Ločevanje odpadkov!

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Car

POSTman
4. avg 2007
8.320
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
V našem kraju smo pričeli z ločevanjem odpadkov! Ker se mi zdi vsaj na začetku dokaj komplicirano, vsaj kar se tiče logistike in samega ločevanje, me zanima, kako ste vi to rešili. Zanima me predvsem, kako oz. kje ste našli prostor v stanovanju za ločene odpadke in glede na to, da je vsaj pri nas ekološki otok oddaljen vsaj 250m, kako in kolikokrat to transportirate tja, saj se zna nabrati kar velika količina.
Sicer sem zagovornik ločevanja odpadkov, ampak mislim, da to vzame kar precej časa in prostora?
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Sproti.
Imam par košev - biološki (že od pamtiveka, ker imamo kompost - to ni panike spraznit), papir (škatle) in plastika ter pločevinke (koš).

Praznim sproti - ko se peljem na šiht, spotoma vržem še tisti poln koš v avto in ga skipam na enem izmed otokov ob poti.
Da bi se posebej vozila do ekološkega otoka, se mi že ne zdi posebej ekološko...
rolleyes-1.gif
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Pri nas ločujemo kovinske in bio odpadke ter papir že odkar vem, plastiko ter steklo pa smo začeli ločevati nekaj let nazaj, ko so v našem kraju uvedli ekološke otoke. Tudi pri nas je ekološki otok oddaljen cca 500m in peljemo plastiko in steklo mimogrede, ko se napolni tavelika vreča za smeti (plastike) in napolni kartonska škatla s steklom...
Na drugi lokaciji pa imamo ekološki otok cca 50m stran, pa nesem plastiko in steklo po potrebi oz. ko je za polno kartonsko škatlo...
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
jaz pa vse skupaj zabrisem v 100l vreco za smeti in vrzem v najblizji kontejner. pri nas imamo sicer loceno zbiranje odpadkov ampak pride vsak ponedeljek en kamion, ki iz vseh zmece vse v isti keson in odpelje na deponijo.
hysterical-1.gif


stupid-1.gif
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Pri nas pa odpeljejo vsake odpadke posamezno - nekaj časa nazaj so so omislili še magnetne nalepke za na kamione in sedaj vsakič piše spredaj: Danes vozimo papir/plastiko/steklo.

Možno, da pri vas potem na deponiji ločujejo?
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Najverjetneje ločujejo že ob pobiranju.
Obstajajo namreč čudesa tehnike, ki se imenujejo dvoprekatni kontejnerji, ki omogočajo, da se na isti kaminon zmeče različne smeti, le da vsako v svoj prekat.

http://www.zasavje.org/forum/viewtopic.php?t=473&sid=b5061e28822f82909628aea3c7307101

Sploh je to eno neumno nakladanje, ki nastane zato, ker folk "na približno" nekaj vidi, potem pa okoli prodaja še malo dodatno nakvačkane buče (da so večji frajerji, ker pač delajo drugače od ostalih), kot se pač spodobi za vsa podobna gostilniška natolcevanja.

Komunala namreč preko tega sortiranja dobiva zastonj surovino (aluminij je npr. cenovno že kar precej zanimiva zadeva) in se ji že iz tega stališča ne splača "metati kar vse na en kup".
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
tudi pri nas ločujemo že od pamtiveka,...
v hiši imam 3 posode: papir, plastika in eno dvodelno ostalo in organski odpadki.
ob hiši imam stojalo iz obija za 3 vrečke 150 l. papir in plastiko nosim na otok oddaljen cca 250 m enkat tedensko, steklo 1x mesečno
ostalih odpadkov skoraj ni, organske mečemo nekaj na kompost, nekaj pa v kanto za org. odpadke.

l.p. b
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.