Leče

avantgarda

Pripravnik
13. mar 2008
186
0
16
Kot dolgoletni uporabnik očal, bi sedaj rad preizkusil leče. Tako za par ur dnevno, ko se ukvarjam s športom ipd. Nočem se odreči očalom, ta bom nosil večino časa. Zanimajo me te mehke leče, ki jih po uporabi odvržem. Par vprašanj:
- kako dolgo (koliko ur) jih lahko nosim?
- kako se je privaditi na njih? Vstavljanje, odstranjevanje ali kaj ribajo?
- katere znamke so kvalitetne? Kolikor se spomnim iz reklam sem slišal samo za Johnson&Johnson.
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
- jest jih nosim že cca.10let vsak dan (14ur)...prej mesečne, sedaj 14 dnevne
- imam mehke leče znamke Johnson&Johnson - Acuve Oasys (1x sem imel tudi Bausch&Lomb ampak so me nekaj motile)

Ribajo nič, prvih par vstavljanj bo tako ali tako težavnih....meni se je skoraj utrgalo...sedaj, ma ni nobenega problema v kakršnemkoli stanju
smile-1.gif

Za začetek si dnevne nabavi da boš videl če so ti OK...aja pa okulist ti mora zmeriti dipotrijo ker je drugačno kot pri očalih...da ne boš enako dioptrijo kupoval
smile-1.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Kontaktne leče niso ravno novotarija in tudi na Balkanu jih uporabljamo že več desetletij.

Nosiš jih od jutra do večera. Mehke leče (sploh dnevne) so najmehkejše in najmanj dražijo oko. Vstavljanje je nekaj, česar se boš moral navaditi. Nekaterim gre iz prve, drugi imajo malce težav na začetku.

Kar se tiče znamke... po mojih izkušnjah ni nekih posebnih razlik, pač osebne preference. Oasys dosti hvalijo (to so 14 dnevne), sam pa sem trenutno na Cibinih Focus Dailies (dnevne leče) in sem čisto zadovoljen.


Če jih še nikoli nisi nosil, boš po mojem navdušen. Ostra slika v celotnem zornem polju, nič ne ne ovira... super, skratka.
 

trbowc

Pripravnik
15. jun 2008
136
1
18
Jaz imam Johnson&Johnson - Acuve Oasys 14 dnevne. Nosim jih pri športnih aktivnostih 2-3 ure na dan, tako da jih uporabljam mesec dni ali pa še več. Ko se jih enkrat navadiš, je zadeva super, tako da ti jih priporočam.
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Jaz imam dvojne:

Oasys 14-dnevne in
Focus Night&Day

Čeprav se prve hvalijo, da so tanke itd. so v primerjavi z Night/Day kot bi imel karton v očeh. Skratka, Night&Day so neprimerno boljše, manj jih čutiš, so tanjše itd.

Je pa res, da lahko z Oasys za računalnikom delam dlje, ker se mi oko manj suši.

LP
 

mm46

Pripravnik
5. sep 2007
597
7
18
40
Jaz sem ravno prejšnjo sredo menjal očala za leče
smile-1.gif
Imam pa j&j oasys, 14 dnevne
- nosim jih 10-12ur dnevno
- ko so not jih sploh ne čutim, sem pa na začetku imel kr neki problemov predvsem z odstranjevanjem... prvič sem se zajebaval ene 45min (ene 3x sem mal pustil počivat vmes)
uf-1.gif

- jaz imam zaenkrat še testne j&j in sem zadovoljen tko, da bom kr na teh ostal

Jaz sem se na ta pregled spravljal vsaj tri mesce in morm rečt, da sem res zadovoljen, sploh ker sedaj vidim v vse smeri dobro pa pri fotkanju so mi očala že pošteno najedala
 

Nikka

Pripravnik
8. avg 2007
531
11
18
MB
kid.kibla.org
Nosim leče kakšni 2 leti in ne glede na znamko imam izsušene oči. Mogoče zato, ker veliko delam za računalnikom. V glavnem kapljice uničujem po tekočem traku
smile-1.gif
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
ksz

Leče nosim dobrih 10, 11 let. Očala sem imel še od prej. Začel sem z mesečnimi, potem pa sem prešaltal na dvotedenske. Trenutno uporabljam J&J acuvue oasys (kot jih je že nekaj pred mano omenilo), z njimi sem zelo zadovoljen. Nekaj sem eksperimentiral tudi z enodnevnimi, vendar nikakor nisem našel pravih, vedno me je kaj motilo. Tako da sem na koncu šel nazaj na te, ki jih imam zdaj.
Nosim jih cca16 ur dnevno. Ko je burja, si včasih kanem kapljico ali dve v oko, če me začne "praskat", sicer pa se trudim čimmanj koristit te zadeve (oziroma ko je dejansko potreba, se pravi si ne zlivam noter kapljic iz navade).

