LEPE PRAZNIKE IN SREČNO NOVO LETO!

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Dokler dobro greje in peče, nima smisla menjavat za novega..je lahko samo drazji in slabsi, ne glede na to, kako lepo
zgleda od zunaj..😀
To rečejo kiri nimajo dnarja za novega, redki smo, ki povemo po resnici, da je stara kložja uporabna samo pogojno, ker boljše pač nimaš.
 

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
Eh, Capl, zmagovalnega konja / kobilice pač ne menjaš, ane?
tongue-1.gif
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Citat:
Uporabnik Mamca pravi:
Eh, Capl, zmagovalnega konja / kobilice pač ne menjaš, ane?
tongue-1.gif
če je kobila res zmagovalna, bi se splačalo njeno hčero osedlat (če rečem zajahat, bi neotesano zvenelo)
 

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
Pa maš za novo zobovje? Ker ta pa ni preveč krotka in bi tik tak letel s sedla
cheer.gif

Sicer pa - tudi zmagovalnih jezdecev ne gre menjati
tongue-1.gif
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik capl pravi:
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Dokler dobro greje in peče, nima smisla menjavat za novega..je lahko samo drazji in slabsi, ne glede na to, kako lepo
zgleda od zunaj..😀
To rečejo kiri nimajo dnarja za novega, redki smo, ki povemo po resnici, da je stara kložja uporabna samo pogojno, ker boljše pač nimaš.
Ni res- če star šporhet dobro rihtaš, torej, da ga dobro zalagas s poleni in pucaš raufnk, kot se zagre, nimas kaj menjavat..to lahko rece samo tisti, ki svojega ne rihta zadovoljivo in sta zato oba solzna od dima..😜
 

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
Ahaha Capl, oba sta torej solzna od dima
grin1.gif


Jaz pa sem zdele solzna od smeha; a si predstavljate, kolk je Goba živčen, ker smo mu ugrabili lastno temo
hysterical-1.gif
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Samo res, eni in isti pacjenti morate zasrat vsako temo.
Srečno in zdravo v letu, ki prihaja! Pa upam, da se vam zdravje popravi
rolleyes-1.gif
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Citat:
Uporabnik Mamca pravi:
Ahaha Capl, oba sta torej solzna od dima
grin1.gif


Jaz pa sem zdele solzna od smeha; a si predstavljate, kolk je Goba živčen, ker smo mu ugrabili lastno temo
hysterical-1.gif
sam res, tole ga je pa Gatto res dober pihnu zdejle, sem se jst tudi orng nasmejal
hysterical-1.gif


ko ga hebe Gobo, sej je ateist, kva ma un s temi prazniki. Ateistični komunajzi so zdaj začeli z voščili za verske praznike, da bodo imeli potem izgovor za čaščenje musli praznikov, samo to je vzrok, da je odprl to temo. Veš da je vedno pluval po cerkvenih praznikih, zato je prav, da smo mu oplemenitili temo z bogato dodano vrednostjo
rolleyes-1.gif

je tak al ni ?
tongue-1.gif

kr spomnite se kako pravi našemu Bogu -GIMNASTIČAR
10.gif
pa ko bi vsaj po slovensk reku, multikulturaš neumni, ko ne ve, da mu bojo tetovirano kožo na živo dol odrli, ker meho v srednjem veku prepovedal tetoviranje, pa tiča odrezali, ker je srednjeveški psihič prepovedal analca delat ženskam, ker so mu ble konkurenca.
 
Nazadnje urejeno:

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
Tako se govori, to je prava moška beseda
aplauz.gif


Nič, grem zdej mladiče nafutrat, da ne bodo s kljuni v prazno zevali, vsem pravovernim pa lepo praznovanje
cheer.gif
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Citat:
Uporabnik Mamca pravi:

Nič, grem zdej mladiče nafutrat, da ne bodo s kljuni v prazno zevali, vsem pravovernim pa lepo praznovanje
cheer.gif
dober, pol pa jim fajn zrihtaj pa lepo praznujte
pozdrav.gif
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik capl pravi:
Citat:
Uporabnik Mamca pravi:
Ahaha Capl, oba sta torej solzna od dima
grin1.gif


