ležišče ob kaminu?

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Živjo,

pri gradnji akumulacijskega kamina (lončena peč) se ne moremo odločiti, če bi imeli zraven sedišče/ležišče ali pa le večji pokončen kvader.

Zanimajo me odgovori tistih, ki tako ležišče/sedišče ob kaminu imate: koliko ga uporabljate? Se usedete nanj, ko pridete z mraza? Lezejo po njem otroci? Sušite na njem cunje?

Hvala!
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.331
956
113
Jest mam sicer kaminsko peč, pred njim pa navaden počivalnik in mi strašno paše, ko lahko malo počijem na njem...

V glavnem, jest bom v kratki prihodnosti tudi o tem razmišljal... Sicer bi si želel, da bi od tam lahko gledal TV, ali pa da bo zgoraj kako okno, da bo zagotavljalo svetlobo, da bi lahko tam prebiral knjige, itd...
 

botr

Zelenc'
2. avg 2007
29
0
1
Zdravo,
Jaz ga imam in to že dobrih 10 let. Izvedba je taka, da je kurišče v tistem delu, kjer je kupola (boljše ogrevanje prostora), naprej pa je ležišče in ob steni še polička za sedenje. Na njem sedimo, ležimo, (občasno zaspimo) otroci plezajo po njem, občasno sušimo cune,...
Zadeve ne dam ven za noben denar. Ampak pogoj je da ga KURIŠ! V kolikor si len in se ti ga ne da zakurit (pozimi vsak dan) si raje kupi sedežno. Pri nas pozimi bivalne prostore ogrevamo praktično samo s kaminom. Radiatorji so zaprti, razen pri temperaturah nižjih od -15.

Poleti je prijetno hladen. V vsakem primeru pa računaj, da moraš pozimi in poleti na ležalnem delu imeti gor eno peno ali kakšno odejo, da ti ni prevroče ali prehladno. Če boš imel ležalno izvedbo naj bo kurišče v tistem delu kjer boš imel noge, ker drugače ti bo prevroče v glavo. Če te še kaj zanima kar vprašaj lahko tudi prek ZS.
LP
Botr