Je pa to na novo odkrita svoboda. Kot so že omenili, popolnoma ostra slika v celotnem vidnem polju, enostavnejše športno udejstvovanje, sam recimo tudi fotkam in si lahko fotič normalno prislonim k očesu itd...
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.499
4
38
trigga: podpis, se v vsem strinjam. Bi te pa vprašal ali uporabljaš J&J Acuvue Oasys ali J&J Acuvue Oasys with HydraClear Plus? Ker tele druge so šele bomba proti prvimi, pa so že one odlične
wink-1.gif
.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.878
1.329
113
A Bausch&Lomb PureVision pa nihče ne uporablja, meni so vrhunske. Delam za računalnikom, plavam z njimi pod vodo. Imam pa mesečne.
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Jest sem jih imel 1x ampak so me začele motiti...je bilo pa to že nekaj let nazaj.
Najraje bi pa opreacijo naredil in plačal par tisoč EUR....sem se pa pozanimal pri okulistu in pravi da bi moral imeti res še slabši vid (trenutno - 3,00), in da je kao slaba stran tega da bi se mi zleti poslabšal vid in nebi videl od blizu, tako da bi moral imeti spet očala.... Koliko je na tem ne vem, ker nisem niti preverjal, samo si pa enkrat res želim znebiti tudi teh leč ipd.
smile-1.gif
Je že kdo na forumu imel takšno operacijo, sam jih nekaj sicer poznam samo so mlajši in zadevo res hvalijo.
 

BeerBelly

Pripravnik
5. dec 2007
445
1
18
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
A Bausch&Lomb PureVision pa nihče ne uporablja, meni so vrhunske. Delam za računalnikom, plavam z njimi pod vodo. Imam pa mesečne.

Kako je res s tem plavanjem pod vodo? Meni je okulistka odsvetovala plavanje v vodi z lečami. Gre tu predvsem za možnost da lečo odplakne iz očesa?

Uporabljam pa Acuvue Oasys kot tudi večina pred mano.
 

dinos77

Pripravnik
2. nov 2010
589
1
18
Slovenija
Leče uporabljam že več kot 10 let. Moje izkušnje. Najprej sem imel dvoletne!? ampak če jo izgubiš, uničiš je to kar velik strošek. Trenutno uporabljam od Johnsona, mehke leče Oasis 14 dnevne in če se slučajno zgodi,da bi jo izgubil, dam notri novo.

Ne si sam izbrati leč, pojdi k okolistu na pregled in probo, saj nekaterim ne paše določena vrsta leč. Tam ti jih okolist da notri za 20 min in preveri odziv očesa. Če pride do reakcije, takšne leče niso zate.

Pod vodo ti jo v veliko primerih odplakne. Ne smeš odpreti oči pod vodo. Jaz jih imam na morju skoz notri in mi še ni nikoli padla ven. Kolega pa lahko gleda z njimi pod vodo, samo nevem kako je to mogoče?? Mogoče se mu tok prilepi, da ne pade ven. Ne priporočam
smile-1.gif
 

Kiara

Pripravnik
1. feb 2010
232
0
16
Bled
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
A Bausch&Lomb PureVision pa nihče ne uporablja, meni so vrhunske. Delam za računalnikom, plavam z njimi pod vodo. Imam pa mesečne.

Jaz jih uporabljam! Vsak dan 10-12 ur (za računalikom)... super so!
Moram pa reči, da še nikoli nisem plavala z njimi. Opozorili so me samo, da ne smeš gledati pod vodo, ko nosiš leče.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.878
1.329
113
Ne vem, vendar to redno prakticiram.

Zadeva mi je prišla prav na morju, ko sem bil na barki, neka pomembna zadeva mi je padla v vodo in se z nezadržno hitrostjo začela potapljati, zato sem brez pomisleka skočil v vodo in z odprtimi očmi še ujel potapljajoči se predmet. Stestirano tudi v toplicah, leča mi ne pade ven.
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.299
62
48
Citat:
Uporabnik BeerBelly pravi:
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
A Bausch&Lomb PureVision pa nihče ne uporablja, meni so vrhunske. Delam za računalnikom, plavam z njimi pod vodo. Imam pa mesečne.

Kako je res s tem plavanjem pod vodo? Meni je okulistka odsvetovala plavanje v vodi z lečami. Gre tu predvsem za možnost da lečo odplakne iz očesa?

Uporabljam pa Acuvue Oasys kot tudi večina pred mano.
Večji problem so baKterije, katerim je oko z lečo izpostavljeno in lahko fašeš infekcijo. Bolj je to nevarno, kot pa da ti lečo odplakne. Ja z sem tudi dostikrat plaval z lečami pod vodo in gledal, pa mi je ni odplaknilo.
 
Nazadnje urejeno: