Ločitev in delitev premoženja

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Ker vidim, da vse in še več veš, se priporočam za EN SLOVENSKI primer.
Hvala.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.217
5.236
113
Od kje pa ti dobivaš informacije razen iz svoje okolice. S forumov pa nove? Sem pač že v letih, ko se kar na veliko ločujejo okoli mene. Kaj ti taki primeri koristijo? Vse sort zgodbe so, kdo je več zaslužil, kdo manj, kdo je kaj v zakon prinel, kdo je. čeprav take ven pridejo šele takrat, ko se nič več ne znata zmeniti, ponavadi imajo tole kar hitro rešeno. Brez žolča. Drugače pa itak nekdo tretji na koncu dobi.
Na razvitem zahodu, ki je pa še veliko bolj konzervativen je pa tip itak razjajcan, če mora žena delati iz bilokaterega drugega razloga kot za hobi. Pa gre tudi pol vse na pol.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
To je torej to, kar znaš gobcat (sorry, če bom direkten). Se vedno pustim informirat, vse kar pa znaš, je pa gobcat, ko pa človek želi neko RELEVANTNO informacijo, pa mrkneš, a ne?
Ja, informacije dobivam iz svoje okolice in pa iz spleta. Lepo mirno sem napisal, da NE poznam takega primera, ti moraš pa takoj skočit gor in kokodakat, namesto da bi napisala RELEVANTNO informacijo in mene in še koga izobrazila.
Razviti zahod pa ne vleči sem noter. Predvidevam, da si za predporočne pogodbe že slišala in za razliko od Slovenije vsaj v ZDA zadeva pije vodo. Tudi za premoženje ustvarjeno v zakonu.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.217
5.236
113
Jaz sem tudi lepo mirno napisala. Ponavadi mirno pišem, samo nekateri potem nemirno preberete. Kaj ti pomagajo imena, če ljudi ne poznaš. Ali kaj bi rad... Ona je več zaslužila pa je šlo ob ločitvi vse na pol. Pa kaj. Po ločitvi pa pač ne več, in je ona njega izplačala, ker obratno ni šlo. Vloge doma pa bolj tradicionalne. Gospodinjstvo na njej, je pa res da so si tudi ti očetje več dajali z otroci kot so se naši z nami. Razen ene perle, ki otrok tudi previti ni hotel, ker to ni njegovo delo. Kaj pri tem scenariju je tako neverjetnega, pa tudi ne vem? Zdele iz glave je pri 3 ali 4 znancih šlo takole.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Mirno napišeś, da selektivno poslušamo?
Torej, če prav razumem ti veš za x takšnih primerov. Jah nič, čestitam, očitno se vrtiš v druščini samih uspešnih žensk, ni kaj. Bravo.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.217
5.236
113
to vama nič ne koristi. naštudirajta svoja dekleta, da vama ne bo treba biti celo življenje paranoična za brez veze.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
No, evo. Zdaj ste pa rešeni vseh problemov.
Saj ti pravim, problemi so zgolj v tvoji butasti starokopitni glavi. Pametni ljudje pač takšne reči uredimo prej in na pravi način. Nihče ne mara pijavk, in če res misliš da človeka poznaš v popolnost se motiš. Situacije nas delajo drugačne. Ko je lepo in fajn smo vsi fantastični.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.281
5.204
113
Malo za premor ...

The $38 Billion Divorce: Jeff and MacKenzie Bezos Are About to Officially Split

Jeff Bezos, 55, remains the world’s richest person, with a 12% Amazon stake worth $112 billion, according to the Bloomberg Billionaires Index. He’ll retain other assets, including the Washington Post and space-exploration company Blue Origin, MacKenzie Bezos, 49, said in an April tweet.
MacKenzie Bezos has said she intends to give away much of her wealth. She signed the Giving Pledge in May, promising to donate more than half of her fortune to philanthropy.
“I won’t wait,” she wrote in her pledge. “And I will keep at it until the safe is empty.”
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Da razbijem to famo; ob ločitvi baba ne pobere polovice, ampak dosti manj. (V vsakem primeru preveč)

Seveda je za to potreben pravilen pristop.