Legoland Nemčija

Michkena

Pripravnik
4. avg 2007
750
-10
16
Zanima me če je kdo že bil v Legolandu v Nemčiji in kako ste potovali tja? Imamo dva manjša otroka in bi se radi izognili večurnemu potovanju z avtom.

Hvala in lep pozdrav.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
če večurno potovanje z avtom odpade, potem ostane samo še letalo. vlak je še bolj večurno kot avto.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik Michkena pravi:
Zanima me če je kdo že bil v Legolandu v Nemčiji in kako ste potovali tja? Imamo dva manjša otroka in bi se radi izognili večurnemu potovanju z avtom.

Hvala in lep pozdrav.

Bili lani, sli z avtom. Tam kempirali. Super je blo
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
38
48
Koliko sta stara otroka? Ne delat napake, da se ustrašite vsakega potovanja samo zato, ker so otroci majhni. Hrano in pijačo s sabo, več postankov, igrače, pesmice in pravljice s sabo in to je to. V skrajnem primeru tablica z risankami. Ko smo mi komplicirali zaradi dolžine potovanja nismo šli nikamor in še danes so problemi, da jih spravim kamorkoli.

Čim prej navadit, da je potovanje ok in zabavno, bolje bo. Avto je kul, ker si sam svoj šef, konec koncev se lahko ustavite za dlje časa kjerkoli, naredite vmesni ogled ali prenočitev.

Ali pa potujte ponoči in deca spijo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
V sede spati v tistih otroških sedežih ni ravno ....dvomim da bi celo pot spali.
Ker 6 ur spati v otroškem sedežu? Poleg tega, kdaj boš štartal? Sredi noči?
 

woukec

Zelenc'
10. okt 2013
15
0
1
Ne komplicirat! Do tja je iz Ljubljane točno 500km, od tega 490 po avtocesti. Mi smo šli lansko leto sicer na Nizozemsko, vendar smo naredili postanek v Legolendu. Kaj pa otrok ve kaj je 500km, če ve da gre v Legolend. Štartali smo, ko so se froci zbudili okoli 7h in do tja naredili dva 20min postanka. Nažigali smo siddartho in bigfoot mamo, tud Pušlarca se je vmes neki oglašala. Itak, da otroci niso ves čas pridni, sej so otroci!!!
smile-1.gif
Prišli smo tja okoli 13h, postavili šotor in navalili na legolend. Splača se ti kampirat, ker imaš v ceni karto za dva dni in dan kampiranja. Te pride ceneje kot družinska karta za en dan. Pa mi smo mel kot se spodobi za gorence vso hrano s seboj, ker so tam cene mal nad našim povprečjem. Uživajte...
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Mi smo šli v Legoland z par mesecev starim in to brez problema. Sedež se itak malo položi in lepo spi. Najbolje je sicer iti na pot zgodaj zjutraj, recimo ob treh-štirih, če to seveda voznika ne moti preveč. Ko sem potem mulc ob ene sedmih zbudi, si že skoraj tam. Pretegneš noge, nekaj poješ in potegneš še tistih sto km.

Ztriletnikom pa smo šli v Billund in nazaj grede še v Kobenhavn. Nazaj gre smo recimo zjutraj Iz Billunda v Kobenhavn (270km) tam malo okoli po mestu in potem domov (še 1670km, skupaj skoraj 2000 km). Mulc je najprej kakšno urco gledal ven in debatiral, potem je zaspal in spal do večera, ko smo se ustavili in nekaj pojedli, nato pa je spal do jutra, ko sm obili že mimo minhna, smo šli nekaj zajtrkovat in še par uric do doma. Imel ni nobenih otiščancev, niti se ni kakorkoli pritoževal.

Tablice ne uporabljamo več odkar nam je enkrat na krku zaradi tega bruhal.Saj po avtocesti še gre, če pa se vozi po kakšnih ovinkih in ne gleda ven, mu hitro postane slabo. Zdaj smo že par let brez vsake elektornike, pa nikomur nič ne manjka (imamo še enoletnika, ki mu tudi ni problem vožnja).

Z avionom se v Legoland po moje ne splača, ker ni nekih dobrih povezav in je treba recimo do Munchna, tam vzeti rent-a-car in potem še kar daleč z avtom.

Vozi tudi vlak in avstrijski RailJet niti ni tako drag, ustavi pa nedaleč od Legolanda.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik Michkena pravi:
Zanima me če je kdo že bil v Legolandu v Nemčiji in kako ste potovali tja? Imamo dva manjša otroka in bi se radi izognili večurnemu potovanju z avtom.

Hvala in lep pozdrav.

Ampak a bi v teoriji z letalom sploh bilo kaj hitreje? Edino opcija je potem, da na poti do tja rezerviraš hotel in greste po korakih do tja
smile-1.gif


bili 2x z avtom s tremi mulci, res ne vidim problema? In kaj točno to pomeni manjša? Kar nekaj stvari tam je tudi omejeno na višino.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.393
9.129
113
karte za otroke imaš v lego katalogu

kaj v tem kampingu je noter družinska karta za 100€ al kako?
 
Nazadnje urejeno:

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
karte za otroke imaš v lego katalogu

kaj v tem kampingu je noter družinska karta za 100€ al kako?

ja polek kempiranja dobiš še karto..najbolj ugodna varijanta
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
No, samo raje preveri za tvoj okvirni termin, cena 100€ je bolj v pred/po sezoni, poleti je bolj okoli 200+€
 

ojanez

Pripravnik
2. sep 2007
253
18
18
KSZ;
Vprašanje za tiste, ki ste tu že bili.
Kako je s primerno starostjo otroka? Poleti bosta moja stara 6 in 3 leta. Je za 3-letnike zadeva tudi že zanimiva, imajo vsaj nekaj atrakcij/voženj/stvari primernih za to starost?
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Jah, odvisno koliko ga je strah. Voženj je vsekakor dovolj tudi za take, da ne omenjam ogromne LEGO dežele, kjer je bil naš veliko časa.

Za veliko stvari je meja 90/100cm, tudi mlajši pa lahko grejo na vlakec, safari in še veliko stvari.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
No, samo raje preveri za tvoj okvirni termin, cena 100€ je bolj v pred/po sezoni, poleti je bolj okoli 200+€

Hmmm... izbral sem vikend od 24. do 25. junija ... je isto 100€ ...

LEGOLAND_-_Hotel-20170207-100448.png



Ce izberem pa vikend med 29. in 30. julijem ali pa recimo med 12. in 13. avgustom , je pa res drazje... in sicer 176€

LEGOLAND_-_Hotel-20170207-100609.png


Ampak se vedno je to vstopnica, ki je veljavna dva dni ... Cena posamezne druzinske vstopnice za en dan za 4 osebe je 132€, ce jo kupis sedaj ... Verjetno bo drazja, ce jo kupis kasneje ...
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
karte za otroke imaš v lego katalogu

kaj v tem kampingu je noter družinska karta za 100€ al kako?

pri kuponu za otroke iz lego kataloga velja da karte za odrasle kupiš pri blagajni? ne moreš kupit preko spleta?