Laptop za solarja do 500€

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
In iz tega razloga me ne bo noben prepričal, da chuwi za 270€ z "atom" procesorjev N4100 ne more normalno poganjati šolskega dela. Sploh v kompletu z SSD in 8GB rama.... Cena je pa tudi tako smešna, sploh če moraš kupit več enakih ker imaš več mulcev.
S tem se ne morem bolj strinjat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: KarEn

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Pa sej je jasno da bo vsak nov notebook z 8GB rama in SSD jem popolmoma primern za:
  • pisarniška opravila
  • šolo
  • surfanje
  • youtube/netflix/HBO go.....
  • gledanje filmov in poslušanje glasbe
Seveda pa odpade:
  • virtualizacija
  • razvoj softvera
  • editiranje videov
  • gaming
  • 3d modeliranje
  • ....
Res ne vem zakaj je treba tako znanost zganjat.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
graja na kamero.
kot bi imel cedilo na kameri. Slabša kot desetletje stara Medion. Tudi barv nima nobenih. Sem se sicer nekaj igral z nastavitvami,.neuspešno.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
No tole je 50€ več, kar je pa že denar za nekatere... BTW: v leclercu so mel enga acerja aspire 3 za eno chuwija. Če je tista plastika enaka kot na temle modelu, potem samo buhpomagej :D

Kot je rekel kalbo, niso vsi za vse. Eni ne morejo delat na računalniku za 5k ker jim je prepočas, drugi pa furajo pentium procesorje stare 10-15 let BP. Poznam celo geodete, ki imajo 10+ stare laptope in s tem dobro služijo...

In iz tega razloga me ne bo noben prepričal, da chuwi za 270€ z "atom" procesorjev N4100 ne more normalno poganjati šolskega dela. Sploh v kompletu z SSD in 8GB rama.... Cena je pa tudi tako smešna, sploh če moraš kupit več enakih ker imaš več mulcev.

Konec koncev pa. Cel svet jih testira in so pozitivni odzivi, samo na alterju to ni za nikamor. Vsakomur svoje...


Če se prav spomnim je spraševal kateri je boljši nakup.
Kar Lenovo definitivno je.

Za pisarniško delo pa bo tudi chuwi ok.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Čez ekran je zelo redko folija. Preko kamere pa kar pogosto.

Mimogre na Ebay.de


Prodaja, Saturn (MediaMarkt). Ryzen 5 4500z, 512ssd

Z kodo POWERSPAREN20

se pa cena malo zniža.

Lp
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Pa sej je jasno da bo vsak nov notebook z 8GB rama in SSD jem popolmoma primern za:
  • pisarniška opravila
  • šolo
  • surfanje
  • youtube/netflix/HBO go.....
  • gledanje filmov in poslušanje glasbe
Seveda pa odpade:
  • virtualizacija
  • razvoj softvera
  • editiranje videov
  • gaming
  • 3d modeliranje
  • ....
Res ne vem zakaj je treba tako znanost zganjat.

Ker je na forum iz slo-techa prišel nekdo, ki je pojedel vso pamet tega sveta. In chuwi oz kitajci so največje sranje, ni za nikamor ipd... Četudi človek načeloma ve kaj govori, ne zastopi, da nekateri NE rabijo zadev za 500, 600+, da bodo odpiral word pa zoom :)
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.210
5.236
113
Jaz sem bila v precepu. Slabih 7 let nazaj sem kar scolala za kompjuter, takrat tudi več rabila pa ultrabooka. Danes rabim osnovne zadeve, iz prvega sklopa alinej zgoraj in mi služi več kot odlično. Nekako na nivoju današnjega 300€ laptopa, sem ugotovila po pol ure googlanja. Pol sem pa gruntala, a malemu kupim novega za 300 pa je nov lepo zapakiran, ali kupim kaj za 2x toliko, pa dam starega njemu in tako najbrž ne bomo obeh hkrati v smeti metali. Tok sem mozgala, da sem si na koncu kupila nekaj krasnih kosov oblek, ki jih imam zdaj lahko za po bajti. On je pa zaenkrat brez ostal. Upam, da jih čimprej v šolo spustijo, ker nima kej cel dopoldne v ekran bulit...
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.687
348
83
Čez ekran je zelo redko folija. Preko kamere pa kar pogosto.

Mimogre na Ebay.de


Prodaja, Saturn (MediaMarkt). Ryzen 5 4500z, 512ssd

Z kodo POWERSPAREN20

se pa cena malo zniža.

Lp

Se najde kaj podobnega pri nas za dokaj podobno ceno?

Pa v čem se Asus prenosniki razlikujejo v serijah ZenBook in VivoBook?

Sam iščem 14 col prenosnik, čim bolj kompakten, USB-C hitro polnjenje, ryzen 5 ali core i5, 8gb ram, vsaj 256 ssd za neko normalno ceno... Ne rabim pa nekega drugega touch screena... Mogoče bi bilo še fajn, če je Flip izvedba...
 
Nazadnje urejeno:

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
dobro razmislite, glede dimenzij, 14 + FHD je precej malo in neuporabno, če boš brez dodatnega monitorja.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.687
348
83
Ne rabim za delo, ampak za doma, za "te pa te" (občasno)... Doma večina brskamo s tablico, mali laptop bi imel za kak word dokument, napredno brskanje (npr.: iskanje letalskih kart in podobno), za shranjevanje slik (in urejanje v mape), urejanje Bolha oglasov, itd... Skratka pač za tiste stvari, ki so na tablici bolj "štoraste" za naret... Imam na firmi nek "konto", ki ga lahko izkoristim za nakup kake računalniške opreme... ;)

Da je kompakten, pa bi mi prišlo prav na kakšnem službenem potovanju itd... ;) Pa v bajti ga lahko potisneš kamorkoli...

Ter OBVEZNO USB-C polnjenje... ;)
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.184
5.728
113
dobro razmislite, glede dimenzij, 14 + FHD je precej malo in neuporabno, če boš brez dodatnega monitorja.

Hm, jaz imam za privat zajebancijo (beri srfanje iz postle in kak film na dopustu) kitajca s 13.3" fhd in je super. Normalno imam nastavljen scaling 125%. Tistih 2x na leto, ko moram pa še za šiht nahitro kaj naredit na dopustu, pa imam itak remote desktop pa na 100% scaling in je bogovsko, da imam FHD. Zadeva je mini pa ima 1 kilo.

Za delo imam še 14" fhd elitebooka, ampak to nikoli ne zapusti docka z 2 monitorjema gor priključenima. Je vendarle velik in težak in kar je najhuje ima ventilator :)
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
4. generacija še vedno ni "pljusknila" v slovenijo...vsaj v večjih količinah. no, resnici na ljubo, tudi najpočasnejši ryzen 3 3200 je v navezi z 8gb in 250 ssd prav odziven. seveda, če ga uporabljaš za pisarniška opravila. karkoli močnejšega boš vrgel vanj, bo zajamral...
res me pa zanima, kako ljudje uživajo v ekranih 13 ali 14 z fullhd ali 2k ali celo 4k resolucijo. brez scalinga češ da je bolj ostro. ne vem, očitno ne govorijo iz mene 20-letne oči :)