LG smeti za 550 evrov

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Dva prekmurska zakonca, oba 60+, sta kupila nov LCD televizor. Ne samo, da so ju nategnili in jima uturili 4K televizor, (število ooddaj, posnetih v 4K tehniki je, kot vemo, izjemno) konkretno model 49UJ6307 za 550 evrov.
Kasneje sta kupila še brezžične slušalke z činč vhodi.

Mislite, da ima super duper 4 K LG televizor za 550 evrov izhod za slušalke, kakršnega so imeli VSI televizorji od leta 1970 dalje? Ne, nima.

Ima kup vhodov, ima celo stari scart vhod. Ima pa optični izhod za ton, kjer pa je treba kupiti še adapter za 30 evrov, ki digitalni signal spremeni v analogni, ali pa kupiti slušalke z optičnim vhodom, ki pa stanejo 300 evrov, torej skoraj toliko, kot televizor.

Kurčevi 3,5 mm izhod, ki ga je imel praktično vsak avdio aparat, narejen po1970 (recimo tudi kur.čev no name walkman za 20 mark), pa je za LG očitno prevelik finančni zalogaj.
Glede na maso predvidevam, da bi plačal LG zanj proizvajalcu manj kot 0.10 evra, ampak kaj, ko ga je treba tudi vgraditi v ohišje televizorja in zvezati dve žici, mogoče celo tri...

Jebem te poševnooka da te jebem!
 
  • Všeč mi je
Reactions: jinetera

Steve

Guru
13. avg 2007
9.672
1.588
113
Kaj ti naj rečemo, treba brat kaj kupiš. Problem jaz tu vidim samo v nesposobnosti oglaševanja. Apple ti to proda kot blazno prednost in tisti najbolj zabiti verniki to tudi tako vzamejo.
Pod 4k pa tak več ne moreš kupit.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Lahko! Gledal nanemškem e-bayu. Še vedno se prodajajo NOVI HD ready in full hd zelevozorji.Prodajajo FIRME, ne posamezniki...

4 K pa naj se jebe. In fotoaparati z 42 miljoni pixlov pravtako.
Lahko bi prej vprašal koga ki se mu kaj sanja o tem. Se sicer strinjam da so trgovci po svoje nateguni.
Mislim da za tovrstno čudo obstajajo tudi bluetooth slušalke.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Mogoče NISEM bil dovolj jasen.

1. TV nisem kupil jaz, ampak starejši par...

2. Sramota je, da televizorji za 550 evrov, najbrž pa tudi tisti za 1000+, NIMAJO VEČ ANALOGNEGA audio izhoda, kot so prej ga imeli 40 let, kot da prav noben kupec ne želi poslušati zvoka na slušalkah. Mogoče pa že ima doma od prej slušalke in nepomembno je, ali žične, ali brezžične.
In je seveda prepričan, da so slušalke, kupljene pred recimo tremi leti, kompatibilne z enim jebenim televizorjem.
Naj bi bile Z VSEMI jebenimi televizorji, pa niso.

Sicer je prodajalec v Bing Bangu rekel, da pa Sonyji imajo analogen izhod. V Sonyju torej razvijalci pri svojem delu uporabljajo glavo, v Lg-ju pa nič več...

Kajti (analogne) slušalke niso niti prepovedane, niti še niso kot take šle na smetišče zgodovine. Poglejte si mlade ljudi, ki na ulici/v busu poslušajo glasbo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: jinetera

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Ja in? Se kaj bolje počutiš, če na forumu stresaš jezo? Časi gredo naprej... počasi bodo šli analogni izhodi na smetišče zgodovine. Na PC-jih tudi ni več disket... pa počasi tudi CD-jev ne bo več.

PS: Sicer ne vem, zakaj konkretno omenjaš "tv za 550€"... ampak to je "spodnji cenovni razred", če slučajno nisi vedel.

PPS: Imam Sony TV... in ja ima analogni izhod, ki ga ne potrebujem. So pa na drugih področjih (predvsem crappy software) precej za konkurenco.

PPPS: Če imajo slušalke kabel, še ne pomeni, da so analogne... prihodnost je pa v brezžičnih (digitalnih) slušalkah.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.576
685
113
toti Maribor
Kje, pa bo pizdil, če ne na forumu? Eni ste pravi čudaki res. Vaše čvekanje o levih, pa desnih, je pa OK. Ima popolnoma prav, tehnologija gre v smer ki jo razume samo proizvajalec. Poglejte si samo 4K oz. sedaj že 8K za koga. Kdo qrac to rabi?? Kaj manjka formatu Full HD? @Mikrohard ti še verjetno nisi videl slike na Sony TV? Prišli smo že tako daleč, da pri nakupu TV-ja damo prednost softwaru, pa nekim qurčevim bombončkom na mesto sliki. TV je vsaj za mene še vedno za gledanje in ne za surfanje, pa ne vem kaj še vse .
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms

