Lepote multikulturnosti 2

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

B81

22. jul 2007
34.549
8.990
113
Ne vem no. V OS je prisel na naso solo en bosanec, menda v 6 ali 7 razred. Bil je kul, noben se ni obremenjeval z njegovim jezikom, je ze slo nekako, razred je tudi izdelal...ce pridejo otroci sem, pa je itak bolje takoj z nasim jezikom zacet, si bolj zapomnijo :)
 
I

Izbrisan uporabnik #15304

Ne vem no. V OS je prisel na naso solo en bosanec, menda v 6 ali 7 razred. Bil je kul, noben se ni obremenjeval z njegovim jezikom, je ze slo nekako, razred je tudi izdelal...ce pridejo otroci sem, pa je itak bolje takoj z nasim jezikom zacet, si bolj zapomnijo :)
Kateri letnik si? Mislim da smo se tam do letnika 80 Slovenci v šoli učili tudi srbohrvaško, generacija učiteljev je pa tako ali tako bolj ali manj obvladala jezike južnih bratov.
 
Nazadnje uredil moderator:

B81

22. jul 2007
34.549
8.990
113
[QUOTE="Miikech, post: 2732931, member: 16023" Koliko pa je socutja, dobrih del, kreganja v KORIST SLOVENSKEGA REVEZA? Ali so tujci bolj pomembni al kako?
Vedno več. Zadnja je veriga dobrih ljudi. Lahko nakažeš z SMS na VERIGA 1919 ali VERIGA5 na 1919. Poleg Botrstva seveda. Ker te je pa samo gobec, tega seveda ne poznaš.[/QUOTE]
Mah...po par petkah ze klicejo za botrstvo in se jim pove, da te to ne zanima, posljes pa petko vsake toliko, ko ravno vidis po tv.
In, da bi prejeli veliko vec, ce bi bilo vec teh reklam. Basta.
 

B81

22. jul 2007
34.549
8.990
113
Kateri letnik si? Mislim da smo se tam do letnika 80 Slovenci v šoli učili tudi srbohrvaško, generacija učiteljev je pa tako ali tako bolj ali manj obvladala jezike južnih bratov.
Zadnji letnik s srbohrvascino, ta pubec je bil mlajsi, dve leti za nami prisel in sosolci niso znali nic. On pa tudi nic pa vsi s(m)o se stekali. Res pa je, da ni kradel in vlacil sosolk. Kultiviran bosanec pac.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.596
113
Prihajajo v Slovenijo po azil in vse ugodnosti.
Saj dlje ne bodo prišli.

GP Maljevac
https://www.facebook.com/dnevniavaz/videos/vb.191666960908858/180857139463232/?type=2&theater
Napeta situacija na GP Maljevac, migranti žele u Hrvatsku, policija se pojačava!
//Tu pišejo da niso prišli skozi v Hr, Objavljeno 23 minut nazaj

https://www.facebook.com/dnevniavaz/videos/vb.191666960908858/533815977065642/?type=2&theater
NA LICU MJESTA: Migranti na Maljevcu, drama, tuča s policijom
Objavljeno 3 ure nazaj.
 
I

Izbrisan uporabnik #15304

Zadnji letnik s srbohrvascino, ta pubec je bil mlajsi, dve leti za nami prisel in sosolci niso znali nic. On pa tudi nic pa vsi s(m)o se stekali. Res pa je, da ni kradel in vlacil sosolk. Kultiviran bosanec pac.
Lepo.
Je pa res, da Bosanec lažje razume slovensko (in obratno) kot Albanec.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.066
1.272
113
Fora je, jagababa, da otrokom nekak ni potrebno pomagati in se uciti njihovega jezika. Otrok veliko prej skapca tuj jezik. In to mislim veliko. Je znanec sel v Nemcijo z druzino in njegov sin bil edini tujec v razredu. Je bilo tezko. Ampak samo akki mesec ali dva, dokler se malemu ni zacelo jebat kak govori po nemsko, vazno je, da so ga razumeli. Zdaj po 1 letu spreha kot nor.. zraven nemscine se bavarsko narecje.
 
I

Izbrisan uporabnik #15304

Daj ne nabijaj.

