liffe 2007

Georgie

chairman
1. sep 2007
982
0
16
Far Far Away
Citat:
Uporabnik Akasha pravi:

...

Sem danes preštudirala vsebino vseh filmov na Liffe, pa bi šla na 2,ki sta že razprodana
frown-1.gif
....pa mogoče mogoče ..še na 1 od dveh drugih... Ostalo pa ni zame.

Heh, sva ravno z enim kolegom včeraj ugotavljala, da jih je letos že kar nekaj razprodanih, predvsem prime time in prime location sicer splošno (po zgodbi ali igralski zasedbi itd.) zanimivejših predstav ... Nekako LIFFe drsi v precej močan (in komercialno uspešen) dogodek, kar je po svoje v redu.

Ja, sam sem tokrat (spet) prisiljen v spremembo taktike, glede na zgoraj napisano in glede na moje pomanjkanje časa, tako, da dnevno oziroma ob priložnosti pregledujem spored. In se bom odločil.
smile-1.gif
 

Mbonbon

Pripravnik
2. okt 2007
129
0
16
Citat:
Uporabnik AfterEight pravi:
Citat:
V okviru letošnjega Ljubljanskega mednarodnega filmskega festivala LIFFe bo tokrat pod imenom ITAK filmfest prvič potekal tudi natečaj za najboljši kratki film, posnet z mobilnikom. Tekmovanje ITAK filmfest organizirata LIFFe in Mobitel, namenjeno pa je vsem, ki jih zanimajo nove tehnologije ter si želijo na enostaven in dostopen način posneti svoj film.
Tole je pa idealna priložnost, da s predala potegnem zaprašeno N93 in kaj posnamem ... problem je le to, da nimam nobene ideje
smile-1.gif

Hehe, jest sem na hudo idejo posnela en filmček...v bistvu se ti jih porodi mnogo, ko spoznaš kam vse lahko naštimaš in vtakneš mobilca, kamor kamerco ravno ne moreš...jaz sem svojo N73 privezala na rolerje...very bumpy ampak lušten filmček. Sem ga poslala in držim pesti, tud jest bi mela porpustnico za vse filme!!
smile-1.gif
 

Georgie

chairman
1. sep 2007
982
0
16
Far Far Away
Držim pesti za tvoj posnetek!
smile-1.gif




Mimogrede sem pa včeraj v Kinoklubu Vič prvič ujel nek film na letošnjem LIFFe, in sicer romunskega Roba in cvenk[/COLOR]. Filma ne bom ocenjeval z oceno, samo nekaj misli. Moram reči, da me je naredil rahlo živčnega.
grims-1.gif
Vsaj prvi dve tretjini. Zgodba se mi je zdela malce luknjasta. Ne vem, morda pa za romunske razmere niti ni. Tudi mi ni bilo čisto jasno, kaj je bil tisti realizem, o katerem piše režiser in scenarist Cristi Puiu ... Namreč preveč sem čutil kamero in preveč je bil očiten "trud" igralcev pred kamero, ki je bila večinoma prilepljena nanje. Realizem je bil zame kvečjemu v tistem nekaj, kar me je živciralo, in kar je na koncu izrisalo klasičen pristop mafijskih botrov k izkoriščanju preprostih ljudi.



Jutri pa morda po dolgem času spet Tommy Lee Jones ...
 
Nazadnje urejeno:

Georgie

chairman
1. sep 2007
982
0
16
Far Far Away
Evo mene spet. Sem pravkar priletel iz Kinodvora, ker sem se danes na hitro odločil za Apart From That[/COLOR]. Preden grem spat in preden se mi rit čisto splošči
crazy1.gif
, še par besed na hitro okoli tega filmčka.

Za film sem glasoval z oceno 4. Je bil nekje vmes - slab zagotovo ne, odličen prav tako ne. Nekaj je bilo zmerno humornih prizorov, vseskozi pa je bila prisotna neka morda ne zelo očitna grenkoba - povezana z več usodami vzporedno. Čeprav, končalo se je nekako v vzponu pozitivnega vzdušja. Osebno se me je iz določenih razlogov najbolj dotaknila usoda starejše junakinje, morda celo bolj osrednje kot ostali liki, Peggy. Ker vem, da bo/je takih usod, predvsem v razvitem svetu, vedno več ...


Še kdo gledal kakšen film doslej?
 

Mbonbon

Pripravnik
2. okt 2007
129
0
16
eh moj filmček se ravno ni obnesel, čeprav je imel dobro idejo. moram priznat premoč - tule je zmagovalec itak filmfesta: Postaja
 

Georgie

chairman
1. sep 2007
982
0
16
Far Far Away
Daj, če se ti da, objavi še svoj filmček, da vidim(-o), ali je tvoje priznanje premoči tehle primorcev s Postaje upravičeno.
smile-1.gif
 

AfterEight

Fizikalc
16. sep 2007
1.217
0
36
Ja, daj ga uploadaj, da si ogledamo. Sicer pa zmagovalni meni ni najbolj všeč, je pa vseeno veliko boljši od mojega, ki sploh ni ugledal luči sveta.
smile-1.gif