Laptop do 600€

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.348
243
63
Moj maturant ima 14 palčnega asusa( od prvega leta) in pravi, da je ekran ravno prav. In zraven ima še zunanji 24 palčni monitor. Za prenašanje je pa super. Enakega ima tudi hči gimnazijka in ji je tudi ok.
Upam, da si videl, da pri Lenovu ni Windows OS zraven.
 

pol3ni

Fizikalc
10. jan 2011
355
228
43
Idrija
Ja imela ga bo v študentskem domu,doma je itak namizni računalnik.Upam da ji zdrži še za čez fax.Ja sem videl ja.Windowse si naložim sam
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Za neko resno delo itak rabiš zunanji monitor, tipkovnico in miško. Direktno delo na laptopu je ergonomska nočna mora.

Tako da boljše kupiti manjši laptop, ki bo lažje prenosljiv ko gre domov oz. na faks na predavanja/vaje.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Ja imela ga bo v študentskem domu,doma je itak namizni računalnik.Upam da ji zdrži še za čez fax.Ja sem videl ja.Windowse si naložim sam

Obvezno kupi nek laptop, na katerega lahko priklopiš USB Type-C "docking" (beri: port replicator). Potem pa kupiš samo en zunanji monitor z vgrajenim dockingom in na monitor priklopiš še tipkovnico in miško. Med monitorjem in laptopom je potem samo USB Type-C kabel, preko katerega poteka čisto vse, tudi polnenje laptopa (monitor polni laptop).

Recimo tale monitor: https://www.lenovo.com/us/en/access...h-10A16270QP127inch-Monitor-HDMI/p/61AFGAR1US

Sicer pa dobiš za ~30€ tudi ločene Type-C port replicatorje, ki jih uporabiš na klasičnem monitorju (primer na Amazonu). Ampak če monitorja še nimaš, potem kupiš seveda takšnega z že vgrajenim "dockom".
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Obvezno kupi nek laptop, na katerega lahko priklopiš USB Type-C "docking" (beri: port replicator). Potem pa kupiš samo en zunanji monitor z vgrajenim dockingom in na monitor priklopiš še tipkovnico in miško. Med monitorjem in laptopom je potem samo USB Type-C kabel, preko katerega poteka čisto vse, tudi polnenje laptopa (monitor polni laptop).

Recimo tale monitor: https://www.lenovo.com/us/en/access...h-10A16270QP127inch-Monitor-HDMI/p/61AFGAR1US

Sicer pa dobiš za ~30€ tudi ločene Type-C port replicatorje, ki jih uporabiš na klasičnem monitorju (primer na Amazonu). Ampak če monitorja še nimaš, potem kupiš seveda takšnega z že vgrajenim "dockom".
Mal si me zakuru s tem Type-C port replikatorji, poznaš kakega pametnega ki omogoča priklop dveh monitorjev (HDMI ali DisplayPort)?
Edit: mogoče tole?
 
Nazadnje urejeno:

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Mal si me zakuru s tem Type-C port replikatorji, poznaš kakega pametnega ki omogoča priklop dveh monitorjev (HDMI ali DisplayPort)?
Edit: mogoče tole?

Če imata oba monitorja DisplayPort, pri čemer ima eden izmed njiju DisplayPort output, potem lahko kupiš port-replicator z enim DP izhodom, monitorje pa daisy-chainaš. V teoriji bi moralo to delovati tudi preko port-replicatorja :cool:
 

maki3

Pripravnik
14. sep 2007
681
3
18

pol3ni

Fizikalc
10. jan 2011
355
228
43
Idrija
Direktno v slo ne pošiljajo.Lahko preko cheaper and more.Jaz sem slučajno sedaj službeno 2 mesca v Nemčiji in sem si ga naročil na trenutni naslov in si ga bom potem sam poslal domov
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.472
859
113
V Hoferju bo v tem tednu spet na voljo en prenosnik:

Je za kej ali obstaja (trenutno) kaj boljšega od tega (po možnosti Lenovo - če se le da, ne "prežvečeni" dizajn Thinkpada)?
Seveda, če ne bo spet že prvo minuto "razprodan" kot nazadnje. :)
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.182
271
83
Samo ugotovite: ti nisi imel veliko Lenovotov v rokah, sicer bi vedel da je Thinkpad serija premium (business grade) glede na ostalo od Lenova (consumer grade). Je pa res da normalno TP serijo ne dobiš za sub-1000 EUR.
 

Voltaire

Pripravnik
29. avg 2015
142
5
18
Oj če koga zanima imam na voljo Asus star leto in pol še v garanciji nekaj mesecev kot nov:

Ryez 5 3500U
8gb ddr4
500ssd
Ryzen Vega 8
15,6"

Cena je 400€