Lepote multikulturnosti 4

Ministrica Dr. Emilija Stojmenova Duh je primer, kako pri nas sprejemamo migrante.

Kako nam vrača?
Tako, da se še dan danes ni naučila izgovarjat 'L'
Ima se za neslovenko: Jaz sem čifurka!
saj ni Slovenka, ona je Makedonka. Če se pa tretira kot čifurka je pa to njeno osebno tretiranje. P.S. suzica jo je tretiral kot duh makedonski
 
  • Všeč mi je
Reactions: nacek

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.931
4.995
113
Ne vem v kakšnem kontekstu je bila ta izjava, da je čefurka ampak že nekaj časa opažam, da nekateri jugo priseljenci kadar resno naredijo kaj narobe oziroma p*zd ar*jo in jih zaradi tega opravičeno slišijo... takoj obrnejo, da se na njih spravljajo samo zato, ker so nacionalisti in ne marajo čefurjev... Pač kot nek "race card" po balkansko... Največ tega opazim na delovnem mestu kadar nadrejeni ali sodelavec opozori malomarnega lenega delavca...
Čisto nič drigače, kot da te črnec avtomatsko označi za rasista ko naredi kako pizdarijo. Bolan način samoobrambe skratka.
A je kdo opazil v govoru, da večkrat rekla ljudJem namesto ljudem, da sem imel občutek, kot da neka šiptarija iz nje ven tolče.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.968
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
Čisto nič drigače, kot da te črnec avtomatsko označi za rasista ko naredi kako pizdarijo. Bolan način samoobrambe skratka.
A je kdo opazil v govoru, da večkrat rekla ljudJem namesto ljudem, da sem imel občutek, kot da neka šiptarija iz nje ven tolče.
Koliko napak je v teh dveh vrsticah, koliko nespoštovanja slovenske slovnice, pri tem pa je poudarek obeh vrstic, da tista, o kateri govorita, ne zna slovensko.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.635
992
113
Če bi bil pikolovski, bi lahko rekel, da bi tudi ti moral raje kje uporabiti piko namesto vejice.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.931
4.995
113
Če nisi opazil, ne ocenjujem Slovencev na podlagi znanja slovenskega jezika. Tisti pa, ki to dela, bi lahko slovenščino spoštoval.
Katera beseda ni slovenska, razen zatipk i=o? Pa pusti vejice prosim, tukaj debatiramo in nismo slavisti na kupu, niti ni pogoj v sodelovanju na Alterju, da je vse napisano tudi lektorirano. Koliko vem tudi narečja tukaj gor niso prepovedana.
Samo da se opravičijo dejanja čifurjev, a ne?
 
  • Všeč mi je
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg in Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.457
113
Sicer rahlo v jezi.....ampak verjamem da zadaj stojijo izkušnje.

Se strinjam v delu ko govori o SFRJ kretenizmih.....in o "policijski" uri zvečer....mi je identične zadeve opisovala sodelavka ki je odraščala na Vrhniki....

 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.954
3.250
113
GJ7aIs8WAAAC3l-.jpg
 

Svobodnjak

Fizikalc
9. sep 2022
477
-3.215
28
Se strinjam. Hkrati sem pa mnenja, da za ljudi na javnih položajih veljajo bolj stroga pravila. Tako za znanje slovenščine kot angleščine.
Se strinjam-tukaj bi izpostavil samo Janševo angleščino (jangleščino po ljudsko) in Hojsovo slovenščino, katere izvajanje je obče znano med ljudmi, ki uporabljamo socialna omrežja.