/brskalnik/zemljevid-293-41-lte.html

Ko bom implementiral Simobil LTE po mojem ne bo toliko posodobitev, ker sedaj ogrodje v glavnem stoji.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.859
3.882
113
Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:
V moji aplikaciji je linearno prikazan % med -113 dBm (najslabše) in -51 dBm (najboljše).

Telefoni in druge aplikacijo pa pri -83 dBm prikazujejo še vedno 100% signal. in potem linearno med -113 dBm in -83 dBm.

Ena možnost je tudi, da bazne ne oddajajo "na full" in zato ne dobiš večjega procenta ob bazni. če telefon pravilno prikazuje jakost bi moral ob -51 dBm (ter tudi tako močno oddaja) pridobiti le 5 metrov od bazne.

Se oproščam ker se bom malo tehnično razpisal okoli te teme!
grin1.gif


Zadeva s signalom se imenuje točneje SN(R), torej po domače razmerje med signalom in šumom.

Android ti vrača po GSM specifikaciji čisto točno, vrednosti so od 0-31 [-113dBm ali več, 51dB ali manj] (in 99 = ni signala). Skala NI linieara, daleč od tega ker so že vrednosti normirane na nek interval v dB pa zraven so še dB vrednosti ki rastejo/padajo logaritmično.

Zaradi tega signala ne moreš kar izrazit v procentih, sploh ker to nima veze s samo jakostjo.

Signal nad 15 (po tvoje 50%) je v vseh telefonih označen kot odličen (4 črtice) in teoretično to tudi v praksi omogoča max. prenose.

Aja pa razmerje kvaliteta signala izražen v deležu šuma/signala je delno odvisno tudi od tehnologije. 2G omrežja so najbolj imuna na to, višje kot greš po generacijah, več je relativno gledano napake v samem signalu pri istem razmerju signala/šuma.

Za kakovost signala pri digitalnih prenosih je precej bolj uporabno gledat BER "bit error rate", torej kakovost same zmožnosti prenosa podatkov (v android APIju glej klic "getGsmBitErrorRate()").

Sicer pa kar tako naprej!
zmaga.gif
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Android telefoni to dokaj ne vračajo pravilno, ker ko se spremeni jakost, se ponavadi ne izvede poslušalec za spremembo jakosti. In potem telefon prikaže enako jakost pa čeprav si že na drugem koncu Slovenije. Prav so problemi pri LTE-ju, ker funkcijo niso narejene za LTE.

Android je z 4.1 izdal novo pridobivanje celic (CellInfo), ki bo verjetno deloval z Androidom 5.0 (trenutno deluje samo na CDMA telefoni, pa še to le na LTE omrežju). Tam bo to malo bolje narejeno, ker bo jakost signala fiksirana na Cell ID, kar sedaj ni. Pa tudi LTE pri CellInfo dobi posebej metodo za LTE (kjer je jakost signala med 0-97). Še ena dobra lastnost CellInfota je, da poleg vrednosti 0-31 ali 0-97 vrne tudi dBm (s tem ti ni potrebno več računati dBm).
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.859
3.882
113
Listner vrača odvisno od verzije androida (naprave), včasih vrne za vsako spremembo vrednosti, včasih pa za spremembo splošne kvalitete kar prikazujejo "črtice" (1 črtica = 0-3, 2 črtice = 4-7, 3 črtice = 8-15, 4 črtice = 16-31).

Za LTE se ne bom oglašal ker ga v življenju nisem videl in uporabljal (vukojebina press)!
grin1.gif
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
mislim to je odvisno tudi o proizvajalca telefonov. Se mi je tudi že zgodilo, da je nekdo iz enega konca LJ do drugega imel skozi -51 dBm (T-2 omrežje)
smile-1.gif


Da ne govorim, da eni sploh ne prikazujejo signala. Za LTE pa prebiram forume iz držav, ki so že uvedli LTE. Prava štala
smile-1.gif


Potem bom v naslednji verziji spremenil iz % v črtica/4.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Kaj začne utripat in prekinjat? Imaš SIM kartico ali imaš tablico WIFI only? Malo opiši težavo.

S temi Prestigii so samo težave. Vzrok je, da Prestigio ni pravilno implementiral Androida in knjižnic za pridobitev podatkov, ki jih rabi aplikacija. Mogoče je to tudi pri tvojem Prestigiu problem. Potem po novem firmwaru je delovalo kot mora.

Pri Lokatorju je največji problem, da aplikacija ne deluje pravilno, če telefon nima pravilno implementiranih knjižnic Android za pridobitev podatkov o bazni postaji ter o lokaciji naprave. Če lahko kaj storim to naredim, če pa je že problem v implementaciji Androida pa kaj veliko ne morem storiti.
 
Nazadnje urejeno: