Letne pnevmatike 175/65 R14 82T

fantom20

Pripravnik
8. jun 2008
102
0
16
Pozdravljeni!

Prišel je čas za nakup novih letnih pnevmatik za Hondo Jazz (175/65 R14 82T). Gledal sem test pnevmatik na AMZS in najboljše skupne ocene so dobile naslednje pnevmatike (po vrstnem redu):
Pirelli – P4 Cinturato
Continental – EcoContact 3
Fulda – EcoControl
Kumho – Solus KH17

Do sedaj sem vozil originalne Yokohame in bil zelo zadovoljen. Zdržale so pa 5 sezon (no ja, ko rečem zdržale to pomeni, da sem jih do konca znucal). Po AMZS testu naj bi te gume imele zelo veliko obrabo, s tem pa seveda tudi dobre lastnosti, vendar so zaradi slabega razmerja obraba/vozne lastnosti zasedle sele 5 mesto (za Kumhotom).

Sedaj bi poizkusil Pirellija, ki je zmagovalec testa ali pa Fuldo, ki je zasedla 3 mesto. Cena je tam-tam.
Ali ima kdo izkušnje s temi pnevamtikami in lahko pove še kaj o njih?

LP
 

fantom20

Pripravnik
8. jun 2008
102
0
16
Še to bi vprašal:
Koliko stare pnevmatike še lahko kupim, glede na datum izdelave (po DOT lestvici).
Ali je 15 teden 2009 še OK?

LP
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Gledanje za cimnovejso gumo je fino za nerazgledane. Najboljsa guma za osebni avto je starana eno do 2 leti v skladiscu. Guma se mora "ulezat".
Sam imam s Pirelli P4 zelo slabe izkusnje. Radiralo jih je kot za stavo, efekta nobenega, v dezju zelo slaba. Od nastetih bi vzel Continental.
 

qbm

Pripravnik
1. sep 2007
160
0
16
Jaz sem s Continental sicer PremiumContact 2 zelo zadovoljen, dosti boljša guma kot prejšnja Fulda ecocontrol, še posebej na mokri cesti.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Fulda ecocontrol in conti premium contact sploh nista isti razred. Predvidevam, da celo nisi imel gum v isti dimenziji. Od fulde je recimo primeren ekvivalent carat progresso, ta pa je v mokrem celo boljša kot premium contact.
 

qbm

Pripravnik
1. sep 2007
160
0
16
Razred gor-dol, vzameš tisto ki je najboljša za zmerno ceno. Dimenzija ista...
 

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
938
91
28
Ljubljana
Citat:
Uporabnik fantom20 pravi:
Še to bi vprašal:
Koliko stare pnevmatike še lahko kupim, glede na datum izdelave (po DOT lestvici).
Ali je 15 teden 2009 še OK?

LP
Niso OK. S temi ne boš zvozil nobenega ovinka več.
evil.gif

Ok, resno. Tale je še najstnica.
grims-1.gif
 

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
Če je guma pravilno skladiščena, naj bi svoje lastnosti, katere so enake kot pri "novi" gumi obdržala približno 5 let.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Citat:
Uporabnik qbm pravi:
Razred gor-dol, vzameš tisto ki je najboljša za zmerno ceno. Dimenzija ista...

Se strinjam. S to razliko, da je conti od fulde carat progresso skoraj 2x dražji. Zmerne cene v tem vicu ni, ker je med dražjimi in najboljšimi.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Zanimivo. V tej dimenziji imam sam samo zimske gume, letne pa 185/55 15 in tam je bil vsaj do lani conti precej dražji. Prej sem imel contija in je res super guma, zdaj pa vozim fuldo in je tudi zelo dobra. Po suhem malenkost slabša, po mokrem veliko boljša. Pri cliotu pa so po mojem mnenju vse te gume čisti overkill.