Laptop + 2 monitorja brez docking stationa

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
Kot že naslov pove iščem rešitev za povezavo dveh monitorjev. Vem da bi morala zadeva delovati da se daisy chaina display port, ampak to pomeni, da morajo monitorji imeli 2xDP (vem da drug ne rabi 2x, ampak monitorja bosta enaka), hkrati pa laptop podpirati DP izhod.

Obstaja opcija z USB-C ? Našel sem samo neke USBC->DP konverterje, direkt z USB-C pa nimam izkušenj.

Kakšne ideje ?
 

serviser!

Fizikalc
21. jun 2021
236
36
28
Kot že naslov pove iščem rešitev za povezavo dveh monitorjev. Vem da bi morala zadeva delovati da se daisy chaina display port, ampak to pomeni, da morajo monitorji imeli 2xDP (vem da drug ne rabi 2x, ampak monitorja bosta enaka), hkrati pa laptop podpirati DP izhod.

Obstaja opcija z USB-C ? Našel sem samo neke USBC->DP konverterje, direkt z USB-C pa nimam izkušenj.

Kakšne ideje ?
Najprej ti mora računalnik to omogočati. Računalnik že imaš?
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Jaz imam glavni monitor preko kabla HDMI - VGA, drugega pa preko VGA - Display port (tu imam adapter VGA v DP, 10 cm dolg).
Najprej je treba pogledati, kakšne priklope ti omogoča grafična kartica (ne uporabljam integrirane ampak samostojno), potem pogledaš kakšne izhode imajo monitorji, potem pa gledaš za kabli. Saj se da dobiti vse mogoče adapterje.
Komp imam star 2 leti, monitorja pa sta precej predpotopna, ampak vse deluje brez težav.
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
Nič od tega še ni kupljeno. Se pa najbolj nagibam k docking stationu, potem pa mi je bolj kot ne vseeno za monitorje. Vmes pa stranke pritiskajo in v ponedeljek bom moral sčarat neko rešitev. Izgleda da bo docking station še najbolj optimalna varianta, glede na to, da so monitorji z DP in/out dražji kot zlato.
 

serviser!

Fizikalc
21. jun 2021
236
36
28
Nič od tega še ni kupljeno. Se pa najbolj nagibam k docking stationu, potem pa mi je bolj kot ne vseeno za monitorje. Vmes pa stranke pritiskajo in v ponedeljek bom moral sčarat neko rešitev. Izgleda da bo docking station še najbolj optimalna varianta, glede na to, da so monitorji z DP in/out dražji kot zlato.
Če boš dal na docking ti mora docking podpirati 2 monitorja. In tudi računalnik mora to podpirati.
Tako, da pazljivo pri nakupu.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.635
992
113
Meni na Fujitsu ni uspelo najti zadovoljive rešitve brez docking station. Sedaj je vse ok, strošek je pa že pozabljen.
 

onlyme

Fizikalc
5. apr 2010
862
63
28
kaj pa če namesto laptopa uporabiš aio monitor, pa nanj priklopiš sekundarni monitor
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
Žal vztrajajo na laptopu zaradi morebitnega dela od doma. Smo se na koncu odločili za docking station.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Jaz imam recimo 2 zunanja 4k monitorja brez dockinga, samo jih imam na Lenovo X1 Extreme gen1, i7 gen9 procesor, grafika je pa gtx1650, ampak mislim da fura na vgrajeni grafiki že to (Intel UHD630). Dela pa 4k na vgrajenem in hkrati 4k na zunanjih (philips 37 curved), eden visi na HDMI izhodu, drugi pa na kablu usb-c, na drugi strani je pa 4k hdmi vtič. Dela bp, ko je na zunanjih imam sicer vgrajenega izključenega, ker je itak za monitorji in ga ne rabim, lahko bi pa tudi tega imel vzporedno (že placa na mizi zmanjka sicer :-/).