Lokacija klime in zasteklitev balkona

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Torej, imam en manjši problemček.
Kot je razvidno na sliki je inštalacija za klimo že v celoti nastavljena.
Problemček nastane, ker se bo balkon zasteklil. Klima ne sme gledati ven iz fasade.

Razmišljal sem v naslednji smeri.
Nekje sem videl, da so imeli narejeno tako, je bila klima montirana na tleh balkona v ''plastični škatli'', ki je bila na balkon zaprta, navzven pa je bila odprta oz. je imela lopute, ki so se avtomatsko odprle, ko je bila klima vključena. Ta škatla je sicer zasedla nekaj balkona, vendar je bila poravnana z zasteklenim delom, torej nič ''legalnih'' problemov. Ker pa mi je škoda prostora na tleh, poleg tega so vse napeljave narejene pri stropu, sem razmišljal, da bi klimo obesil na strop in sicer do roba fasade, okrog bi naredili ''škatlo'' in drugje lepo normalno zasteklili balkon. Cevi so dovolj dolge, poleg tega bi jih pripopal k steni, čez pa dal lepo eno gips ploščo do sredine stene (tam je najnižje odtok za kondenz), tam naredil cokelček in vse skupaj pobarval. Pa bi še približno estetsko izgledalo.

Sedaj pa vprašanja:
1.) Se da dobiti kje stropne nosilce za klimo?
2.) Kdo od ''plastičarjev - zastekljevalcev balkonov'' bi znal narediti to ''škatlo'' okrog klime?
3.) Morda še kakšen drugi predlog, kako rešiti stvar?
4.) Verjetno bo potrebno prej zastekliti balkon, izdelati ''škatlo'', pustiti nosilce za klimo in šele potem montirati klimo?

Še slika:
kmt-DSCN47.jpg
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.710
142
63
kaj bi ti zdaj rad?
Napelji cevi do oken tako, da bo klima "dihala".Dve cevi torej, ena za vstopni zrak, drugi za izstopni.

lp
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik merdzo pravi:
kaj bi ti zdaj rad?
Napelji cevi do oken tako, da bo klima "dihala".Dve cevi torej, ena za vstopni zrak, drugi za izstopni.

lp
In kako naj bi to izgledalo?
confused-1.gif
Namreč rad bi vsaj približno estetsko rešitev, pa po možnosti čim tišjo.

Sicer pa takole: malce sem se poigral in narisal kakšno rešitev sem sestavil. Da bo bolj jasno.
tfg-DSCN47.jpg


Spodaj je pa še slikca ''plastične škatle'' za klimo (le da bi bila pri meni pod stropom):
z9y-DSCN47.jpg
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Tako imam jaz zmontirano klimo. Z razliko, da jaz nimam zasteklenega balkona.