Lepote multikulturnosti 4

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ta utemeljitev ni nič novega in je znana že od samega začetka. Kaj je pa znanega o konkurenci islamskega centra?
Da se vidi katere druge objekte je posekal ta urbanistični, arhitekturni in izvedbeni presežek.
To nagrado podelijo vsako leto in dvomim, da imamo vsako leto take arhitekturne rešitve, da bi bilo možno enakovredno tekmovanje. V primerjavi s kakim vrtcem ali telovadnico, je pa to nedvomno arhitekturni presežek. Kaki osmici in drugim verskim blaznežem bo pa ta center grd, pa tudi, če bi ga projektiral sam Le Carbusier v sodelovanju s tremi Plečniki.
 
  • Všeč mi je
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri in Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.595
14.277
113
Se strinjam. Dejansko je opcija, da konkretne konkurence sploh ni bilo ampak vse to so zgolj ugibanja in zato me zanima med katerimi objekti so se pa v končni fazi zares odločali. Morda je bila đamija edini na natečaj prijavljen projekt, morda je bil zraven še kak omembe nevreden "vrtec ali telovadnica", lahko pa da je bilo še kaj drugega. Mi tega pač ne vemo in zato sprašujem, če kdo to morda ve.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.595
14.277
113
Plečnik se v grobu obrača, pa kosti lomi, kaka skropucala dobivajo njegovo nagrado
Hja... Očitno pač ne razumeš tega, da je to "urbanistični, arhitekturni in izvedbeni presežek ne le v nacionalnem, temveč tudi v evropskem okviru" s katerim smo pridobili "vrhunsko javno arhitekturo senzibilne monumentalnosti" :cheer::aplauz:


Je pa zanimivo to, da je ta zgradba postala vrhunska arhitektura šele z zmago na temu natečaju Plečnikova nagrada. Prej to -vrhunska- očitno pač ni bila :fredi:
S Plečnikovo nagrado 2020 odlikovani projekt Islamskega versko-kulturnega centra arhitektov Bevk Perović je zgled, kako je mogoče na podlagi zmage na javnem mednarodnem natečaju z odločnim pristopom ustvariti vrhunsko arhitekturo. Dokazali so, da je odprti natečaj nujno in izvrstno orodje za zagotavljanje tradicije visoke kulture grajenega okolja, ki jo je v Ljubljani ustvaril Jože Plečnik s pomočjo vizionarskih odločevalcev.
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.146
3.081
113
Evropska mesta se bodo grebla v kopiranju te nagrajene arhitekturne rešitve.
Mislim, da predno jim licenco prodamo v vseh večjih slovenskih mestih sezidamo takšno. To pa sedaj že zmoremo brez tujih donatorjev.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Evropska mesta se bodo grebla v kopiranju te nagrajene arhitekturne rešitve.
Mislim, da predno jim licenco prodamo v vseh večjih slovenskih mestih sezidamo takšno. To pa sedaj že zmoremo brez tujih donatorjev.
Samo v mestih? Kaj pa vasi? Ti bi podeželje kar zanemaril al kaj? Na podeželju se bomo pa z medvedi pretepal? Mi bi tud mel džamije.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
To nagrado podelijo vsako leto in dvomim, da imamo vsako leto take arhitekturne rešitve, da bi bilo možno enakovredno tekmovanje. V primerjavi s kakim vrtcem ali telovadnico, je pa to nedvomno arhitekturni presežek. Kaki osmici in drugim verskim blaznežem bo pa ta center grd, pa tudi, če bi ga projektiral sam Le Carbusier v sodelovanju s tremi Plečniki.
Nagrado - odličje - je dobila še ena škatla - za Telovadnico Osnovne šole Vižmarje Brod.

''Razstava nagrajenih in nominiranih del za Plečnikova odličija 2020 bo letos prvič potekala v javnem prostoru, in sicer bo na ogled v galeriji na prostem mesta na Krakovskem nasipu ob Ljubljanici od 22. 6. do 1. 7.2020. ''


Plečnik se v grobu obrača, pa kosti lomi, kaka skropucala dobivajo njegovo nagrado
Pa Alfred Nobel tudi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.974
5.707
113
blizu močvirne prestolnice
1593316452851.png
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.468
113
Tega posnetka se spomnim že iz 2015-2016....

ksz... :bonk:

 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.468
113
Nekaterim bo članek fašističen.....meni se zdi nevtralno-realen! Nisem se pa ukvarjal iz katerega pola je sama stran!

Priseljenci so prišli v Slovenijo prostovoljno kot ekonomski migranti, prišli so s trebuhom za kruhom. Prišli so v Slovenijo po denar, ne pa po svoje kolektivne
nacionalne pravice.



In taki, ki so prišli po denar, kolektivnih nacionalnih pravic tudi ne potrebujejo in jih ne zaslužijo. Če jim pravica do rabe lastnega jezika v javnosti, do šolanja otrok v svojem jeziku in gojenja svoje kulture toliko pomeni, da brez teh dobrin ne morejo živeti, naj lepo ostanejo doma, kjer imajo teh dobrin v izobilju. Če pa se odločijo oditi v tuje kraje, pa pomeni, da lahko shajajo tudi brez njih, in so se hkrati dolžni podrediti večinskemu prebivalstvu.