Jaz pa sem zdele solzna od smeha; a si predstavljate, kolk je Goba živčen, ker smo mu ugrabili lastno temo
hysterical-1.gif
sam res, tole ga je pa Gatto res dober pihnu zdejle, sem se jst tudi orng nasmejal
hysterical-1.gif


ko ga hebe Gobo, sej je ateist, kva ma un s temi prazniki. Ateistični komunajzi so zdaj začeli z voščili za verske praznike, da bodo imeli potem izgovor za čaščenje musli praznikov, samo to je vzrok, da je odprl to temo. Veš da je vedno pluval po cerkvenih praznikih, zato je prav, da smo mu oplemenitili temo z bogato dodano vrednostjo
rolleyes-1.gif

je tak al ni ?
tongue-1.gif

kr spomnite se kako pravi našemu Bogu -GIMNASTIČAR
10.gif
pa ko bi vsaj po slovensk reku, multikulturaš neumni, ko ne ve, da mu bojo tetovirano kožo na živo dol odrli, ker meho v srednjem veku prepovedal tetoviranje, pa tiča odrezali, ker je srednjeveški psihič prepovedal analca delat ženskam, ker so mu ble konkurenca.
samo zakaj jim je pa potem prepovedal, da ga dajo v usta? a se je bal, da mu ga bo kera sestradana kar odgizinila?
 

altermost

Fizikalc
14. maj 2015
258
73
28
on t. Vesele praznike vsem ki jih praznujete pa naj jih imenujete kakorkoli.
off t. V Koranu ni nikjer nobene zapovedi-prepovedi kako in kam se sme namakat tiča ali pa jezik, ravno tako ni direktne (je pa par indirektnih) direktive v Sv. Pismu, še največ je prepovedi v Mahajani (za nevedne - smer Budizma).
25 december je pa logičen dan praznovanja Božiča zato, ker so se morali stari kristjani skrivati, da so posvojili poganski praznik in so lahko mirno praznovali tudi pred Konstantinom (on je prepovedal poganske bogove in istočasno sebe, kot prvi cesar, "degradiral "v navadnega človeka).
Pa še malo o datumu Jezusovega rojstva na način ki ga večina ne pozna.
Za kaj bolj konkretno pa: Največ informacij o Jezusovem rojstvu izvemo iz Evangelija po Luku.
Tiste dni je izšel ukaz cesarja Avgusta, naj se popiše ves svet. To popisovanje je bilo prvo v času, ko je bil Kvirinij cesarski namestnik v Siriji. In vsi so se hodili popisovat, vsak v svoj rodni kraj. Tudi Jožef je šel iz Galileje, iz mesta Nazareta, v Judejo, v Davidovo mesto, ki se imenuje Betlehem … In (Marija) je rodila sina, prvorojenca, ga povila in položila v jasli, ker v prenočišču zanju ni bilo prostora. (Lk 2, 1-4;7)
To in dejstvo, da so pastirji s svojimi čredami prenočevali na prostem, bi lahko pomenilo, da se je Jezus rodil v času “spomladanskega kotitvenega obdobja”. Toda pastirje s čredami tam lahko najdemo na prostem kadar koli, zato ta dokaz ne more določati natančnega letnega časa.
Evangelij po Mateju: “Modri z Vzhoda so prišli v Jeruzalem in govorili: Kje je ta, ki se je rodil kot judovski kralj? Videli smo namreč, da je vzšla njegova zvezda, in smo se mu prišli poklonit.” (Mt 2, 1-2)
Colin J. Humphreys, znameniti britanski fizik, navaja več možnosti, če astronomske podatke primerjamo z zgodovinskimi dogodki.
Če predvidevamo, da je bila betlehemska zvezda komet, obstajajo tri mogoča leta: 12, pet in štiri pr. Kr. Ob uporabi edinega pomembnega in natančnega datuma v evangelijih, petnajstega leta vladanja cesarja Tiberija (28/29 po Kr.), ko naj bi bil Jezus star “okrog trideset let” (Lk 3), ugotovimo, da je leto 12 pr. Kr. prezgodnje za njegovo rojstvo, saj bi jih do leta 28 po Kr. štel že okoli štirideset.

