Lepote multikulturnosti 4

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
Kaj: Znižanje zahtev po znanju pri vpisu na pravni fax
Zakaj: Da bi se lahko vpisali tudi Black and Latino.
Zaključek: Black in Latino so MANJ pametni kot ostali. Imeli bodo manj pametne pravnike.
Sem tisti članek samo na hitro preletel.
Pa se mi zdi, da piše, da bodo za Kalifornijo spustili mejne točke za vpis na faks (al pa za narediti licenčni izpit, ne vem) na 1390 (iz 1440).
Kar je načeloma OK, če nikjer ni drobnega tiska, da to velja samo za ne-bele.
Ker pomeni, da bo v absolutnih številkah verjetno izpit opravilo več ne-belih, a hkrati tudi več belih. Procentualno pa bo verjetno ostalo dokaj nespremenjeno.

Če pa piše, da ta "olajšava" velja samo za ne-bele, je pa to rasizem v obratni smeri.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.977
3.741
113
Ljubljana
hmpg.net
latinosi in temni naj bi imeli lažje pravosodne izpite
To kar si ti napisal je laž, ampak to velja pač za vse tvoje maile.
"But this month, the California Supreme Court, which oversees the state bar, agreed to lower the passing score for the exam, a victory for law school deans who have long hoped the change would raise the number of Black and Latino people practicing law. "
Ta sprememba bo morda omogočila večji vpis ne-beli. Velja pa za vse.

PS. Kako lahko ugotovimo, da 8888 laže na forumu.
Enostavno : napiše prispevek na forum
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.983
9.100
113
39
MB
Sem tisti članek samo na hitro preletel.
Pa se mi zdi, da piše, da bodo za Kalifornijo spustili mejne točke za vpis na faks (al pa za narediti licenčni izpit, ne vem) na 1390 (iz 1440).
Kar je načeloma OK, če nikjer ni drobnega tiska, da to velja samo za ne-bele.
Ker pomeni, da bo v absolutnih številkah verjetno izpit opravilo več ne-belih, a hkrati tudi več belih. Procentualno pa bo verjetno ostalo dokaj nespremenjeno.

Če pa piše, da ta "olajšava" velja samo za ne-bele, je pa to rasizem v obratni smeri.

ampak ker je proti belim, je to ok.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.320
2.266
113
'greed to lower the passing score for the exam, a victory for law school deans who have long hoped the change would raise the number of Black and Latino people practicing law. '
'Black and Latinos so se lahko vpisovali tudi sedaj. ločevalo je le število točk.
Zmanjšanje število točk namenjeno IZKLJUČNO večjemu vpisu 'Black and Latinos
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
ampak ker je proti belim, je to ok.
A kje piše, da ta nižja meja za opravljen izpit velja samo za ne-bele?
Kolikor razumem zadevo, je bila zdaj meja za opravljen pravosodni izpit meja 1440 točk.
Verjetno so jo postavili tako, da je naredilo 10% najboljših. In med njimi je bilo črnih za na prste ene roke preštet.

Zdaj pa so to mejo znižali na 1390, pa bo črnih 3x več, torej 15.
Bo sicer tudi 3x več belih naredilo izpit, ampak glavno, da je črnih več kot samo za vzorec.

Še enkrat: nisme zasledil, da bi ta nižja meja vljala samo za določeno skupino ljudi.

Si bidi pač v Kaliforniji na splošno znižali kvaliteto odvetnikov.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
velja ne, uvedena da.
'hoped the change would raise the number of Black and Latino people '
Torej praviš, da belec z 1391 točkami ne bo naredil izpita, ne-belec z enakimi točkami pa ja?

Sicer pa
'hoped the change would raise the number of Black and Latino people '
je čisto resničen stavek. (absolutno) Število ne-belih (pa tudi belih) se bo povečalo, če spustijo kriterij.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
Ja, saj to nisem zanikal.
Hotel sem samo razjasniti, da bo nižja meja veljala za vse in da bo zaradi tega več (v absolutnih številkah) ne-belih opravilo izpit.
Seveda bo tudi več belih opravilo izpit.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.320
2.266
113
test opraviš, če imaš zahtevane točke. ima jih lahko White and Black and Latino people
točke znižajo, da bo več Black and Latino people.
NOVI test opraviš, če imaš zahtevane točke. ima jih lahko White and Black and Latino people. Če si dober, si dober!
ZAKAJ so znižali?
Odgovor je:
'hoped the change would raise the number of Black and Latino people '
in NE
'hoped the change would raise the number of White and Black and Latino people '
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.983
9.100
113
39
MB
For more than three decades, California has clung to one of the nation’s toughest testing standards for law school students hoping to practice law in the most populous state in the country.
Zato morda?

meni se zdi logično da skoz leta zaostruješ kriterije al?

če nebo to dovolj se pa itak še kaka kvota nardi za "manjšine" pa je
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
For more than three decades, California has clung to one of the nation’s toughest testing standards for law school students hoping to practice law in the most populous state in the country.
Zato morda?
Očitno so ugotovili, da ne potrebujejo samo vrhunskih odvetnikov, temveč tudi malo manj vrhunske, med katerimi bo malo več predstavnikov manjšin, ki bodo lahko zastopali prav te manjšine.
Tam, kjer potrebujejo vrhunske, pa bodo že gledali koliko točk so dosegli na izpitu.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri