Lepljenje vinila na ploščice

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83
Rad bi polozil-nalepil vinil direkt na keramicne ploščice... samo ne vem katero lepilo uporabit.

Zakaj:
- ker se mi ne da ploscic ven zbijat in ravnat s samorazlivno
- samorazlivno na ploscice, pa dobim prevec na visini in prevelik zob med prostori...


Kako se ga lepi vem, sem si ze polozil po drugih prosotorih...

Lp
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Direkt na keramiko ne bo šlo, bo vse vigl vagl.
Dobro je vsaj malo pobrusit trenutno kermaiko zaradi oprijema, poravnat do minimalne skupne ravnine, po potrebi še pobrusit oz. popravit napake, potem pa komot lepiš z običajnim lepilom za vinil.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
Čisto vsaka fuga se ti bo videla. Lepljen vinil ne gre na nič drugega kot na špegu samorazlivno maso, če hočeš da izgleda.
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
660
80
28
Fuge nujno poflikat z necim....pa se potem ce mas takega za leplenje vorasanje ce se ne bojo napake preslikale....ce bi mel plavajocega ( klik) potem bi bilo lazje ker je debelejsi
Sam koker vem je klik 2x drazji kot za lepit, plus lepilo kok se izide cenovno to delat
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83
Direkt na keramiko ne bo šlo, bo vse vigl vagl.
Dobro je vsaj malo pobrusit trenutno kermaiko zaradi oprijema, poravnat do minimalne skupne ravnine, po potrebi še pobrusit oz. popravit napake, potem pa komot lepiš z običajnim lepilom za vinil.
Samo s cim pobrusit?
Enkrat sem nekaj probal z navadnim brusnim papirjem, pa ni blo nekega efekta.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83
Fuge nujno poflikat z necim....pa se potem ce mas takega za leplenje vorasanje ce se ne bo jo napake preslikale....ce bi mel plavajocega ( klik) potem bi bilo lazje ler je debelejsi

Fuge sem mislil pokitat ja.
Gre za dokaj mali prostor, slabo osvetljen... tako, da tudi ce ni v nulo se ne bo videlo.
Najbolj vazno mi je, da so robovi vsi v enaki visini. Ker ce pa to ni, se pa zacne krusit, sesalc se zatika...
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
660
80
28
Ce je tako da ni to nek glavni plac, pa da te ne bo motilo ce se kaka nepravilnost preslika na zunanjo stran ( kar pri vinilu se takoj) potem ja ni za komplicirat, lim za ploscice cez fuge, posmerglas pobrusis da mas v isti visini kot je ploscica pa lepis cez....

ce je pa kokrtok viden prostor pa v dnevni uporabi bi pa bilo bolje ornk naredit
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83
Projekt uspešno zaključen!

Ploščice premazal s Kemagrund A, naslendji dan je bilo suho in ploščice so lepljive. Ne priporočam, da se hodi po njih. poraba skoraj nič, ker se meša z vodo 1:1

Nato pa cele ploščice prevlekel s Kemakol Flex 170. Porabil 4kg za 3m2. Prvič sem naredil bolj redko, sem mislil, da bom fejkal samorazlivno maso, vendar so fuge še vedno bile udolbene. Pa niti mazalo se ni ravno lepo. Čez 2 dni sem zmešal bolj gosto, tako kot mora bit, se je veliko lepše vleklo in fuge sem lažje zapolnil.

Ko je bilo suho pa sem še pobrusil na roke s 40 brusnim papirjem (okroglim za na žirafo za stene brusit). papir sem nabil na desko, tako, da sem še lepo zravnal.

Vinil sem nalepil z Neostik Variocoll, za 3m2 porabil 1kg.