Lancia Thesis

mp_63

Pripravnik
30. jul 2007
480
0
16
Z duhom povsod...
Počasi, ok. kar hitro se odločam o nakupu drugega avtomobila. In seveda mi pade v oči Lancia Thesis
srce-1.gif

Sedaj me pa zanima sledeče:
- verjetno je to isti motor kot pri Alfi, kako se obnese
- ima kdo izkušnje s takim avtom glede vzdrževanja
- koliko stikal, šalterjev, senzorjev... odpove povprečno na mesec pri Lanciah
Preden vprašam na Alfa, Fiat... forumih, kjer pričakujem hvalospeve
grin1.gif
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Emblema je skoraj najboljša oprema. Boljše so samo še Sport in Centenario. Prepoznaš bo ozvočenju in navigaciji. Slabši opremi sta Executive pa marsikje je bila na voljo tudi Business.

Glej 20V motorje, ki so do leta 2005 imeli 129kW, zdaj imajo pa 136kW.
tongue-1.gif
Avto je težka krava in precej unikaten (beri svoja platforma) s SkyHook podvozjem (ja tega tlačijo tudi v Maseratije), vendar naravnan na udobje.

Sam si je (še) ne lastim, poznam pa nekoga, ki ima trenutno kar dve. Crkuje niti ne kaj dosti, če avto ni bil zaleten. Sploh v kakšno dobro točko (recimo zadaj desno), kjer je kup računalnikov. Pa niso samo tam. Ene par primerkov sesutkov kroži po Sloveniji, ker bi jih vsi popravljali tako kot BMW, za vsakim kozolcem. Pri Thesisu tako pač ne gre. Je pa avto dobro sestavljen skupaj, daleč od tipičnega italijana.

PS. Ko bo moja stara italijanska pijanka spustila dušo... grem po Thesis.
d055.gif


PPS. Pa na daleč se z Lanciami izogibaj servisu na Dunajski, zraven Mercedesovega. Utegneš dobit avto s servisa v slabšem stanju, kot si ga tja dostavil.
bonk.gif
 

mp_63

Pripravnik
30. jul 2007
480
0
16
Z duhom povsod...
A 110 kW motor ni primeren (prešvoh?) za avto? Kolikor gledam po avto.net-u in autoscout-u, je executive oprema najbogatejša (usnje) ali se motim
sprasujem se.gif
In kako je s tem podvozjem, na drugih forumih berem da naj bi bile roke bolj kratkega roka trajanja?
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Ne, Executive je najslabša. Je pa res, da je že tam na voljo usnje ali pa Alcantara. Nisi pa mogel izbrat Poltrona Frau oblazinjenja...

Ta najbolj oskubljen Thesis ima ogromno opreme. 8 ventilski JTD je malce bolj robat, namenjen pa zgolj premikanju.Če pogledaš pospeške, je vsaka 1.6 gajbica bolj poskočna.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Točno tako kot si napisal za servis... Znanec je imel rahlo udrt zadnji desni del (nič resnega) in ga je peljal tja... Avto je dobil vrnjen s polomljenimi konektorji, ozvočenje ne deluje več in avto javlja napako v elektronski zaščiti...
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
saj ravno to je meni prednost, da zna avto posraufati vsak pod kozolcem. Ne da vozim v Italijo, ker pri nas nihce ne zna na racunalnik priklopiti in potem zaracuna inzenirske ure. Thesis je meni limuzina za prste oblizniti. Odlicni motorji, italjansko oblikovanje, nenavadnost in impozantnost, vendar se je ravno iz prej navedenih razlogov izogibam.
 

mp_63

Pripravnik
30. jul 2007
480
0
16
Z duhom povsod...
Dobro, ampak ob predpostavki, da avto ni poškodovan, ali se tudi dogaja podobna situacija kot z Alfami (letniki okoli 2002-2004 katere sem imel priložnost zgolj preizkusiti), da cela nitranjost škripa, armatura sveti kot semafor...?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Mah meni je Thesis vrhunski! Ta Lancia sploh ni draga glede na to kaj vse nudi in kakšna je... Kupim pa je ne iz razloga ker jih je zelo zelo malo in ti druga ne preostane kot originalni in NOVI deli... Kakšne popoldance pa boš tudi težko našel za Lancio, sploh pa da imajo znanje.. Zna pa tut bit ta avtomobil čez nekaj let problem če ga boš hotel prodat... Pomojem ravno ne bo prodajna uspešnica..
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.334
759
113
Armatura kaj kmalu začne pestro svetiti, popraviti jo pa ne znajo niti pooblaščeni serviserji, kaj šele Lojze pod kozolcem. Kolega jo je imel 3 mesece na servisu...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
ja podobno kot je s kappo, ceprav tisti si dosti delov deli z alfo, za tesisa pa ne vem kako je.
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Jst mam sicer Lybro, 2.4JTD motor, 150km, za mojo zverco so ti konji kr dovolj za normalno vožnjo, poraba pri meni je med 6 in 8, ma pa avto ~1500kg če se prav spomnim. Se da tud bolj hitro peljat, samo je lepše udobno in malo bolj počasi. Mam jo zdaj leto in pol, takoj po nakupu sem dal na velik servis in do sedaj še ni blo nobenih problemov, samo nafto točim. Z elektroniko pa tud nimam kakšnih posebnih problemov, pomoje da bi tako moralo bit tudi s Thesisko? Samo ne kakšne razbitine vzet. Servisiram pa pri Stepančiču v Arclinu, za moje pojme soliden servis.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
To verjetno vse drži kar si rekel flip za Lybo ampak moreš vedet da ima Thesis najmanj 1x več nepotrebne elektronike, saj vsi gledamo full opcijo teh Thesisk in to zna bit hudič! Drugač pa mi je všeč tudi od Lancie enoprostorec, sem pozabil ime!
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Phedra?

Ja verjamem da ima dosti več elektronike in ostalih zadev, zato pa pravim naj dobro kupi pa dalj časa išče da ne bo potem problemov. Pa bolj sem pisal o motorju, ki je menda isti v obeh?
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Ja motor je tako ali tako JTD. Ja ja Phedra mi je vrhunska, in tut za dober denar jo dobiš samo kaj ko se bojim teh avtomobilov....
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Na žalost imata Phedra kot tudi Ulyses HDi motorje. JTD je samo značka na zadku.
cry12bpy.gif


Je pa res, da se Phedra od ostalih treh še najbolj razlikuje v notranjosti. Od armaturne plošče do sedežev.

Se pa kljub dejstvu, da je Phedra »shuttle«, ne pelje tako dobro in tiho kot Thesis.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
HDi ni čisto nič slabši od JTDja. tako da tvoj na žalost si lahko nekam nalimaš.
ne samo svojih adutov hvalit.