Leče

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.299
62
48
To že, ampak oko brez leče se po plavanju sčisti, medtem ko pri očesu z lečo, lahko bakterija ostane na površini v kontakut oko-leča in obstane večja nevarnost okužbe.

Bo Jernej bolj strokovno to razložil
smile-1.gif
, on je medicinc
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Tako kot si napisal... večji problem so okužbe kot izguba leče.

Sploh kakšne bazenske vode so lahko problematične. Tam že tako ali tako ni preveč priporočljivo z lečami okrog strašit.


Lahko pa iz lastnih izkušenj potrdim, da se da z lečami brez problema gledat pod vodo. Sploh če imaš malce manjšo bazno krivino leče kot je bazna krivina očesa. Poleg tega leča tvori nekakšen zaščitni film pred roženico in v morski vodi ni pekočega občutka, ko odpreš oči.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.878
1.329
113
A potem je manj kritično, če plavam z odprtimi očmi v slani vodi kot pa v bazenski?
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Nic od tega ni ravno priporocljivo, je pa morska (recna) voda manjse zlo.
 

xeno

Pripravnik
2. mar 2011
39
0
6
L.J.
Jz že nekaj let nosim leče, mehke, in sem popolnoma navdušen. Nikoli več nazaj na očala, ne glede na strošek!

Glede nošenja leč na morju, nisem še probal, ampak me je okulistka opozorila, da lahko pride do infekcije, če z njimi plavaš/se potapljaš!
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik avantgarda pravi:
Kot dolgoletni uporabnik očal, bi sedaj rad preizkusil leče. Tako za par ur dnevno, ko se ukvarjam s športom ipd. Nočem se odreči očalom, ta bom nosil večino časa.

Hehe, tako sem tudi jaz začel nositi leče pred 14 leti - "samo za šport", sedaj pa imam očala samo za doma.
smile-1.gif


Sicer so ostali že vse napisali, lahko dodam samo, da so današnje leče proti tistim 10+ let nazaj kot nov svet. Si raje ne predstavljam kaj so v očeh imeli pionirji 20 in več let nazaj...
crazy1.gif


Jaz sem dal skozi vse večje firme (Zeiss, Bausch&Lomb...) in na koncu pristal na že velikokrat omenjenih J&J Oasys. Super zadeva!
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Ne vem, vendar to redno prakticiram.

Zadeva mi je prišla prav na morju, ko sem bil na barki, neka pomembna zadeva mi je padla v vodo in se z nezadržno hitrostjo začela potapljati, zato sem brez pomisleka skočil v vodo in z odprtimi očmi še ujel potapljajoči se predmet. Stestirano tudi v toplicah, leča mi ne pade ven.

in ko si rešil predmet, bi moral vzeti leče ven, jih sprati s tekočino za shranjevanje in za nekaj časa pustiti v posodici...
 

cresh

Fizikalc
2. sep 2007
1.137
6
38
Litija
ksz.

A ima kdo leče z visokim cilindrom?
Ker imam na levem očesu dioptrije -2.5 in potem še -3 cilindra. In nazadnje ko sem spraševal o lečah so bile kar precej drage in samo trde.