Letni strošek vode, elektrike, plina, mobilne telefonije

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Konec leta človek malo sešteva... In seštevam koliko plina smo porabili za ogrevanje, koliko elektrike, koliko vode, koliko bencina... In potem še seštejem stroške za mobitel... :bonk:Tu sem pa resnično postal slabe volje in se odločil odpreti tole temo. Morda bi celo bolj pasala v družinski kotiček, a mi je vseeno, če gre tule totalno OFF, mi pa bo (upam) malo lažje, ko bom tole spisal... :valjamse:

V glavnem, presenečen sem kako velik je ta strošek v primerjavi z ostalimi stroški... Nimam extra telefona, niti paketa, jaz bi živel brez njega, če ga ta hip vržem v koš. Koliko infrastrukture in vsega je potrebnega, da imaš vodo do bajte, elektriko, plin... Tole s "tehnologijo" pa je dejanski luksuz... :bonk:

Saj vem, jambram... Sem pa Slovenec in že iščem rešitve... :valjamse:
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: B81 in Hanzi

gr69

Guru
15. dec 2009
11.276
2.378
113
še v SLO - ampak komaj
Saj ne že nekaj časa, da je absolutno najvišja položnica za “trojček”. Štroma je manj, komunale tudi, ob pametni odločitvi tudi sam “mobitel” ni neki bav-bav, če greš na kak bob.
Kurjavo namenoma ne dodajam, ker je preveč faktorjev, ki vplivajo na njo. Sam sem na nekje 120,- EUR / mesečno ampak je pač ena čudna bajta (velika, polovica brez izolacije ...).
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
msenjur: Morda je res malo napačno postavljen naslov za tukajšnji čvek. Nisem želel navajati svojih številk tukaj, ampak to, koliko nas na letni ravni košta telefon, Tv, internet,... Sploh v primerjavi z ostalimi stroški. V glavnem, v primerjavi z ostalimi storitvami: lupijo nas. Krepko.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
ja in kje so cifre?
Pri meni so cifre v nekaj blokih/knjigicah za skoraj 4 desetletja nazaj ... neto fin.stanje 1.ga v mesecu, vsi prihodki/odhodki za mesec, letni obračun na koncu s stanjem vsega etc. Ni nobene filozofije :zardelalter: , le malo discipline pri vodenju zapiskov oz.najenostavnejšega "knjigovodstva" ... Familija je pa itak "podjetje" ! ...

Lahko grem npr. si sebi pogledat, koliko so me prišle strune za kitaro leta xxx v din/dem/lit//$/tolarjih etc. za primerjavo.... Ko me je taktratna dečva na koncu vprašala, kam je šel ves ta zaslužen denar/najini prihodki ... je bil moj odgovor požrla sva ga !!! :evil: :zmaga: ... Kaj je tako težko si nabavit za to 1 A4 zvezek s črtami in kemik :sprasujemse: ter malce sproti pisat ...

... Vesele Praznike tudi Pravoslavcem in Vse Naj v Novem Letu 2020 ! ... :zmaga:
------------------------------------
" ... The Truth Is Out There ..." :zardelalter:

 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Trenutno zbil na:

- 7€ HOT mini naročnina
- 15€ HOT internet LTE sim (za internet za bajto)
- 19€ TV pri lokalnem ponudniku

Sam imam pa službeno GSM naročnino. Mi je kar noro, ko družine s slabo plačo daja za tole zgoraj 100€+.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Yogi in Romzi
19. jul 2007
2.756
1.479
113
4 članska družina v hiši
2 × HOT mini: 2 × 7 €
1 × SiOL optika: 36 € (samo internet, nobenih trojčkov)
1 × RTV 13 €
Skupaj 63 €

- do novembra sem imel samo 4 € za RTV naročnino (radio), potem prisilno povečali na 13 € (glede na to, da imamo računalnik nisem dajal izjave da ni sploh neoben elektronike doma, dejansko pa smo brez TV, zato sem nekaj let nazaj da dal izjavo, da smo imeli samo radio)
- SioL se je v zadnjem času precej podražil, nekaj časa nazaj je bila optika 31 €, sem parkrat razmišljal, da bi dejansko vzel HOT internet za stacionarni internet, pa zaenkrat še vztrajam pri luksuzu optičnega dostopa

elektrika 50-60 €/mesec (brez upoštevanja ogrevanja)
voda ~ 17 € mesec
komunala ~ 11 €

je telekomunikacije so absurdno drage, ni presenečenje, koliko denarja lahko zmečejo v marketing in podobno (preseravanje)
med absurdno drage stroške bi dodal še bančništvo (13,5 € + 4,5 € = 18 €/mesec za 2 TRR in eno skupno elektronsko banko) (zaradi kredita še ne gledam po alternativah)
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
Odvisno kaj hočeš. Če rad buljiš v zaslone, potem daš 85€ za četvorček (TV, net, tel, mob) in še 20€ zraven za drug mobitel - informacija danes od sodelavca. Če ti ni toliko pomembno, potem si na 10€ za mob (bob), 18€ net (A1 neskončni), stacionarnega telefona nimaš, ker ga nihče več ne uporablja, občasno youtube je pa zastonj.

