Lateks ležišče - izkušnje s ponudniki

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Hej. Trenutno imam Dollarjev lateks, po 9 letih je izgubil na prožnosti, kar se pozna tudi na hrbtenici in je čas za menjavo. Bil sem zadovoljen, sem pa pri trenutni ponudbi opazil, da ima Dollar precej nizka lateks ležišča. npr njihov comfort je 16cm lateksa + 2cm prevleke = 18cm.

Iščem striktno naravni lateks, 200x90. Kar sem raziskal.

Meblo: Jogi Koala, 20cm + 2cm = 450 eur v akciji. Probal, deluje ok trdota (imajo univerzalno ena trdota za vse). Ima pa samo 2 leti garancije.

Marsen: En model dunlop lateks, 22cm+2cm. Baje dobra kakovost. Problem je, da je meja med trdim in srednjim ležiščem 90kg. Imam 85kg, srednji mi deluje malo mehak, trdi pa pretrd. cca 480 eur s popusti.

Drug model, nek nov način lateksa, tak precej bolj prožen, upogljiv, 100% origin. 22cm+2cm. Trda varianta, čuden feeling ležati. Baje je podobno vodni postelji. Ko se uležem, me tko objame nekako, ampak ko sediš se udre ful. Pa gunca se vseskupaj. Ta je dražji, pozabil koliko.

Slovenska postelja: Nisem uspel probati, čakamda bo na zalogi. Model Galant 18cm + 2cm. Dražji je 915 EUR - 30%, kar je vseeno 600+ EUR. Načeloma vsi hvalijo Slovensko posteljo.

Dollar. En model je 16cm + 2cm prevleke. En model pa je 16cm + 2x2cm piramide iz unega mehkega lateksa. Tudi nisem uspel probati. Drugi ponudniki šinfajo, da je kitajsko poreklo, cene so tudi visoke. Je pa 10 let garancije.

Ikea odpade, ker ni naraven, dormeo tudi.


Kakšna mnenja?