LCD TV + DVI + nVidia GeForce 8500GT

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
OK hvala, sem naročil sedaj tegale: http://www.mimovrste.com/artikel/2340015116/adapter-hdmi-zenski-dvi-zenski
smile-1.gif
 

ecan

Pripravnik
11. avg 2007
371
0
16
No sedaj pa bo. Da boš še bolj siguren poleg slike adapterja piše za kakšne namene je.
 

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
Adapterček sem šel danes iskat, vendar ne paše v TV
frown-1.gif


Embalaža:


Adapterček:




HDMI vhod na TVju:


Ali sem jaz nesposoben in mi ne uspe nikakor vklopiti adapterčka v TV, ali sta oba moška, oziroma oba ženska?
redface-1.gif
 

Mare77

Fizikalc
13. feb 2009
1.323
7
38
47
Okolica južne LJ.
Citat:
Uporabnik Stupo pravi:
Ni najbolje
smile-1.gif

Kabel sem naročil na mimovrste za slabih 30€ in se pojavljajo na črni podlagi rdeče motnje, pri ostalih barvah je pa vredu.
So mi rekli naj ga nesem nazaj, da mi ga bodo zamenjali, ampak dvomim da bo z novim kaj bolje.

No, jaz imam namen vzeti unega za 80€ in upam, da bo delalo ok
confused-1.gif
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Ne bodi len in se spokaj do BigBanga, tam jih imajo, da jih prodajajo, primeš v roke, se prepričaš, da je pravi in domov. Če pa si invalid pa povej, ti bom šel jaz jutri rade volje ponj, ni problema.
 

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
Sem že bil v BB in jih imajo, cena je pa 32€ za ta adapterček
uf-1.gif

Sem naročil še en adapter z moškim HDMI, da vidim kakšen bo - če bo enak kot ta.
 

ecan

Pripravnik
11. avg 2007
371
0
16
Upam, da iz slike vidiš da je to moški HDMI utikač. Poglej v televizorju imaš takega.
 

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
Sem malo pobrskal še po Wikipediji. Kakor piše naj bi bil to ženski konektor:


moški konektor pa naj bi izgledal tako:



Citat:
Nineteen pins, with bandwidth to support all SDTV, EDTV, and HDTV modes.[2] The plug (male) connector outside dimensions are 13.9 mm × 4.45 mm and the receptacle (female) connector inside dimensions are 14 mm × 4.55 mm.[46] Type A is electrically compatible with single-link DVI-D.[47]


Torej potrebujem moški HDMI konektor?
smile-1.gif
 

ecan

Pripravnik
11. avg 2007
371
0
16
Vidim, da bo tukaj treba počasi razlagati kakšna je razlika med moškim in žensko!
 

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
Citat:
Uporabnik ecan pravi:
Upam, da iz slike vidiš da je to moški HDMI utikač. Poglej v televizorju imaš takega.
Potem sem dobil kar sem naročil - ŽENSKI HDMI vtikač? Pravtako ima televizor ženskega. Vsaj če je verjeti wikipediji naj bi bilo tako?
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Zgleda, da je poimenovanje pri HDMI malo nasprotno očitnemu...

Kot je že bilo omenjeno, najbolje it s kablom v trgovino (TV-je že imajo tam) in direktno probat adapter. Čeprav je pogled že dovolj.
 

BluTuTh

Pripravnik
18. sep 2009
140
0
16
Zakaj pa ne bi peljal zvoka po ločenem kablu?
Sicer vem, da to ni najbolj praktično, je pa najbolj poceni, če ti drugače graf. kartica povsem ustreza.

Jaz sem imel namreč enak problem, kratica GF8600GT, ki prav tako ne zna poslati, zvoka preko HDMija. Ker mi kartica povsem zadostuje sem pač kupil 10m audio kabla (5€ v BB) in stvar rešena. Je pa res da mora imeti TV audio vhod, ki ga lahko kombinira z HDMI sliko. Poleg tega pa imaš tako samo stereo zvok, samo glede na to da priklapljaš na TV je to povsem dovolj.
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Citat:
Uporabnik Stupo pravi:
Adapterček sem šel danes iskat, vendar ne paše v TV
frown-1.gif


Embalaža:


Adapterček:




Ali sem jaz nesposoben in mi ne uspe nikakor vklopiti adapterčka v TV, ali sta oba moška, oziroma oba ženska?
redface-1.gif

Saj imaš pravega. Rabiš še en navaden HDMI kabel. Na grafični je moški DVI konektor. Nanj natakneš ta adaptor (ženski DVI). Potem rabiš še navaden HDMI kabel, ki je moški/moški. En del vtakneš v ženski hdmi vhod na TV, drugi pa v ženski HDMI izhod iz tega adapterja (PC-ja). To je to. Zvoka preko tega (verjetno) ne boš imel. Se pravi boš rabil še en kabel za zvok. Če ima PC digitalni SPDIF izhod in TV SPDIF vhod (rumeni činč konektor), potem lahko imaš tudi prostorski zvok. Drugače pa preneseš navadni stereo analogni zvok iz konektorja za zvočnike, ali line-out (če ga zvočna na PC ima)