Letalo se skoraj zruši - vihar v Nemčiji

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Tole je pa resničen posnetek, samo težko sem ga našel objavljenega na webu.

Francoski rafale v akciji: LINK
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
shocked-1.gif
Vau, tole je blo pa blizu (je pa kar precej mečkal z izhodom iz lupinga).
En podoben posnetek iz filma (mislim, da je bil Philadelphia experiment, sam nisem 100%) je tut dober - F18 leti pol metra nad morjem in turbulenca dviguje vodo za njim. Fajn posnetek
zmaga.gif
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Citat:
Uporabnik dekca pravi:
shocked-1.gif
Vau, tole je blo pa blizu (je pa kar precej mečkal z izhodom iz lupinga).

Mhm tudi jaz sem to gledal ... kot da je bil tale manever narejen za publiko in lepo zračunano.
 

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.038
488
83
Citat:
Uporabnik dekca pravi:
shocked-1.gif
Vau, tole je blo pa blizu (je pa kar precej mečkal z izhodom iz lupinga).
En podoben posnetek iz filma (mislim, da je bil Philadelphia experiment, sam nisem 100%) je tut dober - F18 leti pol metra nad morjem in turbulenca dviguje vodo za njim. Fajn posnetek
zmaga.gif
Jaz se spomnim podobnega posnetka iz filma Firefox (Clint Eastwood), pilotiral pa je neko sovjetsko čudo. Gledal sem ga vsaj 20 let nazaj, pa se ga ravno zaradi tega prizora spomnim še danes
smile-1.gif
 

Florjan

Pripravnik
1. sep 2007
444
1
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik C152SLO pravi:
Tole je pa resničen posnetek, samo težko sem ga našel objavljenega na webu.

Francoski rafale v akciji: LINK

Pred leti sem na letalskem mitingu videl looping, ki ga je akrobatski pilot (z Zlinom) izvedel s tal. Saj figura ni težka, ampak meni so šli lasje pokonci!
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
ksz


Evo so staknili tega ko je posnel video. Na letališču je bil cca 3 ure in naredil kar precej posnetkov. Razložil je tudi kako je posnetek prišel v javnost. Za posnetek je pokasiral točno 0€.
Iz posnetkov se vidi da je bil že prej ta močan bočni veter. Tudi okoli 50% letal, ki so pristajali je naredilo "prekinitev pristanka". Ne vem kako se strokovno reče temu manevru (gas do podna).
 

Freak

Pripravnik
19. sep 2007
522
0
16
Fak no,keri filmcki
cool-1.gif


Sam kaj peesda,k je to vse v evropi prepovedan. Bohnedej,da bi kdo kak malce hitrejsi flyby naredu :roleyes: Jest bi rad vidu,da kdo kak zvocn zid prebije al pa kaj podobnega
smile-1.gif
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
my ass se bo zgodilo.
V MS je bil lani problem da se je Mig 21 spustil pod 30 m. na cca. 10m. štale so bile še 3 tedne valda...
 

stilo

Fizikalc
19. jul 2007
599
133
43
Ksz, pristajanje v Hong kongu je tud kr zanimava zadev...iz zavoja




Tale je pa sploh hud...Južna Amerika