Šiptar, fasader al pa sladoljedar namiga 5 frocev, baba brez šihta, ti pa bluziš o plačevanju davkov?! Ene 10 do 15x več kot država dobi od njegove mizerije, on pokasira v obliki socialnih transferjev.
Aha. Potem pa kopirajmo Avstrijce in znižajmo transferje na višino tistih v izvorni državi.
Saj res, so v Avstriji to uvedli ali ne?
 
I

Izbrisan uporabnik #15304

Fora je, jagababa, da otrokom nekak ni potrebno pomagati in se uciti njihovega jezika. Otrok veliko prej skapca tuj jezik. In to mislim veliko. Je znanec sel v Nemcijo z druzino in njegov sin bil edini tujec v razredu. Je bilo tezko. Ampak samo akki mesec ali dva, dokler se malemu ni zacelo jebat kak govori po nemsko, vazno je, da so ga razumeli. Zdaj po 1 letu spreha kot nor.. zraven nemscine se bavarsko narecje.
Fajn, me veseli.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.066
1.272
113
[QUOTE="Miikech, post: 2732931, member: 16023" Koliko pa je socutja, dobrih del, kreganja v KORIST SLOVENSKEGA REVEZA? Ali so tujci bolj pomembni al kako?
Vedno več. Zadnja je veriga dobrih ljudi. Lahko nakažeš z SMS na VERIGA 1919 ali VERIGA5 na 1919. Poleg Botrstva seveda. Ker te je pa samo gobec, tega seveda ne poznaš.[/QUOTE]

Glej, priseljenec. Kot prvo me ne poznas ok? Kot drugo nimas pojma, kam dajem svoj kes. Z mojo pac redno posiljava te jebene smse, ceprav vem, da zneska pac ne vidijo celega. In da nekomu pomagas, ti ni treba pomagat samo s kesom ok? Kdaj si kaki babici (ki ti ni v sorodu) nazadnje drva nasekal in nanosil, kdaj si komu sedez odstopil? Kdaj se ti je froc v trgovini zasmilil in si mu dobronamerno vzel sladkarijo, ki jo je zelel, pa mu stars ni zelel kupit? E vis dragi bizi, tudi to zadnje sem ze naredil. In to tako, da ni cela trgovina videla, da je tujec otroku kaj vzel, ker mama ni mela. Zato prosim, ne ti meni, da me je gobec. In med drugim sem tusi v Sloveniki delal vec let v zdravstvu in pomagal socloveku kot takemu. Ni vazno Slovenec, Bosanec ali vesoljec. Ze s temi dejanji sem naredil vec, kot bos ti in tvoji otroci v zivljenju.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.631
14.331
113
Kam si pa ti hodil v osnovno šolo? Slovenski se piše z malo začetnico :gorjaca:

5f50b69a4ad7f2f1fbea28a2580a599e.jpg
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Vedno več. Zadnja je veriga dobrih ljudi. Lahko nakažeš z SMS na VERIGA 1919 ali VERIGA5 na 1919. Poleg Botrstva seveda. Ker te je pa samo gobec, tega seveda ne poznaš.

Glej, priseljenec. Kot prvo me ne poznas ok? Kot drugo nimas pojma, kam dajem svoj kes. Z mojo pac redno posiljava te jebene smse, ceprav vem, da zneska pac ne vidijo celega. In da nekomu pomagas, ti ni treba pomagat samo s kesom ok? Kdaj si kaki babici (ki ti ni v sorodu) nazadnje drva nasekal in nanosil, kdaj si komu sedez odstopil? Kdaj se ti je froc v trgovini zasmilil in si mu dobronamerno vzel sladkarijo, ki jo je zelel, pa mu stars ni zelel kupit? E vis dragi bizi, tudi to zadnje sem ze naredil. In to tako, da ni cela trgovina videla, da je tujec otroku kaj vzel, ker mama ni mela. Zato prosim, ne ti meni, da me je gobec. In med drugim sem tusi v Sloveniki delal vec let v zdravstvu in pomagal socloveku kot takemu. Ni vazno Slovenec, Bosanec ali vesoljec. Ze s temi dejanji sem naredil vec, kot bos ti in tvoji otroci v zivljenju.[/QUOTE]
Kaj pa potem čvekaš, da nihče nič ne naredi v korist slovenskega reveža? :evil: Če že ti na polno delaš na tem, potem verjetno še kdo drug, ali ne? Priseljenec sem pa toliko, kot vsi ljudje na svetu, ki so pred 50.000 leti prišli iz Afrike. Aja, morda so pa bili tvoji predniki na ozemlju Slovenije že pred Neandertalci? :fredi:
 
