LCD 22"

mish

Pripravnik
18. avg 2007
181
0
16
Obišči stran
Ima me, da bi si kupil 22" wide LCD. Ker bi monitor služil za oblikovalske namene, me zanima kater monitor priporočate (da ima čimbolj realne barve). Vem da 22-tke nimajo S-IPS matrike, zatorej tudi ne popolnih barv, a vendar kateri izmed trenutno dobavljivih v slo naj bi imel boljše barve?

Nekaj sem gledal ta monitor http://www.mimovrste.com/artikel/265003162...ps-220ws8fb-crn ki ima, pod specifikacijam ima namreč naveden neko dobro sRGB kalibracijo. Samo me zanima zajem barvnega razpona zanj, diagrama pa ne najdem nikjer.

Ali obstaja kakšen S-IPS wide monitor (21" recimo)

Pa naj bo hard limit 100 starih tisočakov.

p.s. Odgovore v stilu "za oblikovanje rajš nabav CRT monitor lcd je jebeštrga" ali "LCD pa barve HAHAHA" zadržite zase
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Težko boš dobil monitor s takimi zahtevami pod 420€. 21" so že v osnovi dražji od ostalih bolj "standardnih" velikosti... Najbližje tvojim zahtevam je 20" LG L2000C. Tudi jaz gledam kateri monitor uzeti, pa so mi bili 22" widescreen v tem cenovnem rangu odsvetovani. Če se pa ša z obliovanjem ukvarjaš, potem pa sploh nimaš kaj veliko razmišljat o tem...
 

TuTuRuTu

Fizikalc
14. avg 2007
120
43
28
Ljubljana
Pozdrav,
Sam sem bil v podobni dilemi, pri nakupu 22" monitorja. Najprej sem domov pripeljal LG 226WTQ. Po eni uri je romal nazaj v škatlo in drug dan vzel Samsunga 226BW. No ta je zdržal celo en dan..
Sedaj je na mizi Dell E228WFP in sem zelo zadovoljen. Dasiravno je spet TN matrika, je zame dosti boljši monitor kot prva dva. Moje priporočilo je Dell.

Lp
 

mish

Pripravnik
18. avg 2007
181
0
16
Obišči stran
Uh ne, ta LG odpade .. je 4:3 razmerje. Potrebujem 16:10 oziroma wide screen (2x a4+ orodja na vsaki strani)

Za dell mi je bilo že svetovano ja. A se tega della da nastavljati po višini? Namreč sedaj imam že drugega samsunga in oba se je dalo nastavljati po višini. Opazil pa sem da se skorajda nobenega 22" ne da nastavljati tako.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
pa ma Dell E228WFP DVI ?

no ker tud sam mam zadnje čase precej takega dela, me je res začela motit majhnost monitorja, zato če ma kdo še kak predlog ..
tongue-1.gif