Herod Veliki naj bi umrl spomladi leta 4 pr. Kr., vendar je v času Jezusovega rojstva še živel, zato leto 4 pr. Kr. ni najbolj verjetno, četudi je mogoče. Poleg tega Kitajci ne opisujejo kometa, ki naj bi se pojavil leta 4 pr. Kr. Torej nam ostane leto 5 pr. Kr., ki ga kot najverjetnejše navaja tudi Humphreys.
Tu pa se zadeva začne zapletati. Poznejše študije so namreč pokazale, da se domnevni čas Jezusovega rojstva ne ujema z nekaterimi zgodovinskimi dogodki. Sveto pismo pravi, da se je Jezus rodil v Betlehemu, v Judeji, v obdobju kralja Heroda. Ta podatek postavi njegovo rojstvo v natanko določen kontekst.
Glede na zapiske zgodovinarja Jožefa Flavija je kralj Herod umrl med 29. marcem in 4. aprilom, in sicer leta 4 pred Kristusom. Tako bi lahko sklepali, da se je Jezus rodil leta 4 pr. Kr.
Nekateri zgodovinarji navajajo leto 4 pr. Kr. zaradi luninega mrka, ki se je zgodil tistega leta in ga omenja tudi Sveto pismo. A ni tako preprosto. Spet drugi zgodovinarji trdijo, da v tistem obdobju mrk ni bil dobro viden, šlo pa naj bi celo zgolj za delni mrk. Sta bila pa v Judeji dva lunina mrka dobro vidna v letu 1 pr. Kr.
Je datum sploh pomemben?
Vse to so razlogi, da večina strokovnjakov meni, da je bil Jezus rojen med letoma 4 in 1 pr. Kr. Čeprav to, da je bil Jezus rojen pred Kristusom, zveni čudno, gre zgolj za človeško napako pri začetku štetja let.
Morda nikoli ne bomo izvedeli natančnega zgodovinskega datuma Jezusovega rojstva. Najpomembnejše pa je dejstvo, da se je učlovečil zato, da bi nas odrešil. To je bil dogodek, ki je spremenil svet, in upajmo, da vsakokrat, ko ga praznujemo, spreminja tudi naša srca.
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
sej lahko. Vprašaj na unem babjem forumu za Micko, se spozna -je na potovanjih pofafala obrezanih tičev vseh barv, da bi namakalno v sahari lahko naredu iz njih. Povej da sem te jst poslal
evil.gif
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik capl pravi:
sej lahko. Vprašaj na unem babjem forumu za Micko, se spozna -je na potovanjih pofafala obrezanih tičev vseh barv, da bi namakalno v sahari lahko naredu iz njih. Povej da sem te jst poslal
evil.gif
jaz sem dobil informacije iz prve roke... lahko ga samo poližejo
evil.gif
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
zakaj poskušaš utemeljevati nek kvazi dogodek, ki se ni nikoli zgodil? v ta togodek moraš samo verjeti, ko ga začenš utemeljevati hitro spoznaš, da je lažen. saj vse molitve imajo "verujemo" ne pa "utemeljujemo". če hočeš logiko religija ni zate in prej kot boš to spoznal bolje ti bo.
 

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
Pa zakaj se tako spotikate v malenkosti, gledate drevesa, pa ne vidite gozda.
redface-1.gif
Danes sem prebrala:
"Človek je nastal dolgem procesu evolucije kot plod snovanja narave - je val samozavesti ki se dviga iz oceana in ko se samovšečno ozre nazaj v ocean, si pravi: ta gmota...je sploh živa?...ne ve, da bo poniknil nazaj vanj.....kaj pa ta živost pomeni, tega ne vemo. In potem nam postane razumljivejše, zakaj je človek prišel do pojma boga: tu so bile meje poznanja."
In to sem prebrala v "Tehniki transcendentalne meditacije", tovrstna meditacija izhaja od Indijskih modrecev.
Kaj je važen datum rojstva nekoga, ki je zgolj govoril o enem in istem,kar različne vere različno interpretirajo, da se lahko folk krega med sabo.
uf-1.gif
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
ti tudi ne vidiš gozda...
jaz se samo sprašujem zakaj nekateri tako obupno skušajo propagirati neresnične dogodke, če je pa bistvo vere - vera. ne pa logika. naj verjame v tak dogodek in naj to pove da on ne rabi zgodovinskega konteksta. potem ga bom pustil pri miru, ko pa začne z neko kvazi zgodovino je pa moja moralna dožnost, da ga popravim.
pa saj še molitev pravi "verujem da se je rodil in od mrtvih vstal" ne pravi "vem" in ne pravi "je zgodovinsko dokazano"