Lepote multikulturnosti 4

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
O moj bog. Večje bedarije že dolgo nisem prebral.

Si prepozno rojen in raje verjameš lažnjivcem?

Jaz sem to osebno doživel in nimam najmanjšega namena, da bi lagal...
"Socialna" stanovanja so se začela talat dokaj zgodaj, točnega leta pa se ne spomnim. In mnogo let so imeli prednost čefurji. Praktično ves čas.

Ker tisti, ki so jih dobili (da ga ni dobil nihče, praviš?) skrivajo to kot kača noge.
Zaradi zavisti sosedov, ki so ga morali - kupiti. V Ljubljani za vsaj 150 - 180.000. Seveda odvisno kdaj...
 
  • Všeč mi je
Reactions: zaseka

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Da tole s stanovanji potrdim iz prve roke, sem sicer mlajsi kot johan ampak.... deset let nazaj se srecamo ob druzinski obletnici, klepetas enkrat z enim, drugic z drugim. Naletim na sestricno s katero se nisva videla par let. O fino novga fanta, moza, sveze porocena ipd...prvi otrok, dobila stanovanje na razpisu. Nasa familija nima juznjaskih korenin zato cinicno pripomnem, se dobro, da sta dobila, ker drugace se moras samo prav pisati na ic (mehki c) pa dobis. Vsa zelena je izjecljala, da se sedaj pise h....-ic in, da je moz pol bosanec.

Nikoli vec se nisva slisala. :cool:
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new
I

Izbrisan uporabnik #9334

Takole se je začel tekst:
"Ja, tako kot Fate, ki so daljnega 1965, 1970, 1975, 1980 pisale na maršalat v Beograd:
Dragi Tito, došla sam u Sloveniju, u Ljubljanu, ali nemam stan. Moram da boravim kod drugarice. Možete mi pomoći?
In maršalat je čez 14 dni pisal republiškemu vodsvu: Ima da nađete Fati stan, I TO ODMAH!"

In potem je svizec zavil čokolado.
80 ni bilo treba pisati v Beograd, lahko bi osebno prišle v UKC, kjer je ležal Tito,
Pred tem so pa Fate predvsem veliko pisale, še posebej pisma in še posebej na maršalat.

Zato je verjetno Johan to pismo na lastne oči videl, morda je celo pisal namesto Fate (ki mu ga je v zameno vlekla?).

Svizcu ni bilo treba zaviti čokolade. Tako je bilo. In se ni treba sklicevati na leto 80, ampak kar na 65 in dalje. Ker je bila politika "bratstva in enotnosti", kjer ima priseljenec popolno prioriteto. Navozili smo si jih kot bolh, sedaj pa oni nam režejo kruh. Tako nekako :mad: . Danes si južnjaki lastijo Bled, Brdo pri Kranju, kopico slovenske srebrnine, ki so si jo prislužili skozi prikrito filozofijo "bratstva in enotnosti". Ok, nekaj pa skozi kraljevino :confused: .

"Sve za jednoga, jedan za sve !" (Alan Ford, nevem katera izdaja ).
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.964
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
Se pravi Fata dejansko je pisala?

Južnjaki si ne lastijo Bled, bi pa zaradi slovenske darežljivosti pri denacionalitaciji radi vilo Bled, ki je bila letna rezidenca Karađorđevićev. Enako Brdo pri Kranju, ki je bilo od leta 1935 last kraljevega namestnika, kneza Pavla Karađorđevića.
Ker pa pri nas denacionalizacijo posebej krščanske stranke "razširjajo" (cerkvena lastnina izhaja iz fevdalizma, več ali manj) se je priklučila tudi ex-kraljeva družina. Probat ni greh.

Drugače se mi pa zdi, da so pri dodelitvi stanovanj bili neki kriteriji, pri katerih pa, seveda priznam, so imeli priseljenci z več otroki prednost.

Pisma maršalatu pa niso pomagala (za razliko od Johana sem res videl neko pismo maršalatu, prošnja ni bila ugodena, čeprav ni bilo stanovanje) :)
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Bila so tudi pisma, maršalatu ali kako se je takrat reklo, koliko so hasnila, pa ne vem. Vem pa, da malo pa že, ker smo se šli čisti socializem in takole pismo je bila čudovita cvetka na renomeju komunistične partije. Takrat se ni zatiralo človeka kot danes, ampak se ga je slišalo. Če se je morda malce bolj prav pisal, se ga je slišalo pa še bolj. V glavnem se ga pa je.

Sej - zato pa gospodarstvo ni šlo. Ker se je več zdevalo za socialo, kot se je pa naredilo v proizvodnji. Pa še vedno so direktorji pazili na ravnotežje. Organizirali so marsikaj, samo da bi bila motivacija visoka. Ljudje so se v lokalni fabriki videli, osebno. Ker so vedeli, da jim bo omogočila dobre kredite, mladim družinam stanovanje, razne ugodnosti vsepovsod ...

Ko ji je zmanjkovalo delavcev, jih je pa uvozila iz juga, toda z vsemi bonitetami, od stanovanja naprej. Kdo je zidal bloke - lokalne fabrike vendar. Ki so bile sicer državne, seveda. In če se ti je nekje zalomilo in se naredila neka krivica, si pisal(a) pismo Titu. To so ljudje delali. Če so kaj dobili nazaj ali pa nič, - to so delali. Ker so verjeli. Motivacija in morala je bila takrat neizmerna.
 

Bobovc

Zelenc'
17. maj 2019
14
3
3
Fantje.

Leta 1970 delal v Velenju. Bil vodja na gradbišču in imel pod sabo cca 30 ljudi, od tega vsaj polovica Bosancev.
Tako kot pišete določeni vseznalci tu gor, nikakor ni bilo.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.896
5.457
113
Iskra 70's 80's.....

So mel oddelek za standard zaposlenih...al neki tacga....pršu zemo s trebuhom za kruhom delat....mu je pripadala garsonjera....se zbunil in 0 dosegu....pripeljo še familijo gor in so dobil 3sobno stanovanje....po pe esu....

Tko da nevem kaj ste vi u "Tuboljama" mel....v Lj je blo tko.....
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

B81

22. jul 2007
34.474
8.951
113
Saj pa tocno vidis po mestih in po cef......di, kam so sli najprej delat in so pac tam ostali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

B81

22. jul 2007
34.474
8.951
113
Kaj se je začelo? Ukinjanje Burger Kingov z oznako halal v Južni Afriki?

Burger King se že od vedno reklamira z burgerji, zaradi asociacije z imenom podjetja. Nima veze z muslimani.

Zakaj jebes partijo?

The company, whose headquarters are based in Miami, Florida, said the word was being eliminated in order “to be more respectful of Muslim customers.”
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.964
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
"Burger King in South Africa is dropping the word “ham” from “hamburger” to avoid offending Muslims. "

Fascinantno, kako so pozorni, da ne bi slučajno užalili manj kot 2% prebivalstva. CIA factbook namreč pravi: "Christian 86%, ancestral, tribal, animist, or other traditional African religions 5.4%, Muslim 1.9%, other 1.5%, nothing in particular 5.2%"

Tako za primerjavo, muslimanov je v JAR 9x manj (devet krat manj!) kot okuženih z AIDS-om "18.8% of the population is estimated to be living with HIV/AIDS, with approximately 7 million individuals affected".

Ste prepričani da to ni satira?

"CNN has also learned that Muslim migrants will boycott Germany until they drop the word "ham" from "Hamburg" "