Zvočni izhod na SCARTu (pa tudi na činčih, če jih TV ima) je neojačan in kolikor sem uspel razbrati iz oglasa (in ostalih podobnih ponudb na spletu), ti adapterji nimajo vgrajenega ojačevalca, zato bo zvok v slušalkah, če sploh bo, izredno tih in zato neuporaben brez dodatnega ojačevalca. Seveda ga je možno kupiti. Jaz sem si za štos omislil tega https://www.ebay.com/itm/Dual-power...744902?hash=item3f6da93346:g:61oAAOSw3h1ZQ~fe , ki prav dobro deluje.

Ampak bolj enostavno je, da si nabavita BT slušalke, glede na to, da TV ima BT zvočni izhod. Tele https://www.aliexpress.com/item/Wav...32831245903.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.1gdLP2 pridejo v 14ih dneh in so preizkušeno dobre. Obstajajo pa tudi mnogo cenejše, a slabše iz z manjšo avtonomijo (https://www.aliexpress.com/wholesal...&initiative_id=AS_20180404211104&isFreeShip=y).

Sicer pa tudi novi Samsungi in verjetno še kateri (ki imajo BT) nimajo več 3,5 mm izhoda za slušalke in LG žal ni ne prvi in ne edini, ki prodaja take TVje.
 
Nazadnje urejeno:

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
@Mikrohard ti še verjetno nisi videl slike na Sony TV? Prišli smo že tako daleč, da pri nakupu TV-ja damo prednost softwaru, pa nekim qurčevim bombončkom na mesto sliki. TV je vsaj za mene še vedno za gledanje in ne za surfanje, pa ne vem kaj še vse .
Ne vem, ali beres samo vsako drugo besedo, ali si namerno spregledal. Sem lastnik Sony TV-ja (iz visjega cenovnega razreda) ze skoraj dve leti. V bistvu imamo pri hisi dva Sonyja. Ja... slika je odlicna... amoak je odlicna pri vseh TV-jih, ki stanejo 2k€ ali vec. In se popolnoma strinjam s tabo... TV je za gledanje vsebin... ampak ko se ti enkrat na teden reboota, vcasih kar med uporabo zunanje naprave preko HDMI-ja, lahko cisto upraviceno recem, da je software CRAP.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Pa seveda, že ta isti model bi zlahka dobil pod 500€ (razen če ne kupujeta pri Hrvatih na pike), primeren model za penzionista (z minimalnim naborom funkcij) pa še bistveno ceneje. Še ****** izhod za slušalke bi imel.
Naj penziča preverita, če bi slučajno delovale USB slušalke. Če delajo diski, miške in tipkovnice, ni vrag da ne bi tudi to.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Najbolj praktične so bluetooth slušalke. Bolj kot vsak kabel razpeljan po dnevni.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Zvočni izhod na SCARTu (pa tudi na činčih, če jih TV ima) je neojačan in kolikor sem uspel razbrati iz oglasa (in ostalih podobnih ponudb na spletu), ti adapterji nimajo vgrajenega ojačevalca, zato bo zvok v slušalkah, če sploh bo, izredno tih in zato neuporaben brez dodatnega ojačevalca. Seveda ga je možno kupiti. Jaz sem si za štos omislil tega https://www.ebay.com/itm/Dual-power...744902?hash=item3f6da93346:g:61oAAOSw3h1ZQ~fe , ki prav dobro deluje.

Ampak bolj enostavno je, da si nabavita BT slušalke, glede na to, da TV ima BT zvočni izhod. Tele https://www.aliexpress.com/item/Wav...32831245903.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.1gdLP2 pridejo v 14ih dneh in so preizkušeno dobre. Obstajajo pa tudi mnogo cenejše, a slabše iz z manjšo avtonomijo (https://www.aliexpress.com/wholesal...&initiative_id=AS_20180404211104&isFreeShip=y).

Sicer pa tudi novi Samsungi in verjetno še kateri (ki imajo BT) nimajo več 3,5 mm izhoda za slušalke in LG žal ni ne prvi in ne edini, ki prodaja take TVje.

Brezžične slušalke bi skoraj mogle imet ojačevalec vgrajen, je pa morda res odvisno za kakšne nivoje je prilagojen vhod (nikjer nisem zasledil modela, s katerim ima avtor teme probleme). Pri Sehnheisercah (RSXXX) je recimo še v navodilih lepo opisano, kako jih s priloženi adapterjem priklopiš na SCART. Lahko jih pa seveda tudi na izhod za slušalke. Dražji modeli imajo pa tako ali tako tudi digitalen vhod.