Se strinjam za stroške bančništva. Obstajajo opcije kot so N26, Revolut, mBills, ampak če rabiš kredit, si spet pri krvosesih.
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
Sicer pa imam:
- štrom cca 50€
- optika T2 25€ (samo net brez ostalih stvari)
- stroški stanovanja cca 100 (poleti) - 220€ (pozimi) - vključeno ogrevanje, komunala
- banka cca 5 € (osnovni račun+spletna banka+nekaj trajnikov)
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
A s tem pokriješ tudi potrebe po npr. gledanju Netflixa + razno YT filmi + kak torrent?

Ja, se mi razide 200GB. Torrente rabim samo za par serij pa se to bi lahko na sihtu. Youtube pa ne znese toliko. Sem testiral predno sem odpovedal telekom.

Net mi itak bolje dela kot on sranje. Za streaming vide pa pac ni, nimam casa za netflix k mam zensko.
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
Hvala.
Po tem kar si napisal, bi bilo meni osebno tudi dovolj, vendar nisem sam v stanovanju + Netflix/YT laufa vsaj nekaj ur/teden.
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
eeeemmm... Da se. Ampak ali je mp4, ki na tak način prenesem kaj manjši od kumulative streama, ki ga pretočim, če ga gledam npr. na YT?
V vsakem primeru porabim kar nekaj GB...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
Leto 2019:
1) elektrika Geni vse skupaj 3x25A: 1006,58€ (od tega toplotna črpalka za ogrevanje pozimi, gretje sanitarne vode skozi celo leto in hlajenje poleti 399,83€)
2) mobilna telefonija: 391,75€
3) T2 optika (televizija, internet, stacionarni telefon, mobilni telefon): 545,12€
4) Komunala Kranj (smeti, voda, MČN): 488,76€
5) RTV: 153€
6) Netflix: 143,88€

Skupaj torej: 2729,09€ oziroma 227,42€ na mesec.

Kaj pa vem, jaz se ne držim neki ful za glavo. Koliko stane to v primerjavi z drugimi stroški, se je eden vprašal? kakimi drugimi stroški, to so osnove (poleg fasnge in kakih vrtcev in šol seveda), da živiš, vse ostalo je za povrh. Kaj pa naj bi največ stalo? Kofetki?

EDIT:
Tole zgoraj je dejansko koliko denarja sem dala posameznim firmam, ampak za geni neki ne špila. Plačujemo akontacijo in očitno so se poračuni (redni in zaradi menjav paketov) poklapali tako čudno, da je precej poceni vse skupaj izpadlo. porabimo nekje 10kkWh na leto in z omrežninami in vsem tem smo nekje na 1150-1200€ letno. Se pravi nekje 100€/mesec elektrika.
 
Nazadnje urejeno:
19. jul 2007
2.756
1.479
113
Leto 2019:
1) elektrika Geni vse skupaj 3x25A: 1006,58€ (od tega toplotna črpalka za ogrevanje pozimi, gretje sanitarne vode skozi celo leto in hlajenje poleti 399,83€)
2) mobilna telefonija: 391,75€
3) T2 optika (televizija, internet, stacionarni telefon, mobilni telefon): 545,12€
4) Komunala Kranj (smeti, voda, MČN): 488,76€
5) RTV: 153€
6) Netflix: 143,88€

Skupaj torej: 2729,09€ oziroma 227,42€ na mesec.

Kaj pa vem, jaz se ne držim neki ful za glavo. Koliko stane to v primerjavi z drugimi stroški, se je eden vprašal? kakimi drugimi stroški, to so osnove (poleg fasnge in kakih vrtcev in šol seveda), da živiš, vse ostalo je za povrh. Kaj pa naj bi največ stalo? Kofetki?
Sem malo premetal tvoje številke za tebe:
elektrika: 1006,58€; 84 €/mesec
komunala: 488,76€; 41 €/mesec
telekomunikacije: ‭1.233,75‬ €; 103 €/mesec
(v telekomunikacije vključeno internet, TV in telefonija: se pravi 2), 3), 5) in 6) skupaj)

Glede na to da se greješ in hladiš na štrom, je kar brutalno, da se za telekomunikacije in RTV plačuje več kot za elektriko
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
Ni, kar je kar nekaj tega po lastni izbiri. Je dal eden primer gor. Lahko bi imela telefon in net preko mobilca in en osnovni tv paket. Ostalo je presirancija. Tudi v vodi in elektriki je je nekaj, ampak se manj pozna...

Vseeno pa jaz mislim, da nek tv, internet in mobilc danes spadajo v osnovo nekega sodobnega življenja. In neki osnovni paketi, da si povezan s svetom niti niso dragi - napram ostalim stvarem naštetim. Ko se pa želje večajo, pa cena res hitreje poskoči kot pri vodi in elektriki...