Lastno drevo na cesti

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Kakor je iz slik razvidno je ponoči drevo padlo na cesto. Drevo je moje. Me pa zanima kdo more to pospravit glede na to da cesta ni moja?
Ps. Naredil sm prostor lihk tok da gre avto mimo ker sm v sluzbi in bom po službi tudi pospravil.
 

Priponke

  • Screenshot_2022-09-30-09-25-18-742_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2022-09-30-09-25-18-742_com.miui.gallery.jpg
    1,7 MB · Ogledi: 326

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.600
253
113
za prvo silo gasilci, če je prometna cesta (kar pomeni da ga razžagajo tok, da ga lahko ob cesto spravijo). Tole je sicer videti kot dovozna pot...

potem pa lastnik.

kaj ima veze kam pade? tvoje drevo je padlo. pospravi ga. Ampak glede na to, da veš, da je tvoje, bi bilo lepo, če ga sam pospraviš in ne obremenjuješ gasilcev. Imaš motorko in traktor in še kakšne roke?

neki drvc pa bo!
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Ja sej to ni problem za pospravit. Bole je splošno vprašanje. Cesta ni dovozna pot, ni pa tudi tako prometna. Trije vikendi so naprej po cesti
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Ja sej to ni problem za pospravit. Bole je splošno vprašanje. Cesta ni dovozna pot, ni pa tudi tako prometna. Trije vikendi so naprej po cesti
Poklič Andya, bo zrihtu, ma izkušnje z ogroooomnimi vejami :valjamse:

Drugač pa tko kot so ti napisal, ponavad gasilci motorke gonjo ponoč, če maš pa ti voljo, pač ti narediš. Pospraviš do konca pa seveda ti kot lastnik.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Ko pridem iz službe pospravim. Motorko sm lihk nabrusil prejsn teden
Pomoje bos tako najhitreje.. če ni prometna cesta je verjetnost, da to kdo opazi in gasilci/komunala pospravijo majhna (nimam niti ideje kako je s stroški posredovanja?)

Drgač sta pa dve opcije:
- če so vikendi obljudeni - te bo mogoče kdo presenetil in pospravil preden prideš s šihta..
- če so v vikendih *** te bo na vratih čakalo obvestilo "da pospravi svoje drevo"..
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.600
253
113
Pomoje bos tako najhitreje.. če ni prometna cesta je verjetnost, da to kdo opazi in gasilci/komunala pospravijo majhna (nimam niti ideje kako je s stroški posredovanja?)

Drgač sta pa dve opcije:
- če so vikendi obljudeni - te bo mogoče kdo presenetil in pospravil preden prideš s šihta..
- če so v vikendih *** te bo na vratih čakalo obvestilo "da pospravi svoje drevo"..

to je intervencija, naravna nesreča. ni stroškov za lastnika.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.807
4.304
113
Kakor je iz slik razvidno je ponoči drevo padlo na cesto. Drevo je moje. Me pa zanima kdo more to pospravit glede na to da cesta ni moja?
Ps. Naredil sm prostor lihk tok da gre avto mimo ker sm v sluzbi in bom po službi tudi pospravil.
Ne razumem folka, da sam preventivno ne poskrbi za tako drevo, lahko bi padlo na koga in ga ubilo!
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Drevo se ni zlomilo. S koreninami vred je šlo.
Je pa to tko s stvarmi ki jih nekdo pusti stati 14 let. Bo definitivno prišel tudi ta del na vrsto in to kmalu.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.807
4.304
113
Kar zacni podirat vsa drevesa v radiju 30m od javnih povrsin ;)
To je spet tvoja interpretacija, to drevo je bilo na daleč vidno, da je "mrtvo" in nevarno za okolico, in kot dokaz se je podrlo, ko ni bilo viharja,
in če bi to drevo v takih pogojih padlo na nekoga, bi bil on kazensko in odškodninsko odgovoren.

Če je pa drevo zdravo, pa ni potrebe po tako rigoroznih ukrepih in v primeru da ga podre vihar, tudi on ne nosi odgovornosti...

V tem primeru je imel srečo...