I

Izbrisan uporabnik #15304

Vedno več. Zadnja je veriga dobrih ljudi. Lahko nakažeš z SMS na VERIGA 1919 ali VERIGA5 na 1919. Poleg Botrstva seveda. Ker te je pa samo gobec, tega seveda ne poznaš.

Glej, priseljenec. Kot prvo me ne poznas ok? Kot drugo nimas pojma, kam dajem svoj kes. Z mojo pac redno posiljava te jebene smse, ceprav vem, da zneska pac ne vidijo celega. In da nekomu pomagas, ti ni treba pomagat samo s kesom ok? Kdaj si kaki babici (ki ti ni v sorodu) nazadnje drva nasekal in nanosil, kdaj si komu sedez odstopil? Kdaj se ti je froc v trgovini zasmilil in si mu dobronamerno vzel sladkarijo, ki jo je zelel, pa mu stars ni zelel kupit? E vis dragi bizi, tudi to zadnje sem ze naredil. In to tako, da ni cela trgovina videla, da je tujec otroku kaj vzel, ker mama ni mela. Zato prosim, ne ti meni, da me je gobec. In med drugim sem tusi v Sloveniki delal vec let v zdravstvu in pomagal socloveku kot takemu. Ni vazno Slovenec, Bosanec ali vesoljec. Ze s temi dejanji sem naredil vec, kot bos ti in tvoji otroci v zivljenju.[/QUOTE]
Ne razumem tega s priseljencem. Obstajajo kakšni predpisi glede dobrodelnosti? Za kako daleč nazaj moraš imeti rodovnik in potrdilo o prebivanju, da lahko pomagaš pomoči potrebnim?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

..................
..................
..................
..... Priseljenec sem pa toliko, kot vsi ljudje na svetu, ki so pred 50.000 leti prišli iz Afrike. Aja, morda so pa bili tvoji predniki na ozemlju Slovenije že pred Neandertalci? :fredi:[/QUOTE]


E, moj Bizi, kako pa ti streljaš mimo ?!! In to redno, iz posta v post. :rolleyes:
Sorry, tule na naši zemlji živimo skupina ljudi, ki smo se organizirali v državo. Organiziramo in upravljamo to našo zemljico zato, da nam je lažje živeti. Postavili smo državni aparat, ki je zadolžen za skupne zadevščine, z obrambo pred vsiljivci vred.

In sedaj se najdeš tule Ti, vesoljec, ki praviš da to sploh ni pomembno ali si gospodar svoje zemlje ali pa navaden klošar? Ti tule praviš, da je tudi Atila, zgodovinski okupator in rušilec civilizacij, pri nas čisto dobrodošel - saj je vendar "zemljan" ? :bonk::bonk:

Pojdi se malo solit, kajne!
 
  • Všeč mi je
Reactions: miflo
I

Izbrisan uporabnik #15304

Demz
Si ti tisti, ki sem te spraševala zadnjič če si imel Heimatbund v mislih? Sem imela prav?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.631
14.331
113
:valjamse: Fak ker debil :valjamse:

"Ne smemo si dopustiti tega, da bi se madžarizirali, torej da bi postavili ograje okoli sebe, ker s tem nebi nič dosegli".

Prav zares, nič nebi dosegli. Nič razen tega, da ilegalni ekonomski migranti ne pridejo ilegalno v državo, kar je pa nekako point vsega tega. :cheer:

Kar se pa človeškega dostojanstva tiče pa vse lepo in prav ampak najprej poskrbimo za človeško dostojanstvo Slovencev, nato pa še za koga drugega v kolikor nam to znese. V vmesnem času pa si lahko migranti poskrbijo za svoje dostojanstvo v okviru zakonodaje, ki je bila sprejeta ravno v namen pomoči legalnim migrantom.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.