LCD in ostrina

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
namenoma ne bom povedal cene in modela monitorja.
probelm je pa sledeč:
slike so super, pisave pa imajo kao neko senčenje.
primer:(pri meni je "senca" siva, rdeča je zato, da lažje razložim)
font.png


če nardim printscreen in potem pisavo povečam v photoshopu ni senc. tko, da je očitno nekaj na monitorju.

nastavitvi resolucije in frekvenca sta pravilni, ostrino sem že štelal pa ni blo nč boljš, sem dau na auto, pa je še vedno isto.

v službi presedim 8ur in več za istocenovnim monitorjem pa nima te "napake".
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Glej zdaj ... a monitor si danes kupil ? Popolnoma nov ?
Povej vsaj koliko xx" ima monitor ....
confused-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ne monitor ni nov, kako leto star. ima 1600x1200resolucijo. pa ni iz hoferja in podobnih trgovin;)
pa uno cleartype sem tut že sprobaval pa nč boljš.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Hmm ... in to je naenkrat začelo delat ?
A si probal DPIje povečat ?

Glede na to, da imajo monitorji 3 leta garancije je najbolje, da greš lepo v trg. kjer si ga kupil in reklamiraš zadevo, da ti odpravijo napako.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
kupil sem od kolega, na hitro ko sem ga testiral pri njemu se mi ni zdelo nič čudno, bolj sma bila pozorna na mrtve pixle. on ni nikol jamru da je z monitorjem kaj čudno, je tudi sam dost picajzlast, tko da sem kupil v veri da je vse tipitopi, zato tudi nisem veliko preverjal sliko. še kak dan bom počakal, pa probal še kake nastavitve, če ne bo nič boljš pol bo pa res zgleda treba nekaj ukrent. ja ima še 2leti garancije, tko da še ni prepozno. prodal ga je zato, ker ima mal težave z dioptrijo in se mu črke zdijo premajhne.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
sem, pa ni boljš. oz bi blo na 150% ali 200% sam to je pa pol preveč in text zgleda kot boldan.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Pa probaj spremeniti text .
Morda je v monitorskih nastavitvah pač kolega imel kaj nastavljeno, kar je njemu kot slabovidnemu odgovarjalo, tebi pa ne.
Najbolje, da vprašaš kolega, če je imel kaj posebej nastavljeno. Če ne, potem priporočam, glede na to, da je zadeva v garanciji, da greš na servis.
Zdaj, da si to kupil od kolega ... itd glih ne rabiš razlagat, pač reči da se je to začelo dogajat pred cca. 2 dni nazaj.
wink-1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Probaj kako testno sliko. So tam tudi problemi?
(na netu je milijon programov za test monitorja, ki prikazujejo razne testne slike: za kontrast, barve, ločljivost itd ... najdi tako, ki ima vertikalne črnobele črte raznih debelin)
 

ziggy

Fizikalc
8. nov 2007
1.133
2
36
Če imaš analogen priklop imaš po vsej verjetnosti zanič grafično. Imam v službi enega takega pacienta.
 

Company

Pripravnik
7. okt 2007
787
6
18
Točno tako je izgledalo tudi pri meni. Pomagala je edino menjava grafične karice, kot je bilo pred mano povedano. Sem takrat sicer zasledil, da je precej odvisno tudi od gonilnikov in da naj bi apdejtani gonilniki to rešili, Vendar sem raje zamenjal grafično (dober izgovor
cheer.gif
)
LP!
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
na vse:
monitor sem malce obrnil dol in je boljše-sam ni še to to.
sem danes posodobil gonilnike odgrafične od monitorja so že bli najnovejši
malce kasneje ali pa jutri bom probal še na enem prenosniku in sporočim rezultate (če bo isto gre na servis)
ja je analogen priklop ker je prenosnik že malce starejši
sem tudi testiral z nokia testerjem pa se mi tam zdi vse ok.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
sem ga priklopil na malce boljši prenosnik in je bila slika boljša, tko da zgleda da res grafična prešvoh.
sam se je pa od prvega dne pri meni pa do tega trenutka slika mal izboljšala in sedaj skor ni več moteče. sam vidim, da bo kmal treba prenosnik zamenjat, ker ne dohaja več nove tehnologije:(
 

alal

Zelenc'
19. avg 2007
23
1
3
Če nimaš originalnega VGA kabla od monitorja, poskušaj še z drugim kablom. Vsaj pri meni je bila očitna razlika.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
kabel imam originalen, je pa zelo tanek. če najdem kerga druzga bom pa res za hec probu.