Legoland Nemčija

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
Zdravo!
Da ne odpiram nove teme.

Želja je peljati familijo (otroka 14 in 11let) v Legoland v Nemčijo med 25 in 30 septembrom, za 3 dni (2x za prespat).
Namen je it gor, prespat, cel dan Legoland, prespat, Legoland, po kosilu na nazaj domov.

Kaj priporočate? Prespal bi v mobilnih hiškah ali hotel, ne bi iskal prenočišča v penzionih blizu.
Kako gužvo lahko pričakujemo? Kdaj se splača it na pot v nedeljo ali čez teden?
Se da kje dobit kj ceneje za karte pa prespat pri njih, drugače bi rezerviral direkt na njihovi strani?
Še na kaj morem bit pozoren? Hrana vem, da je draga , tk da vem, da me bo prišlo brez prevoznih stroškov cca. 1000€.

hvala in lp
matej
 

Irbis

Pripravnik
18. feb 2022
41
29
18
Žal ti ne bo pomagalo, če rečem, da se je lani za črni petek dalo nabaviti karte za letos po polovični ceni.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Mogoče preveč pričakujete od Legolanda. Jaz ne vem kaj bi počeli tam 2 cela dneva.
Mi smo štartali gor iz slo, prišli gor ob cca. 12. bili noter do zaprtja, pa je blo že kr dost. Ni to Universal v Orlandu.

Potem smoi prespali v Güntzburgu, mislim da je bil Römer hotel in šli naslednji dan naprej proti Švici.
Če imate res na voljo dva dneva, pojdite drugi dan v Technoramo, ki je dobri 2 uri stran.

Je pa Grünzburg res luštno malo mestece, prav fino za malo se šetat naokol zvečer.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krajcar

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
ok, torej 1x za prespat.
zelim pa prespat v lego hiski.

nasi niso glih za neke oglede pa muzeje, ceprav bi spet rad sel v tehniski kizej v München.
so bolj za kako jezero, pa prespat kje ob jezeru. je pa problem z zeninmu dopustu tk da bo treba v nedeljo na pot, v sredo mora bit na sihtu ze.
 

aver

Pripravnik
9. jun 2008
435
11
18
Mi smo sli cez prvomajske. Plan je bil dva dni amapk smo se po nasvetih odlocili za en dan. No, na koncu smo bili veseli, da smo vzeli en dan, saj je bilo za nas dovolj. Ce bi pa zeleli se en dan bi pa spotoma preko spleta kupili vstopnice, saj smo prenocili v enem hotelu par minut voznje stran.

Smo sli tudi v tehnicni muzej amapk preveri so ga prenavljali in je polovica zaprta. Tako, da se samo del vidi oz. je dostopen.

Lp
 

bose

Pripravnik
23. sep 2009
292
14
18
daleč,daleč,daleč proč
Na povratku iz Legolanda smo se ustavili še v Münchenskem živalskem vrtu - Helabrunn Zoo. Je bil kar zanimiv - mogoče kot ideja.
2 dni v Legolandu bo verjetno preveč - ni tako velik.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Pozabi Nemčijo z avtom, rajši rezervirej letalske karte za danski legoland v Billundu. Stopiš dol z avijona, greš čez cesto in si v Legolandu, zvečer pa nazaj domov :)
 

dax

Majstr
22. maj 2012
709
1.629
93
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman in RoMeX

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Jaz z mulci zdaj vedno vzamem tri ali pa vsaj dva dni. Pa ne da bi bilo toliko videt, samo lahko greš na izi, pa ko imaš dovolj, se kje malo usedeš, gledaš "miniland" zadeve in podobno. In greš lahko ven, ko si utrujen (ko postanejo mulci tečni).

Mi smo bili letos na danskem, parkrat prej že v nemčiji. Letalo iz Benetk (Ryanair) nas je prišlo 85 po osebi, z doplačanim Priority paketom. Letališče v Billundu ni tako blizu, je treba kar s taxijem (ki ni pretirano drag, ene 15 v eno smer). Hoteli v Billundu so svinjsko dragi, sploh kar je od LEGO. Najceneje so hiške, okoli 350 na dan, hotel je oni grajski ene 450, original Legoland hotel (ki se drži parka), je pa 600+. Na noč, na sobo. Mi smo šli v hiške in je bilo ok, res pa je, da ni čisto zraven (se pa da peš). V Billundu je še Lego house, ki je vreden ogleda.

Glede Nemčije: park je malo manjši, a vseeno dober. Hotel je drag, mi smo spali v Gunzburgu. Hiške ne vem, če so. V parku je tudi "Factory", kjer se dobi posamezne kocke, česar v Billundu ni. Zoo v munchnu je vreden obiska.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Ko je bilo to še za našo družino aktualno, smo zmeraj prespali blizu parka. Včasih smo kampirali s šotorom, enkrat pa se spomnim, da smo spali kakih 20 km stran v motelu ob avtocesti sredi "ničesar". Nikoli se mi spanje ni zdelo drago. Kamp je bil cenejši od kampov na Hrvaškem tisti čas, prenočišče z zajtrkom pa tudi kvečjemu polovica takratne cene nastanitve med kako konferenco v Portorožu izven sezone v namestitvi s tremi zvezdicami.
Nimam vtisa, kako je sedaj. Zadnjič smo bili kakih 10 let nazaj.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Govoriš za Nemčijo ali Dansko?

Zadeve so se sicer povsod precej podražile. Zadnjič sem nek motel v Munchnu plačal 175€.

Kamp (če imaš svoj šotor ali avtodom) pa zna biti cenejši, kot na Hrvaškem.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Ja, nemčija ima prednost, da ta del bolj obljuden, medtem ko okoli Billunda ni praktično nič. Pa tudi sama izbira hotelov in prenočišč je omejena (in draga).
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Mi smo bili leto nazaj v nemškem Legolandu.
V neki akciji smo kupili dvodnevno karto s prenočevanjem v kampu in je bila cenejša od redne enodnevne.
Dokupil sem še eno noč samo v kampu, ker smo tja prišli zvečer = 35 EUR.
V tem kampu so tudi lego sodovi za prespat (kao hiške), poleg pa veliko naselje tematskih lego hišk.