Ljubitelji cvetja v stanovanju

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Sama sem velika ljubiteljica cvetja (v lončkih in rezanega cvetja), moja soba je pravi tropski vrt
grin1.gif

po bajti so rože vsepovsod
cheer.gif
uglavnem, ko bom velika in ko bom imela svoje stanovanje bom ziher imela zimski vrt in nasploh bodo vsepovsod rože.

Zame najlepša rožica je ziher LILIJA (ki mi na terasi v lončkih odlično uspevajo drgač):

WhiteAsiaticLilyLG.jpg


Ste ljubitelji/ce rožic ali vam je to samo brezvezna nesnaga v stanovanju?
 

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
Seveda smo ljubitelji rožic. Samo meni ponavadi pocrkajo, ker jih pozabim zalivat, tako da jim raje prihranim muke in jih sploh nimam
smile-1.gif
.
 

Kinimod

Serpico
4. dec 2007
1.839
0
36
45
SV SI
Mojter in rešitelj fikusov tukaj
zmaga.gif
Drugač pa sem se začel nekaj še z bonsaji hecat (en kupljen, enega pa sam 'ustvarjam'). Rezano cvetje pa nima pri nas kaj iskat, ker moja pravi, da je rožica zlo lepa, ko še raste, ko pa jo enkrat utrgaš, pa je čez par dni lepote konec. Se kar strinjam ...
 

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
Uf, jst sm nora na vse možne rože, še najraj mam pa tiste, ki cvetijo. Že kot mulo me je mami naučila sadit oz. razmnoževat vijolice, tako da jih mam polno v sobi, po fletu pa poleg vijolic še druge rože povsod, kjer je plac. Vse bolj so mi všeč orhideje - vseh barv in oblik. Problem je sam včasih, če me ni nč doma, pa mal pozabim nanje, ampak zaenkrat še kar pridno rastejo in cvetijo.
cheer.gif
 

Mitzy

Fizikalc
19. jul 2007
1.079
0
36
Far from here
Moja zadnja pridobitev je tale orhideja, ki je postala ena izmed mojih ljubših rožic zadnje čase:

f_roza2m_822214f.jpg




Tale plevel spodaj pa je darilo enega izmed alterjevcev. Baje so štiriperesne deteljice, ampak meni ne deluje tako
hysterical-1.gif
:

f_roza1m_0a4fc5d.jpg


Drugače pa je moja mami pravi fanatik na rože in vse rastline nasploh. Že prav nestrpno pričakuje pomlad, ko bo lahko vrtnarila po vrtu
smile-1.gif
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
hihi, moja najnovejša pridobitev je tudi Orhideja
grin1.gif

232195-P1000838(Medium).JPG
 

Priponke

  • 232195-P1000838(Medium).JPG
    232195-P1000838(Medium).JPG
    55,6 KB · Ogledi: 308

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Citat:
Uporabnik skorpy pravi:
hihi, moja najnovejša pridobitev je tudi Orhideja
grin1.gif
Kako se pa piše?
grin1.gif

Vidim, da je res preživela celonočno pijančevanje
grin1.gif

aplauz.gif
 

Georgie

chairman
1. sep 2007
982
0
16
Far Far Away
Tudi jaz sem imel svoje floristično periode.
grin1.gif


P.S.: Aja, pa še nekaj sem skoraj pozabil. Najbolj ekstremen popadek sem imel pa tudi nekaj let nazaj, ko sem se spravil vzgajati bonsai. In to čisto od začetka (najtežja varianta), nek rdečelistni močvirski javor, katerega orešček sem pobral na Otočcu na Krki. Sicer pa - zakaj imajo vse mame takšen fanatičen odnos do vrtnih opravil, bi pa lahko razpravljali (so namreč čisto določene stvari na tem) ...
smile-1.gif
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
In kako je sedaj z bonsajem? Sprašujem zato, ker se mislim spravit na friziranje enega bora.
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Sem ljubiteljica rož, vendar jih po stanovanju nimam, ker nimam časa zalitvati. Imam pa nekaj umetnih sončnic
smile-1.gif

Včasih mi kakšen šopek na mizi polepša stanovnaje. Najbolj pa mi uspevajo kaktusi
grin1.gif
Jih pa ima mama doma vsepovsod in vse vrste.

Všeč pa so mi cveteče rože, mama ima doma veliko ''šavja'', samo zelenje, te mi niso preveč pri srcu.
Najlepša roža mi je sončnica.
Že dolgo pa iščem oranžno orhidejo. Če kdo ve, kje bi jo lahko dobila, naj se mi javi
wink-1.gif
 

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
meni so tudi sončnice ful lepe, celo lani sem eno dobila za rojstni dan, ampak ji očitno nekaj ni pasalo in je začela veneti. Sicer sem jo precej izdatno zalivala, ker je pila vodo ko nora, ampak ali je bilo še vedno premalo ali pa ji obdobje ni pasalo (ravno v obdobju velikih vročin). Od zelenih so mi fletne kakšne ovijalke ali pa mini palma varianta (ne vem, kako se jim reče), ampak kakšno tako se bom spravila vzgajat, ko se preselim.
 

Theya

Pripravnik
13. okt 2007
136
0
16
Moja soba je tudi pravi zeleni raj
cheer.gif
Imela bi še več rož, če bi mi to dopuščale možnosti. Ko se preseliva v večje stanovanje, pa upam, da mi uspe imet tudi ti. zimski vrt. Drugače si pa ne predstavljam sobe brez rož. kakršnihkoli. Upam, da mi bo uspelo imet tudi zunanji vrt, pa tud tega polnega različnih rož.
Doma ponavadi vse rože, ki začnejo odmirat, dajo meni v oskrbo, kjer čudežno oživijo. Aha kaktusi pa res niso zame, ker jih ponavadi preveč zalivam. Vsaj tiste male. Če dobim v oskrbo ze kakega večjega pa je ponavadi ok
cheer.gif

Najljubša roža? Uh verjetno kar navadne travniške rožice. Nazadnje sem dobila v dar rezano- vrtnico, tako pa fittonio. Oboje v zadnjem mesecu
srce-1.gif
 

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Jst imam rada nekaj zelenja, samo se pozabim ukvarjat z rožicami in jih pol rešujem, ko se povesijo
smile-1.gif


So mi pa načeloma všeč palme...če bom kje kaj prostora našla v novem domu, bom v kak kot sigurno kaj velikega in palmastega dala
smile-1.gif
 

mimmy

Pripravnik
6. avg 2007
520
2
16
z glavo med oblaki
Citat:
Uporabnik kajn pravi:
Uf ja, sončnica, ma res lep cvet, spomina na poletje in na eno gospodično
rolleyes-1.gif

Sončnica je taka zelo optimistična roža, meni osebno zelo pri srcu.

Sicer pa imam rada kaktuse, predvsem ker zahtevajo zelo malo pozornosti (beri vode), baje pa je najbolje, če so postavljeni blizu računalnika, ker naj bi nevtralizirali sevanje.
 

tinekr

hot mamica
29. jul 2007
1.941
0
36
46
Nimam časa za rože, še zelišča so mi pocrkala. Trenutno mamo v stanovanju samo en ogromen fikus, ki ga vsako leto hočem vstran vržt, pa mi ne rata, eno difenbahijo in eno palmico. Zaliva se po potrebi t.j. en x na mesec
grin1.gif


No, moram povedat kakorkoli, rože nasploh so mi strašne in bi tudi mela zimski vrt totalen, če bi mela čas in prostor za to.
 
Nazadnje urejeno: